Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalá odezva GNOME  (Přečteno 2014 krát)

Petr125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Pomalá odezva GNOME
« kdy: 15 Ledna 2008, 10:41:34 »
Ahoj, momentálně mám Ubuntu 7.10, předtím 7.04. Srovnávám s WinXP v dualbootu na stejném stroji. U obou verzí Ubuntu (GNOME) mi vadí pomalá odezva na:

- otevření menu. Ve WinXP okamžitě po kliknutí na Start. V GNOME je věčnost, než harddisk dohrká a vyroluje menu.
- ve Firefoxu po kliknutí na jinou záložku. Ve Win okamžitě, v GNOME to viditelně trvá.
- při přepínání programů Alt+tab.

GNOME je prostě pomalé a mě, jako uživateli, dost vadí ta prodleva než něco udělá. Prostě mi GNOME připadá těžkopádné a zdržující.

Grafiku mám GeForce 7300 instalovanou přes Envy, glxgears ukazuje 2600, compiz nemám ani akcelerovaný desktop, jen holé GNOME.

Je to chyba v mé instalaci nebo vlastnost GNOME?

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Pomalá odezva GNOME
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2008, 11:56:46 »
Vlastnost GNOME, no nevím, já mám GNOME rychlé i na mizerných mašinách. Jasně, GNOME není to nejrychlejší pod sluncem, ale tohle bude něčím jiným. Proč to tak swapuje? Kolik je paměti? Co všechno je puštěno? Nebere si nějaká aplikace víc než by měla? Poslední dobou pozoruju strašné leaky u Firefoxu i Epiphany v Gutsym (flash-plugin?), které mi občas zaplní celou paměť i swap (na nejednom stroji). Dříve jsem to neměl a doufám, že to někdo brzo opraví.
Promise her anything, but give her GNU.

Petr125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Pomalá odezva GNOME
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2008, 12:44:11 »
Mám 768 MB paměti a 1 GB swap, procesor 1.5 MHz.

Běží pouze GNOME s Metacity. Naběhne GNOME, když poprvé kliknu na menu, tak to hrká, než to menu vyroluje, příště už je to lepší.

Přepínání aplikací Atl+tab je podle mě taky pomalé - reakce i samotné překreslování oken. Taktéž i Firefox při přepínání záložek.

Není to úplně tragické, ale z WinXp jsem zvyklý (na té samé mašině), že kliknu a je odezva. Proto se ptám, jestli je to chyba nebo vlastnost GNOME.

« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 17:37:45 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pomalá odezva GNOME
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2008, 12:46:27 »
je to chyba

Petr125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Pomalá odezva GNOME
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2008, 12:58:20 »
OK, díky.

Brzy budu instalovat 7.10 na jiný počítač a tak uvidím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.