Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s grafikou ATI HD 2600 a Gnome  (Přečteno 1981 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Problémy s grafikou ATI HD 2600 a Gnome
« kdy: 17 Ledna 2008, 11:03:14 »
Zdravím,

mám následující problém. Když spustím Ubuntu standardním způsobem, tak nenaběhne grafický prostředí. Monitor "svítí černě". Není tedy vypnutý, ale zobrazuje černou obrazovku. Zkoušel jsem různě modifikovat xorg.conf, ale bez úspěchu. Respektive jediný co pomůže je změna ovladače na "vesa".

S proprietárním ovladačem mi prostředí nenaběhne. Svedl bych to samozřejmě na špatnou konfiguraci xorg.conf nebo ovladač. Jenže když nabootuju do záchrannýho režimu a potom spustim X server, tak vše naběhne a dokonce funguje i 3D akcelerace a Compiz. Pokud nabootuju do KDE4, tak je vše také v pořádku.

Když mi systém nabootuje s černou obrazovkou a shodím Xka (Ctrl+Del+BckSpc), tak mi monitor několikrát blikne (přepne rozlišení) a potom naskočí přihlašovací obrazovka. Když zkusim nabootovat do Gnome, je tu stejný problém jako před tím. Nabootování do KDE4 proběhne bez zádrhelů.

Čím by tohle mohlo být způsobený?

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Problémy s grafikou ATI HD 2600 a Gnome
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2008, 18:15:29 »
to je teda docela záhada. Zkusil bych jenom tak z legrace udělat nový uživatelský účet a přihlásit se do něj. Tím by se mohla vyloučit možnost, že je problém v nějakých nastaveních samotného GNOME (ty má každý uživatel ve svém /home). Jinak mě nic moc nenapadá... Zkusil bych ještě prohlédnout /var/log/xorg.0 (pro klid duše)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Problémy s grafikou ATI HD 2600 a Gnome
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 18:31:31 »
Tak v novym profilu to opravdu funguje. Zkusil jsem tom starym smazat celý nastavení Gnome a stejně to nepomohlo. Asi to vyřešim tak, že si nastavení programů zkopíruju do novýho profilu a ten starý smažu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.