Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat [vyřešeno]  (Přečteno 4911 krát)

Haerdal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Nainstaloval som compiz Fusion a samozrejme ze som ho aj nastavoval hlavne skratky pretoze s win klavesou pracujem inak tak som musel prehofit skratky. Nastal ale problem.Aj ked som potom prerobil znova skratky napr na pisanie ohnom po ploche tak neda sa mi vobec napisat velke c a x. Proste kombinacie shift + x a shift + c vobec nereaguju. Klavesnica je v poriadku to som odskusal. Neviete niekto co s tym ?
« Poslední změna: 24 Ledna 2008, 08:28:04 od Marcel 'Maky' Šuška »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2008, 07:54:37 »
Tak s tím zkušenosti nemám a ještě jsem neslyšel, že by měl někdo problém. Zkus CF vypnout, jestli je to vůbec ním a připiš který CF máš.
http://wiki.ubuntu.cz/?action=fullsearch&context=180&value=compiz&titlesearch=Str%C3%A1nky

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2008, 11:13:42 »
niečo podobné sa stalo mne, otvorte si compiz fusion settings manager a pozrite, ktoré efekty máte povolené. tie prejdite a v poslednej karte (tuším General, Keybindings abo tak nejak) sú klávesové skratky, ktorými spúšťate jednotlivé efekty. určite máte niekde nastavený ako spúšťač efektu shift+x a shift+c, zmeňte ich. ak chcete nastaviť hodnotu na None, tak dvojklik vpravo v riadku, v ktorom je klávesová skratka a zmažte obsah príslušnej bunky.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Haerdal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2008, 17:31:21 »
niečo podobné sa stalo mne, otvorte si compiz fusion settings manager a pozrite, ktoré efekty máte povolené. tie prejdite a v poslednej karte (tuším General, Keybindings abo tak nejak) sú klávesové skratky, ktorými spúšťate jednotlivé efekty. určite máte niekde nastavený ako spúšťač efektu shift+x a shift+c, zmeňte ich. ak chcete nastaviť hodnotu na None, tak dvojklik vpravo v riadku, v ktorom je klávesová skratka a zmažte obsah príslušnej bunky.

Toto som spravil. Povodne som mal Expo tak nastavene na shift +x ale potom som si to prehodil na inu skratku a problem ostal.

Tak s vypnutym CF to pise ako ma a mam ten CF z oficialnych zdrojov. Co to presne je este si riesim pretoze s tym boli trochu problemy ze mi odisla uplne 3D akceleracia ale to som vyriesil.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2008, 07:54:18 »
nie je v domovskej zložke priečinok .compiz abo tak nejak? zazálohujte a zmažte ho.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Haerdal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2008, 14:52:07 »
nie je v domovskej zložke priečinok .compiz abo tak nejak? zazálohujte a zmažte ho.

V domovskej zlozke nic take nie je.Este skusim pohladat.

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2008, 17:30:51 »
Myslim, ze by to mal byt adresar ~/.config/compiz
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Haerdal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2008, 18:21:23 »
tak nasiel som jedine toto v ceste /etc/compizconfig/config       , ale v tom configu je mozno tak 9 kratkych riadkov ktore neviem ci suvisia s mojim problemom

[general]
integration = true
backend = ini

[gnome_session]
integration = true
backend = gconf

[kde_session]
integration = true
backend = kconfig

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2008, 09:29:31 »
ešte ma napadá, ak máte "vlastné" efekty prostredia, tak si skúste ich zmeniť na "normálne", aj keď teda to sa týka iba prípadu, že sa jedná o defaultný compiz fusion v 7.10.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Haerdal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: po nastavení compizu niektore pismena sa nedaju napisat
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2008, 18:04:16 »
Uz som to dal dokopy po preinstalovani. A som prisiel na to ze tie pismena boli pouzite v skratkach v ktorych som myslel ze su zmenene  :(

Diky za pomoc vsetkym.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.