Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obash v clipboardu nezůstane po zavření okna.  (Přečteno 2101 krát)

profix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Obash v clipboardu nezůstane po zavření okna.
« kdy: 20 Ledna 2008, 09:22:59 »
Zdravíčko, chtěl bych se zeptat na možnost přenastavení chování GNOME (možná se můj problémek týká i KDE, ale to nevím, protože pracuju s GNOME a možná se taky jedná spíš o nastavení Xek).

Modelová situace a)

Mám otevřený třeba Firefox a mám označenou v adresním řádku URL, kterou chci někam zkopírovat, dejme tomu do TXT souboru otevřeném třeba v Kate. Ve Firefoxu dám CTRL C, v Kate dám CTRL V a mám zkopírovanou URL.

Modelová situace b)

Mám otevřený Firefox a mám označenou v adresním řádku URL, kterou chci opět někam zkopírovat a tak zmáčknu CTRL C. Jelikož mám ale otevřených víc oken a začíná v tom být trošku bordel, Firefox (kde jsem si před tím zkopíroval URL do clipboardu) zavřu, dejme tomu třeba proto, že už ho nebudu v danou chvíli potřebovat. Kliknu na Kate a v domění, že mi zůstal obsah clipboardu dám CTRL V ale nevloží se nic.

Jde tedy nějak nastavit chování (teď nevím jestli gnome, nebo přímo X) aby obsah clipboadu zůstal i po zavření okna ze které původní data v clipboardu pocházejí ?

Ještě pro informaci, myslím že to nebude záležitost konkrétních aplikací (firefox, kate) ale obecně práce systému s clipboardem. Mám pocit, jako by clipboard byl zrušen pokud se zavře aplikace, která do něho uložila data.

Díky za tip, pokud někdo něco podobného už nastavoval.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Obash v clipboardu nezůstane po zavření okna.
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 09:29:23 »
Nainstalujte balík glipper a poté stejné příkaz spusťte. V panelu se otevře takový správce schránky a pak to funguje dobře. Problém je ale pak např. v OpenOffice pokud kopírujete obrázky...
Hm, ne, tak jinak. Pokud se vám ten příkaz nepojede, je to applet na panel, takže pravým na panel -> přídat -> Clipboard manager... Ve starších verzích to byl příkaz... Verze z GetDeb je applet, ale nedoporučuji, mě pak začal padat CompizFusion.
« Poslední změna: 20 Ledna 2008, 09:37:53 od Tomáš Pikálek »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.