Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: protokol RDP win2003 a ubuntu  (Přečteno 2725 krát)

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
protokol RDP win2003 a ubuntu
« kdy: 20 Ledna 2008, 20:34:27 »
Ahoj,

přes svoje Ubuntu se připojuji na Windows Server 2003 pres protokol RDP a vsechno funguje jak ma az na jednu vec a tou je obsah schránky. Hledal jsem vsude mozna ale bohuzel jsem nic nenasel, a tak jsem se obratil na forum. Snad mi nekdo pomuzete potřebuji kopirovat z grafického prostředi v Ubuntu do grafické aplikace na win serveru. Pouzivam klienta, ktery je soucasti instalace, taky mám ubuntu 7.10.
Dekuji za Vám odpovedi. Pokud ale mám nekde malo informaci nebo jsem neco napsal nepresne rad doplnim.
Michal P.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: protokol RDP win2003 a ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 21:53:09 »
Ahoj, bezne sa pripajam na w2k3 server a c&p mi funguje tak, ze v linuxe text iba oznacim a vo win vlozim normalne cez ctrl+v.

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: protokol RDP win2003 a ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2008, 21:55:18 »
To je hezké, bohuzel me to takhle nefunguje, nemuzu jednoduse oznacit text a po té ho vlozit pomocí ctrl+v , tak schranka neni sdilena. Mám dve schránky jedna je na serveru který je pusteny pres klienta a ruha ja u me na ubuntu. ;-)
Michal P.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: protokol RDP win2003 a ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2008, 07:41:19 »
akeho klienta pouzivas? ja si to spustam cez rdesktop a ten standartne pouziva RDPv5, tak mozno bude problem, ze tvoj klient sa pripaja cez RDPv4 (tam tusim clipboard nebol). alebo mozno este nejake nastavenia priamo na win, ale s tym uz nepomozem.

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: protokol RDP win2003 a ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2008, 07:21:54 »
ano díky je to verzi klienta, netusil jsem ze tam bude takovy rozdil  openSuse je napsano pouze RDP a schranka funguje, proto jsem to nebral verze protkolu v potaz, ale diky za radu. :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.