Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nastavit více ploch?  (Přečteno 4573 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Jak nastavit více ploch?
« kdy: 28 Ledna 2008, 14:00:13 »
Dobrý den,

compiz mi nyní výborně funguje, jdou úplně všechny efekty - až na efekty spojené s existencí více, než jedné plochy; když zapnu compiz, okamžitě mám na panelu jen jednu plochu, takže taky nejde otáčet kostkou. Jde nějak nastavit v compizu více ploch? Nikde jsem to nenašel. Dík za každou radu.

Ještě mám vlastně další otázku: když si prohlížím obrázky, a mám je na celé obrazovce (F11), tak jsou průhledné! je přes ně vidět plocha a velmi mě to ruší; to samé se děje i se spořičem obrazovky. Jde to nějak nastavit, aby se to nestávalo?
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 14:02:38 od Firzen »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Jak nastavit více ploch?
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2008, 14:44:18 »
akú verziu používate? alt+koliesko myši sa dá pridávať/uberať priehľadnosť, nemôžu tie fotky súvisieť s tým?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

existpierre

  • Host
Re: Jak nastavit více ploch?
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2008, 14:46:28 »
add 1 ... v pravom dolnom rohu by si mal mat zoznam ploch...ak nemas tak pravym na panel, pridat do panela a tam mas zoznam ploch.
potom klikni pravym na ten zoznam ploch a tam su predvolby, tak si nastav v polozke colums kolko chces...ale rows nechaj na 1 , lebo v compize to neplati

add2 ... pozri sa na nastavenie opacity, alebo move windows

Pavlinaxx

  • Host
Re: Jak nastavit více ploch?
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2008, 14:50:13 »
Jde nějak nastavit v compizu více ploch? Nikde jsem to nenašel. Dík za každou radu.

Systém - Volby - Advanced Desktop Effects Settings - General Options - záložka Desktop Size - 1. řádek (vodorovná virtuálním velikost)

dclxvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • skill: No, thank you
Re: Jak nastavit více ploch?
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2008, 15:09:37 »
Jestli zvladas anglicky, tady je hodne peknej navod, jak to udelat.
http://forlong.blogage.de/article/2007/8/29/How-to-set-up-Compiz-Fusion

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Jak nastavit více ploch?
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2008, 15:50:59 »
Citace
add 1 ... v pravom dolnom rohu by si mal mat zoznam ploch...ak nemas tak pravym na panel, pridat do panela a tam mas zoznam ploch.
potom klikni pravym na ten zoznam ploch a tam su predvolby, tak si nastav v polozke colums kolko chces...ale rows nechaj na 1 , lebo v compize to neplati
dík  :)  tohle jde.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.