Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lomitka pri zadavani spojenia PC-PC  (Přečteno 2123 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Lomitka pri zadavani spojenia PC-PC
« kdy: 02 Února 2008, 11:23:13 »
Zdravim. Uz nejaky cas sa pokusam spojazdnit prepojenie dvoch pc cez sambu(ubuntu,ubuntu) a stale sa mi to nedarilo. Vzdy mi to v miesta-siet-prehliadac suborov siet naslo iba pri "network:///" siet windows a pri "smb:///" mi to nenachadzalo nic ani pri zadani IP adresy (smb:///192.168.100.101). Az raz som vyskusal odmazat jedno lomitko a spojenie zacalo fungovat (smb://192.168.100.101). Je to nejaky bug, alebo to robi iba moj PC. Ake mate skusenosti vy?
Funguje to ak dam IP pri nazve PC to nefunguje.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Lomitka pri zadavani spojenia PC-PC
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2008, 12:15:57 »
Vtip je ten, ze tim / rikate, ze se jedna o "korenovy adresar" jinak receno:
smb:/// je koren site windows, pokud se ve vasi siti nenachazi spravne nakonfigurovana samba pripadne se o prioritu hada vice PC, nemusi ve vysledku zadny z nich udrzovat seznam PC v teto siti, takze neuvidite zadny z nich
network:/// je koren site, ktery vyhledava, ktere protokoly jsou v dane siti aktivni (mam za to, ze stejne umi zobrazit jen sambu a nfs)

takze smb:///ipecko je opravdu nesmysl

Co se tyce nazvu toho PC - windows udrzuje v siti psoudo DNS zaznamy ktere boradcastuje (a udrzuje je v povedomi prave jeden z PC, ktery ma nejvyssi prioritu) a pri jejich resolvu napred kouka prave do zaznamu od samby a az nasledne do zaznamu relevantniho DNS serveru. Linux toto nedela a plne duveruje DNS serveru, takze aby vam fungovalo smb://nazevstroje musel byste mit bud tyto stroje definovane v DNS serveru vasi site, nebo si je manualne dopsat do /etc/hosts

Musite si v tomto pripade uvedomit, ze vselike, co windows vydavaji za "sitovani" dost casto byva obrovska prasarna. A toto je asi pripad nejvice do oci bijici - co kdybyste mel v siti stroj, ktery pojmenujete www.google.com ?
« Poslední změna: 02 Února 2008, 12:20:57 od Petr 'Merlin' Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nick-db

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
Re: Lomitka pri zadavani spojenia PC-PC
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2008, 11:52:38 »
ak chces zosietovat 2 pc s ubuntu ako pises, tak to nemusis robit cez sambu. skus nfs

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Lomitka pri zadavani spojenia PC-PC
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2008, 12:48:19 »
To je kombinovane. Niekedy ubuntu-ubuntu, niekedy ubuntu winXP, niekedy ubuntu-vista.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.