Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Během instalace se smazaly Windows  (Přečteno 8430 krát)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Během instalace se smazaly Windows
« Odpověď #25 kdy: 28 Února 2008, 14:59:40 »
Kód: [Vybrat]
To sice ano, ale na připojení takového NTFS svazku (byť je na něm hibernován systém) do Linuxu to vliv nemá.
Ale ja mluvim o necem jinem. Kdyz se ten hibernovany system po zmene oddilu spusti, tak na tom svazku muze provest peknou paseku (jelikoz ma zavadejici informace).. ve vysledku ho pak v linuxu nemusis pripojit

benetti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Během instalace se smazaly Windows
« Odpověď #26 kdy: 29 Února 2008, 07:48:53 »
Tak nakonec jsem dal formát přes Ubuntu pomocí partition manageru (kterej pořád padal) a hned po restartu byl disk vidět i přes servisní systém v oddělené části disku kde jse uložená instalace win s ovladači a kde jsem ho obnovil do "továrního" stavu . Po startu Win jsem zkusil ten GetDataBack for NTFS a našlo to nějaké soubory, ale nakonec jsem nic nezkoušel zachránit.
Teď ještě musím nějak Ubuntu bezpečně nainstalovat, ale disk radši rozdělím ve windows. A už nebudu hibernovat  ;)

Díky za rady, Petr.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Během instalace se smazaly Windows
« Odpověď #27 kdy: 29 Února 2008, 20:21:51 »
Kód: [Vybrat]
To sice ano, ale na připojení takového NTFS svazku (byť je na něm hibernován systém) do Linuxu to vliv nemá.
Ale ja mluvim o necem jinem. Kdyz se ten hibernovany system po zmene oddilu spusti, tak na tom svazku muze provest peknou paseku (jelikoz ma zavadejici informace).. ve vysledku ho pak v linuxu nemusis pripojit
No to asi ne, při hybernaci se pouze přesune obsah paměti do souboru k tomu určeném a nastaví se "ukazatel" startu Woken na "deHybernaci" (krásné české slovo, Jára by ze mně asi měl radost), pokud je nějaký problém, tak Win nastartuje klasicky a původní hybernace se ignoruje.
Ozval jsem se pozdě, ale příště bych vyzkoušel toto, data za to někdy stojí:
Nastartoval bych z nějakého záchranného (ne od M$) Cd, buď TrynityCD, nebo rescueCD a pokusil bych se opravit chyby na tom disku NTFS, potom bych na to vypustil SuperGRUB (beru to tak, že je to pro Vás jednodušší, já bych to editnul ručně) a ten upraví menu pro GRUB.
Již jsem takto řešil 1 Pc a 2 noteboky s 66% účinností :D

PS: není takové nějaké pravidlo, že když instaluji druhý OS, měl bych zálohovat ?
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Během instalace se smazaly Windows
« Odpověď #28 kdy: 29 Února 2008, 20:31:33 »
PS: není takové nějaké pravidlo, že když instaluji druhý OS, měl bych zálohovat ?

 ;D já si na něj vždycky vzpomenu, když jsem v háji.
prostý user
...selským rozumem...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.