Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)  (Přečteno 8555 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« kdy: 16 Března 2008, 13:57:19 »
Čau lidi, opět se sem obracím s prosbou o radu. Potřeboval bych pro můj server udělat dálkovou správu, tzn. doma si sednu k počítači s WinVista a připojím se bezpečně k serveru s Linux Ubuntu a pak ho můžu spravovat a nastavovat, atd.

Jak na to?

VNC server + OpenSSH? Asi ano, ale ještě nejsem v Linuxu zběhlý, tak prosím polopatě a pokud je na to nějaký pěkný návod, tak bych byl rád. Mám tam GNOME a chtěl bych ho při tomto nastavení využít.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2008, 14:16:58 »
Pokud by vám stačilo textové prostředí, tak je podle mě nejlepším řešením Putty a WinSCP.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2008, 14:25:04 »
Pokud by vám stačilo textové prostředí, tak je podle mě nejlepším řešením Putty a WinSCP.

Jenže, právě jak píšu, v Linuxu nejsem moc zběhlý a textové příkazy mi zatím nějak moc nic neříkají. Potřebuji to vidět i s GNOME.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2008, 15:34:47 »
XRDP + Sesman + XVNC
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=392184

Je to potřeba trochu upravit podle toho, jakou verzi ubuntu používáte
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

webbot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85

kubiseg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2008, 16:08:35 »
já používám XWinLogon Win32 XServer a musim rict, ze to slape krasne... sice chvilku trvalo, nez jsem to nakonfiguroval, ale ted uz je to cajk a nemuzu si vynachvalit...

yanick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2008, 14:23:56 »
Ja pouzivam NX Server a som spokojny, je to terminalovy server a vo free verzii su mozne 2 sucastne pripojenia ( http://www.nomachine.com/download.php )

Sc0ut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2008, 00:46:52 »
Na server graficke rozhrani NEPATRI!!!

Kdyz uz ne neco jako text/konzole tak neco jako webmin pouzit. Ale casem sami (pokud to myslite vazne) dospejete k poznani ze nejrychlejsi cesta je proste shell+ rucni editace conf. Zadnej grafickej (klikaci) tool neudela presne co chcete vy.
Vlastni zkusenost  ;)
« Poslední změna: 01 Května 2008, 00:49:44 od Sc0ut »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2008, 08:54:19 »
Sc0ut: Ne zcela souhlasím - pokud je server v klasickém nasazení jako www, mail, ftp etc. je jasné, že je daleko vhodnější využívat klasické ssh a na grafické prostředí zapomenout (případ tazatele). Ovšem co nasazení podobného řešení, které využívá např. citrix? Podstatně jednodušší zpráva SW a uživatelského prostředí. Další příklady - LTSP, Java Thin Server a podobné. A co třeba příklad malého domácího serveru (úložiště dat, nat, dhcp) na kterém si chci spustit přes noc stahování třeba přes dc++ nebo torrent?

Myslím, že linux je právě o svobodě volby. Lecos jde udělat a souhlasím, že na server grafické prostředí (z důvodů nastavování a správy) nepatří. Ovšem jsou i jiné situace a přesto ten stroj nazýváme serverem ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2008, 10:52:24 »
Na todle si musím rejpnout.... už jste viděli Windows server bez grafiky :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #10 kdy: 01 Května 2008, 10:56:09 »
Martin - ViPEr*CZ*: :D :D :D

A vůbec nejhorší na tom je, když se takový windows server rozhodne nenastartovat. Nevypíše ani řádku chyby.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Sc0ut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #11 kdy: 01 Května 2008, 13:18:47 »
Petr 'Merlin' Vaněček Nekde to mozna potreba je, ale kazdopadne sam mam doma na ubuntu srvr (sitove uloziste,torrent,TeamSpeak,DHCP, par hernich srvru prevazne na LAN parties..). Nepatrim mezi ty kteri vedi hned co a jak. Vetsinu infa si proste musim vygooglit co nekde pohledat. Nebo proste "man". Kazdopadne vyse zminovany webmin je dle meho naprosto postacujici nastroj (nejen me ulehcil nastavovani) ale nakonec sem stejne nektere veci udelal rucne.
a co se tyka DC++ - sit dnes vhodna leda na LAN a na nektere CZ veci. Sice je tam spousta lidi ale vetsina dat duplicitnich. A aspon ja malokdy tam neco najdu (kdyz mam chut tam neco zkouset hledat). Byvam uspesnejsi na jistych forech. Nicmene existuje dc++ klient do shellu ktery funguje vice nez dost dobre. (microdc)

a torrent, pouzivam je a nevymenim to za nic jineho. (reklama :) ) . Pouzivam Bittornado a na ovladani TorrentFlux. Naprosto funkcni reseni, instalace jednoducha a korektne se to zobrazuje i na mobilni opere (java). Skoda jen ze neni (aspon ja o nem nevim) podobne rozhrani k DC++, ackoli me to nijak moc nevadi.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Windowsák - pomoc se vzdálenou správou (plochou)
« Odpověď #12 kdy: 01 Května 2008, 15:28:43 »
Sc0ut: popravdě výměnné p2p sítě se mne týkají jen z hlediska přiřazení co nejnižší priority daného paketu a správného shappovaní :) Plácnul jsem jen argument, který mne napadl jako obyčejného uživatele :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.