Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mplayer- pomaly obraz  (Přečteno 6333 krát)

3ixo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • http://www.3ixo.wz.cz
Mplayer- pomaly obraz
« kdy: 09 Května 2008, 19:26:34 »
Vsetko fici ako ma ale pokial dam obraz na fullscreen tak my video uplne spomaly, zvuk ide v pohode ? neviete poradit kde je chyba ?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 19:29:16 »
Zmen ovladac obrazoveho vystupu. Spusti mplayer-pravym klik na okno obrazu-preferences-video-available drivers a vyber pri ktorom ti to pojde bez problemu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

3ixo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • http://www.3ixo.wz.cz
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2008, 19:35:26 »
Pri vsetkom mi to vyhodi bud chybu, alebo na tych co ide ked dam fullscreen tak to seka, Mam intel core dva duo, 1gb ram, 200gb disk

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2008, 19:48:07 »
Aku mas gr. kartu a ake ovladace pouzivas?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

3ixo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • http://www.3ixo.wz.cz
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2008, 19:55:32 »
ATi Mobility Radeon X1350 128MB Display Resolution 1440 x 900
je to notebook a drivre tam mam standardne co mi nahodilo ubuntu ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2008, 20:01:18 »
Tak chod do system-sprava-ovladace hardveru a tam by si mal mat akcelerovany graficky ovladac kariet ATI ten by si mal zafajknut. Ovsem musim ta upozornit za ak sa spravne nenainstaluje moze sa ti stat ze ti po restarte nenabehne gr. prostredie. Neviem aka je sanca ze ti to spravy, nemam skusenosti s tvojim typom karty. Ja mam ntb s X2300 a ta sa nainstalovala bez vacsieho problemu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

3ixo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • http://www.3ixo.wz.cz
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2008, 01:16:07 »
No takze spravil som ako si poradil, obraz na fullscren funguje ale ten ktory je na normalnom rozliseni zacal blikat, skusal som vsetky drivre co su v mplayeri aj tak to robi.. skusim nainstalovat original drivre na moju kartu pre linux ;) mozno to pomoze ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2008, 08:23:22 »
Toto su original. Ak chces aby to prestalo blikat klikni pravym na plochu-zmenit pozadie plochy-vizualne efekty-ziadne. Toto blikanie je bezny problem ATI kariet zo zapnutym compiz-om.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2008, 12:56:13 »
Mám podobný problém. Jen je líné úplně všechno. Stane se to po chvilce od spuštění (5-10 minut)... Dřív to neblblo, začalo to asi dva dny zpátky. A nejmartantnější projev je právě zpomalené video v Mplayeru.
Většinou zapnu počítač a spustím si na chvilku UFO: Aftermath přes Wine a teprv pak se dám do něčeho jiného. A právě behem UFA se to děje... Možná by to udělalo aj tak.. nevím, zkusím.
Compiz nepoužívám, ovladače v pohodě, mám kartu ATI. Ubuntu 8.04
Řešení? :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2008, 13:30:58 »
Ak to bude robit iba po tom wine, skontroluj ci wine nezapne dajake vyhladzovanie alebo nieco podobne. Ak nemas nainstalovane tak nainstaluj ATI catalist control center a tam to uvidis.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2008, 14:00:00 »
Ak to bude robit iba po tom wine, skontroluj ci wine nezapne dajake vyhladzovanie alebo nieco podobne. Ak nemas nainstalovane tak nainstaluj ATI catalist control center a tam to uvidis.

Dooobre...
Ale to by se melo stát hned po zapnutí, ne? Ne až po deseti minutách hraní.
Jo a je to vážně někde ve Wine. Teď sem rebootoval a díval sa na seriál a nic.
Zkusím to Control Center.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2008, 14:35:14 »
Tak nevim... Určitě to má něco společného s Wine... Chyba se objeví po chvilce, co hraju UFO... Ale v Control Centeru se nic nezmění, všechny ty vyhlazovací a podobné věci jsou vyplé.
Zvláštní.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Mplayer- pomaly obraz
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2008, 17:08:33 »
Změna. Není to ve Wine.
Teď se mi začíná trhat video, aniž bych hrál...
No... Jednou to přijít muselo.
Mám totiž dost domíchaný systém, a tak asi bude třeba reinstall.
Mám ho v plánu hlavně kvůli tomu, že sem měl DVD verzi Ubuntu, jenže se mi zdá lepší si ho nainstalovat z CD. Míň zbytečných programů a tak...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.