Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: A zase ta WIFI  (Přečteno 6995 krát)

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
A zase ta WIFI
« kdy: 25 Května 2008, 08:12:23 »
Tak už jsem tady prošel snad všechno a snažil jsem se vše vyzkoušet, ale stále nic.
Mám notebook Acer E5220 a nainstalovaného HARDYHO. Vše šlape na 100% a to hned po instalaci – jenom ta WIFI. Nemůžu a nemůžu ji rozběhat.
Ve výpisu hardwaru ji najde a popíše: AR 242x 802.11 abg WIRELESS na PCI Expres. Výroce ATHEROS COMMUNICATIONS Inc.
A to je všechno. Nemohu jí ani za nic spustit, to že bych se nepřipojil beru, ale ať se alespoň spustí! Nepomáhají ovladače od Voken, které mi nabídne systém automaticky jako nesvobodné ovladače.
Chtěl jsem použít madwifi, ale ten nemohu nainstalovat. Prostě balíček stáhnu a maximálně rozbalím…. ??? To je vše!
Tak kde dělám chybu? Neumím nainstalovat? Jak na to?  >:(  >:(

Euter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2008, 10:45:11 »
ovladače od madwifi se kompilují (v adresáři sudo make, sudo make install) je to popsané na wiki

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2008, 17:57:09 »
http://www.ubuntugeek.com/atheros-5007eg-with-madwifi-on-i386-platform.html

já jsem ji zprovoznil podle tohodle návodu, nezapomeň zakázat ten nesvobodný ovladač, support můžeš nechat povolenej.
Xubuntu 12.04

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2008, 22:51:40 »
tak ať dělám co delám pořád nic.
Poslední hláška po zavedení ovaladače je chybové hlášení:

venca@venca-laptop:~/madwifi-ng-r2756+ar5007$ sudo modprobe ath_pci
venca@venca-laptop:~/madwifi-ng-r2756+ar5007$ sudo modprobe wlan_scan_sta
FATAL: Error inserting wlan_scan_sta (/lib/modules/2.6.24-17-generic/net/wlan_scan_sta.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)


tak nevím?  :-\

trader

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2008, 23:24:22 »
ještě před pár minuty jsem měl s tím ten samý problém ...( shodou okolností ten samy typ wifi pci - ale na tom nezalezi tolik), takže:
http://wiki.ubuntu.cz/Wi-Fi/Ndiswrapper a protože s ubunutu 8.04 (a vůbec s linuxem) jsem kamarád teprve páty den, tak jsem si zvolil bod c)Instalace graficky. Možná za zmínku navíc stojí i to, že ovladače jsem získal z prilozeneho CD k Asusu t.j. zkopiroval jsem soubory .inf, .sys a pro jistotu i .cat  (u posledního nejsem si jist, zda-li je to vůbec je zapotřeby)
... ndisgtk jsem získal přes správce balíků Synaptic ...

Good Luck!

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2008, 10:15:27 »
Tak Ndiswrapper je fakt moc.
to chybové hláýšení při sudo modprobe wlan_scan_sta bych ignoroval, restartoval a zavedl wlan_scan_sta znova.
Ale už jsou novější madwifi.
Xubuntu 12.04

kajobert

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
  • Ubuntu beginner
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #6 kdy: 23 Srpna 2008, 14:52:07 »
Před měsícem sem se rozhodl přejít z Widlí na LINUX (skvělá volba :) )
No z počátku sem měl problém vybrat si tu správnou distribuci, ale nakonec sem se rozhodl pro UBUNTU (zatim nejmíň problémů)
no ale v zápětí sem měl další (VELIKEJ) problém... nešla mi WIFIna :'(
To by mi nevadilo, kdybych používal drátový připojení k netu, ale já sem byl na bezdrátu, takže sem byl bez šance se připojit na net  >:(
No tak sem musel zpátky na WIN a začal sem googlovat... net je plnej návodů jak zprovoznit WIFI (ar5007eg) ale mě, jakožto začátečníkovy se pořád nedařilo wifinu rozběhnout :( No ale přibližně po tejdnu trápení... VÝHRA!!! wifi běží.
No během toho měsíce sem formátoval asi 10x ale pokaždý sem rozběhl wifinu :) No prostě super.

Tak teď přejdu k věci:

sou dvě možnosti zprovoznění:
1.) NDISwrapper
2.) Madwifi

já osobně sem NDISwrapperovou možnost nerozchodil, ale Madwifi mi běží se všim všudy.

Postup:
Pokud si zakázal nesvobodný ovladače, tak je zase povol a restartuj PC... jestli je máš povolený tak pokračuj

nejdřív si stáhni Madwifi
nejlíp na plochu (tak to dělám já :D )
Archiv rozbal na plochu a složku která ti vznikne (madwifi-hal-0.10.5.6-r3835-20080801) doporučuju přejmenovat třeba na "wifi"
(kuli práci v příkazovim řádku ;) )

Potom si otevři TERMINÁL a zadej:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install build-essential
potom se přesuň do složky s Madwifi:

Kód: [Vybrat]
cd Plocha/wifi
Potom zadej:

Kód: [Vybrat]
make clean
make
sudo make install

No a jestli ti to nevyhodí chyby tak by to mělo bej v pohodě (SNAD)
OMLOUVÁM SE ZA STUPIDNÍ POST (viz. výše) ^^

Acer ASPIRE 5315: 1.73GHz/1.5GB-RAM/120GB-HDD/Intel X3100-358MB(sdílená)/15,4" 1280x800/WiFi Atheros ar5007eg first boot: K/Ubuntu 9.10 (Linux since 07.2008) | FF,Kopete,Skype,Amarok,VirtualBox+LiteXP sec. boot: Win. 7 | Chrome,Pidgin,PhotoFiltre Studio,InDesign/Illustrator/Flash(trial:D) ^^

Pavlinaxx

  • Host
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #7 kdy: 23 Srpna 2008, 19:59:57 »
Ndiwraper nepomohl a Madwifi také ne.
Ach jo .... zkoušela jsem už i jiné distribuce. Vím, že problém bude zřejmě někde v oblasti mezi klávesnicí a židlí - jenže. Byla bych strašně nerada, neboť jinak mi Ubuntu vyhovuje, ale asi budu muset kvůli tomuto problému zpět k Myšosoftu.
Jinak moje wifi je Broadcom Corporation BCM94311MCG

Zkoušela jsem snad všechny návody, které jsem kde našla.
Pokud by někdo znal řešení - předem díky

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2008, 21:01:01 »
Hm, prečo Madwifi , keď je to Broadcom Corporation. Použi tento driver http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43  . Funguje aj ndiswrapper, ale ja to používam ako "tú druhú" možnosť. Inak , riešia to napr. tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=684359 .

kajobert

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
  • Ubuntu beginner
Re: A zase ta WIFI
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2008, 21:14:14 »
Pvlinaxx ->

Nebo todle  ;D ;D ;D
Já sice Broadcom nemám, takže netušim jak to je, ale posledních pět minut sem "Z"trávil hledáním řešení tvýho problému :)
No našel sem asi nejjednodužší řešení, ale nemám možnost to vyzkoušet :(
Předpokládám že seš v Ubuntu HH a seš připojená na net (pomocí LAN) doufám, protože jinak to asi nepude ;)

Tak k věci:

pokud si to už zkoušela tak sry. pokud ne tak hurá do práce ;)

1.) nejdřív si pusť Správce balíků Synaptic a odinstaluj balíky:
"ndiswrapper" a všechno co má v názvu ndiswrapper :D
"bcm43-fwcutter"

jestli je nemáš nainstalovaný, pokračuj

2.) najdi si balík "b43-fwcutter" a nainstaluj si ho ;)
3.) restartuj PC

No a chvilka napětí... možná to pude možná ne (NETUŠIM)

_____________________________________________________________________
jestli si to už zkoušela, nebo jestli to nepude tak omlouvám se za zbytečnej post  ::)

Good luck  ;)
OMLOUVÁM SE ZA STUPIDNÍ POST (viz. výše) ^^

Acer ASPIRE 5315: 1.73GHz/1.5GB-RAM/120GB-HDD/Intel X3100-358MB(sdílená)/15,4" 1280x800/WiFi Atheros ar5007eg first boot: K/Ubuntu 9.10 (Linux since 07.2008) | FF,Kopete,Skype,Amarok,VirtualBox+LiteXP sec. boot: Win. 7 | Chrome,Pidgin,PhotoFiltre Studio,InDesign/Illustrator/Flash(trial:D) ^^

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.