Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Eclipse PDT + Zend Debbuging mysql  (Přečteno 11025 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Eclipse PDT + Zend Debbuging mysql
« kdy: 13 Března 2008, 19:10:39 »
zdravím,

nedávno jsem přešel na Eclipse PDT pro vývoj PHP, nainstalil jsem si do něj i zend debugger plugin a lokální debug opravdu funguje - s jednou vyjímkou, jsou to scripty, které volají mysql databázi. Na netu jsem se dočetl http://www.thierryb.net/pdtwiki/index.php?title=Using_PDT_:_Installation_:_Installing_the_Zend_Debugger, že je třeba prostředí speciálně nastavit, aby debbuger uměl i s mysql - všude je to ale popsané pro windows - neví někdo jak na to pro Ubuntu?

Děkuju moc!

PS: abych byl přesný, browser output hlásí Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() at line blablabla, php.ini pro zend debugger v sobě MÁ povolené extensions mysql.so a mysqli.so takže tam problém asi není...
« Poslední změna: 13 Března 2008, 22:58:17 od Jan Vávra »
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Eclipse PDT + Zend Debbuging mysql
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2008, 00:16:02 »
tak nakonec jsem na to přišel -

je nutné přidat do php.ini v adresáři /eclipse/plugins/org.zend.php.debug.debugger.linux.x86_5.2.12.v20071210/resources/php5 tyto řádky:

Kód: [Vybrat]
zend_extension=./ZendDebugger.so
extension_dir="/usr/lib/php5/20060613+lfs/"
extension=mysql.so
extension=mysqli.so

přičemž ten první z nich už tam nejspíš bude, v nastavení Eclipse PDT konkrétně v PHP Executables je pak nutné zajistit aby se používal php a php.ini z výše zmiňovaného adresáře

PS: samozřejmě, že cesta v extension_dir se může měnit podle verze nainstalované na vašem počítači, stačí když si najdete kde v systému se vám válí knihovny mysql.so a mysqli.so
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.