Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2. monitor u NB IBM R 61  (Přečteno 5227 krát)

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
2. monitor u NB IBM R 61
« kdy: 16 Října 2008, 07:14:53 »
Ahoj. Zkoušel jste někdy někdo připojit 2. monitor k NB IBM R61 pod Hardy Heron? Jen by mě zajímalo, jestli to je bez problémů. Pod Win je možné pomocí kláves navolit různý režimy připojení, ale pod Ubuntu ne.

tululum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: 2. monitor u NB IBM R 61
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2008, 09:42:47 »
Tyto kávesové zkratky u WIN jsou klávesy, na kterých je pouze nastaveno rychle ovladani (tzv hotkey), tudiz to neni jediny a idealni prostredek na ovladani vice monitoru. U WIN se pokrocile nastaveni nachazi ve volbach graficke karty (pokud mate nejaky manazer - byva na CD s ovladacema prilozenem k graf. karte), nebo po klepnuti na pracovni plochu pravym tlacitkem na mysi a nasledovne zvoleni zalozky nastaveni.

U ubuntu tento hotkey nefunguje pouze z toho duvodu, ze jemu neni prirazena funkce, na internetu je spousta scriptu, co zprovoznuje jednotlive hotkeye pro ruzne notebooky. I kdyz tento hotkey nefunguje, urcite je mozne pripojit monitor a pote prepinat mezi jednotlivymi monitory (ci mit zaple oba zaroven). Kde se toto nastaveni nachazi momentalne neporadim, protoze mam zrovna zapnute WIN, takze se nemuzu podivat. U WIN se toto nastaveni nachazi v sekci "Zobrazeni" u linuxu to bude asi neco podobneho.. :)
Pokud se pletu (coz je malo pravdepodobne, ale clovek je omilny tvor) tak se predem omlouvam. Tuto zkusenost mam ze sveho EEE Pc, kde jsem pomoci jednoho scriptu asi z 15 dalsich moznych rozjel ty hotkeye a mohl si bez problemu menit monitory.
« Poslední změna: 16 Října 2008, 09:45:24 od tululum »

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re: 2. monitor u NB IBM R 61
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2008, 08:17:07 »
Díky za rychlou reakci. V podstatě mně jde jen o to, že když teď k NB připojím například projektor, tak jestli to bude fungovat nebo ne. Celkem mně teď nezáleží na nějakém přepínání.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.