Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu+WinXP  (Přečteno 14515 krát)

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ubuntu+WinXP
« kdy: 03 Prosince 2008, 21:23:52 »
Nepodporovane ale Super:) Ahoj ... chcel by som ako lamer sa spytat ... nainstaloval som si Ubuntu ... (preparadna vec) a pred tym som mal nainstalovany WinXP ... ako vecia mensina ... po preskumani VirtualBoxu ... a podobnych veci som zistil ze nie su tie prave orechove na to ... chcel by som stare XPcka (ktore mam nainstalovane uz na disku) v Ubuntu .. ale nedari sa mi to niakym sposobom ... mam nainstalovane wine, ale neviem to asi spravne nakonfigurovat ...nieco mi tam ide ale to podstatne co potrebujem mi nejde ... dakujem za spolupracu .... ste fantasticky ...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2008, 21:57:38 »
moc jsem nepochopil dotaz... mas na disku windows i ubuntu... to jeste chapu...

nevyhovuje ti virtualizace? tak co ti brani nechat si dualboot? to znamena ze po zapnuti PC si vyberes, jestli chces najet ubuntu nebo windows?

jina cesta, jak mit windows i linux neni... bud dva pocitace, nebo dualboot, nebo virtualizace...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2008, 09:23:10 »
no ano aj to je riesenie ... neda sa virtualizovat uz nainstalovany winxp? ak ano tak ako? Tako takto som sa skor mal spytat ... dik ...
 

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2008, 09:41:56 »
no ano aj to je riesenie ... neda sa virtualizovat uz nainstalovany winxp? ak ano tak ako? Tako takto som sa skor mal spytat ... dik ...
 

Nedá, bohužel.

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2008, 19:51:48 »
heh tohoto som sa obaval najviac ... ale nevadi, ak mi najblisie skrachuju Xp-cka uz viem ako ich mam nainstalovat :) , zatial mi bude musiet stacit wine alebo dualboot ... Dakujem za vase odpovedi a ospravedlnujem sa za moju negramatiku ... ktoru casom pouzivania PC som akosi stratil , a verim tomu ako lama ze sa tu urcite este zastavim po niake skusenosti ... ste Super ... tak zatial sa majte fun .

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2008, 20:14:11 »
no ano aj to je riesenie ... neda sa virtualizovat uz nainstalovany winxp? ak ano tak ako? Tako takto som sa skor mal spytat ... dik ...
 

Nedá, bohužel.

da ;)

nekde v navodech jsem o tom napsal takovy maly howto... teda nevim jestli je to jeste ted aktualni, ale tehdy mi to jelo :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Messy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2009, 14:56:38 »
Mám problém. Mám windows Vista. A když zvolím Ubuntu tak nabíhá a pak černá obrazovjka a nic a musím restart počátače. Windowsy mi jedou normálně.   ???

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2009, 18:52:26 »
Zalozte prosim nove vlakno, tady se resil jiny problem. Jinak take uvedte svuj hw.


N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2009, 12:48:34 »
no tak som sa na to vypr.ol nainstaloval virtualbox ... hmmm paraaada ... lenze teraz mam namesto jedneho vyrusu (winXP:) dva ... zatial mi to nevadi ale uz aj na tom sa pracuje ... a dokonca mozem asi napisat ze winXP pod ubuntu funguje snad lepsie ako ked su cista instalacia na disku ... sice nevjem tam napriklad povolit usb (tlaciaren,skener) mi fungiruje ale zato usb disk ... nie a nie myslim ze tam potrebujem njakym sposobom upravit prava alebo co ... teoreticky tato tema by sa mohla ukoncit ... ale mozno niekoho este nieco napadne :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2009, 14:46:03 »
VirtualBox z repozitářů je bez podpory USB. Musíte mít tu přímo od výrobce. Více v návodu.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2009, 12:40:51 »
hmo ... po dlhom skumani som virtualbox v repozitaroch nenasiel ... tak som si stiahol verziu na ... hmmm myslim ze na 7.10 ta mi koli  libc6 alebo koli dacomu takemu sa nedala nainstalovat (mozno ze isla ale, po tom sa mi skumat uz nechcelo) tak som si stiahol old school verziu myslim ze na ubuntu 6.06 alebo daco take instalacia prebehla v poho ... a usb tlaciaren mi z winxp tlaci ani keby tam bola odjakziva ... mozno ze to nepodporuje usb klice ... ale to sa mi skumat nechce ... uz som na to celkom lenivy ... bo cim vjac a viac sa do toho paprem tym mam pocit ze to viac kazim ako vylepsujem ... vjem tu je dalsia rada preco si nestiahnem novu verziu ... hmno novu verziu 8.10 mam stiahnutu ... ale nepodarilo sa mi ju nainstalovat .. je to mozne ze mi to komp nezozere ... nie koli tomu ze by bol stary alebo co ... asi ina hierarchia ... alebo ako tomu nadavate ale to mi je zatial jedno pokjal mi 7.04 funguje ... naco ... len dufam ze server zo zdrojmy  tak skoro nezrusia ... lebo by som bol nahraty :) ... no ak zrusia ... asi sa vratim k xpckam ...co by som bol moooc a moc sklamany ... ubuntu 7.04 ... P<> vec ... tak skevelo mi pocitac nikdy nefungoval ako teraz ako ho pouzivam ... a dufam ze na to pride aj viac ludi ...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #11 kdy: 24 Března 2009, 08:42:27 »
Šmarja panno. Proč stahujete VB pro verzi 7.10 a 6.06, když máte 7.04?
Máte problém s 8.10? Vyzkoušejte 8.03 LTS nebo za chvíli vyjde 9.04. A založit vlákno a popsat chybu při instalaci taky nemusí být špatný nápad. :) Ale lepším stylem, než máte texty napsaný tady...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

irongod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #12 kdy: 13 Února 2010, 14:07:42 »
Šmarja panno. Proč stahujete VB pro verzi 7.10 a 6.06, když máte 7.04?
Máte problém s 8.10? Vyzkoušejte 8.03 LTS nebo za chvíli vyjde 9.04. A založit vlákno a popsat chybu při instalaci taky nemusí být špatný nápad. :) Ale lepším stylem, než máte texty napsaný tady...

hmno ... proste jednoducho nedalo sa mi to asi nainstalovat to co sa mi dalo tak som nainstaloval a nelutujem pretoze  usb mi ide na 100% ... vb mi ties funguje ... takze tuto temu mozete asi kludne uzavret ... zo 7.04 mam par problemov ktore som uz prestal riesit lebo nie su moc pre mna podstatne a verim ze pri tejto verzii ostanem dokial budu funkcne repozitare na nu. mam taky dojem ze cim novsia verzia tym viac problemov s tym ... mimo to od zaciatku tejto temy som WinXP ktory nemam vo VB preinstaloval 3 krat ... stabilita pady vyrusy ... UBUNTU = fantasticky system az na to ze pre zaciatocnikov je trochu zlozity ale ked prestuduju par straniek verim tomu ze ocenia jeho kvality (skoda ze neviem par hier rozbehat ale zase to radsej preinstalujem winxp:)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu+WinXP
« Odpověď #13 kdy: 22 Února 2010, 15:02:45 »
no ano aj to je riesenie ... neda sa virtualizovat uz nainstalovany winxp? ak ano tak ako? Tako takto som sa skor mal spytat ... dik ...
 

Nedá, bohužel.

da ;)

nekde v navodech jsem o tom napsal takovy maly howto... teda nevim jestli je to jeste ted aktualni, ale tehdy mi to jelo :)

Pravdu máš, někde jsem to od tebe četl, ale nějak to nemůžu dohledat...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.