Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s efekty vzhledu. HP6510B, Intel GMA 950, Jaunty [vyřešeno]  (Přečteno 3980 krát)

.rodney

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Zdravím,
nainstaloval jsem nové Ubuntu 9.04 na notebook HP6510b, ale nebere mi "extra" efekty vzhledu. Napíše to, že efekty prostředí nemohly být aktivovány. Mám integrovanou grafiku Intel GMA 950. A u staršího Hardyho kterého jsem měl na notebooku před tím, nebyl problém.

Když v terminálu zadám
Kód: [Vybrat]
SKIP_CHECKS=yes compiz --replace ccp &tak extra efekty naběhnou a jedou bez sebemenších problémů... ovšem při dalším spuštění pc jsou opět vypnuté.
Rád bych se zeptal, kde může být chyba a případně, jak to udělám, aby efekty nabíhaly už při startu.
Zkoušel jsem prohledávat forum, ale řešení tohoto problému jsem nenašel.
Děkuji :-)
« Poslední změna: 21 Května 2009, 10:51:01 od Miloslav Šorfa »

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Problém s efekty vzhledu. HP6510B, Intel GMA 950, Jaunty
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2009, 10:33:28 »
v programe add/remove programs zadaj do vyhladavania compiz... nainstaluj advanced desktop effects settings a compiz fusion icon.. nasledne si spustis compiz fusion icon... zobrazi sa ti v tray na panely... pravym klikom zobrazis moznosti a zvolis compiz ako manager... nasledne si otvoris grafickeho managera ktory sa spusta tiez pomocou compiz fusion icon..

v kazdom pripade ocakavaj problemy...napr ze ti padne grafika alebo ztuhne...pokial nie a tak to bude okay...
nasledne si "fusion-icon" (presne tak ako som to napisal) vlozis do startup aplications v system>administration aby sa ti spustilo po kazdom zapnuty pc

a opratrne s pluginamy... mam tiez intel grafiku a niektore mi sposobuju crash grafiky... pokial sa nieco take stane... pouzi gnome session bez skriptov alebo
pri najhorsom recovery conzolu ktoru ma 9.04 super vyriesenu>tu spustis ked sa ti nacitava grub s vyberom operacnych systemov popripacelive cd ak sa dobre pamatam
« Poslední změna: 21 Května 2009, 10:41:43 od Pawan »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Problém s efekty vzhledu. HP6510B, Intel GMA 950, Jaunty
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2009, 10:38:21 »
tak isto si pozri tento link...lebo aj ty pouzivas intel grafiku, tak mozes ocakavat tieto problemy... pozri si aj tie linky ktore su tam aby si sa dostal do obrazu...
staci ti zbezne.. lebo aj tak to nijak nevyriesis
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,35738.0.html
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Problém s efekty vzhledu. HP6510B, Intel GMA 950, Jaunty
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2009, 10:44:19 »
a potom vsetkom by som odporucal restart systemu aby si videl co vsetko funguje tak ako ma a ci sa loadly efekty
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

.rodney

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problém s efekty vzhledu. HP6510B, Intel GMA 950, Jaunty
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2009, 10:45:44 »
Děkuji, funguje to jak má :-)
Linky prostuduju. V Linuxu jsem poměrně nováček, takže informace se hodí :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.