Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.  (Přečteno 1784 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« kdy: 29 Června 2009, 21:36:53 »
Naposledy kdy normálně a správně fungoval CUPS s nakonfigurovanými tiskárnami byl ve verzi 8.10. Od vydání 9.04 vznikl bug kolem volby AuthInfoRequired v printers.conf který useři odstraňovali všelikými krkolomcemi včetně sudo chattr +i /etc/cups/printers.conf, které fungovalo i u mne. Dneska jsem updatnul systém kde trůnil CUPS, tak jsem si řekl, dám ho. Měl jsem se na to vyprdnout, a to z vysoka. Nyní už mi opakovaný tisk na některé tiskárny nefunguje nijak. Ať už jdou do *censored*, páč jestli tedy někdo vydá opravu, tak musí fungovat!!!!
No jasně, už to slyším, nemáš stable verzi, tak nepruď a dej si tam historii. V případě tiskového serveru to je ovšem pouze plácnutí do vody. Protože jakmile se zjistí hrubá chyba v tak důležité části systému z uživatelského hlediska, tak za prvé nesmí trvat tak dlouho než vyjde oprava, a za druhé když už vyjde oprava, tak musí fungovat a ne úplně znemožnit funkci. Tohle je pověstná kapka, a z mého pohledu je vývoj Ubuntu již mimo zorné pole samotných vývojářů a žije si vlastním životem proti uživatelské veřejnosti. Protože musím dát za pravdu všem těm škarohlídům co zažehli oheň kritiky od vydání 9.04. Spousta věcí nefunguje, spusta se musí odladit, a zbytek funguje jako v minulých verzích. Vůbec nemám pocit, že se jedná o vývoj. Jedná se pouze o mediální bublinu zneužívající momentální významné popularity této linuxové distribuce. Normálně mě nasrali, je to jasné?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

nettezzaumana

  • Host
Re: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2009, 22:13:39 »
hehe. no, ja na tohle prisel asi tak 24 hodin po skonceni zivotnosti 7.04 ..

jj, ubuntu je tak smatlava distribuce, az si kladu otazku zdali to neni dokonce forma moderniho umeni :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2009, 01:17:10 »
Proc si teda davas na produkcni stroj neco tak noveho? Proc jsi nezustal u 8.04? Nebo Debianu?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

nettezzaumana

  • Host
Re: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2009, 01:25:23 »
nevim na koho to bylo, ale ja pouzival historicky pouze chvili 6.06 a potom 7.04 .. od te doby ubuntu nemam

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2009, 03:31:58 »
Na Tebe ne Susíku :) Nechtel jsem citovat to dlouhe.

nevim na koho to bylo, ale ja pouzival historicky pouze chvili 6.06 a potom 7.04 .. od te doby ubuntu nemam
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

roman.swe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
Re: CUPS v 9.04 - do nebe volající šlendrián.
« Odpověď #5 kdy: 30 Června 2009, 20:13:46 »
Citace
nevim na koho to bylo, ale ja pouzival historicky pouze chvili 6.06 a potom 7.04 .. od te doby ubuntu nemam

Hoj a na čem tedy jedou Tvé stroje. Snad to není moc osobní otázka. Předem díky, za odpověď@Roman
Lenovo R500 / Debian Jessie (testing) + Gnome 3.14.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.