Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč jsem odinstaloval Ubuntu  (Přečteno 6943 krát)

kompik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Proč jsem odinstaloval Ubuntu
« kdy: 11 Listopadu 2006, 17:10:55 »
Proč jsem odinstaloval Ubuntu

Moje začátky s Ubuntu vypadaly dobře. CD mně přišlo zadarmo až domů. Instalace byla jednoduchá, trvala asi 20 minut. Najednou jsem měl legálně v počítači moderní systém se spoustou programů, které se docela snadno ovládaly. Byl jsem přímo nadšený. Už to vypadalo, že na má nelegální Windows budu moct zapomenout.

Ale pak jsem chtěl přehrát mp3. Jelikož můj ubuntu PC nemá připojení k internetu, vlezl jsem u otce na internet, a zjistil jsem, že se musí doinstalovat nějaké kodeky. Myslel jsem, že bude stačit stáhnout je z packages.ubuntu.com a vypálit je. Pak jsem zjistil, že se musí stahovat i balíčky, na nichž jsou ty kodeky "závislé". Jelikož jich byla kupa, strávil bych u toho věčnost. Jó, kdybych měl internet, byla by to úplně jiná situace.  Stačilo by napsat 3 slova do terminálu.

Protože přehrávat hudbu a video potřebuji, nezbylo mě nic jiného, než vrátit se k Windows. Ale až si jednou pořídím internet, nainstaluju si ubuntu.

Co byste tomu řekli ?
« Poslední změna: 20 Října 2007, 02:08:21 od Anna Taliánová »

DarkenCZ

  • Host
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2006, 17:21:34 »
Já bych k tomu řek, že by sis mohl propojit PC s otcovým....
« Poslední změna: 20 Října 2007, 02:08:38 od Anna Taliánová »

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2006, 17:26:32 »
Linux bez internetu je na prd to je jasný.

DarkenCZ

  • Host
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2006, 17:43:37 »
já už bych si PC (je jedno jestli Win/Lin) bez internetu neuměl přestavit...

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2006, 18:30:45 »
Bylo to řečeno už tolikrát: Když máš okna, tak každej Pepa, nebo František má CD s Computeru, Chipu s programy pro tvůj systém, a ti vyspělejší, kteří vědějí, že se windows musí několikrát do roka přeinstalovat už mají vytvořený vlastní archivy programů na cédéčkách.
Když máš Linux, tak musíš mít internetové připojení, bez toho jsi stracenej. Nepopírám, že by v této situaci nějaký Pepa či František nepomohly, ale to by musely mít Linux  :(  :(
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2006, 19:44:28 »
A co na tatikuv PC hodit ubuntu, valadit  a pak jen zkopirovat :)

freaz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
    • BinWaLL.prg
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2006, 21:20:35 »
No to ja kdyz vim ze nemam pocitac pripojenej do sveta tak ho skoro nezapinam. A jinak si myslim ze jak balicky potrebuji mit splnene zavislosti, tak linux ma taky jednu a to je to propojeni.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2006, 23:52:16 »
Aspon inštalácia Linuxu spojená s internetom, kde sa zabezpečí aktualizácia a doinštalovanie ostatných programov. Ale fakt, bez internetu je Linux o ničom.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Krígl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2006, 02:29:47 »
Udělej si seznam všeho co chceš a zajdi k někomu s dobrou lajnou. Návod na vytvoření CD s příslušnými balíčky je tady. Chce to funkční Ubuntu (nebo něco postaveného na Debianu), má-li dotyčný dvě mechaniky nebo dost velkou RAMku, aby se LiveCD načetlo do paměti a uvolnilo tak mechaniku, nebude problém.
Další možnost je prostě přetáhnout disk, nabootovat z CD a stáhnout na disk balíčky bez instalace, tím odpadne nutnost druhé mechaniky na pálení.
A jestli si chceš zahrát na tvrďáka, stačí přenést disk a nabootovat druhý počítač přímo z disku, bez LiveCD. Kernel sice vyplivne spoustu sprosťáren, ale pokud nebude hardware radikálně odlišný, ustojí to (holt Linux má své výhody, nedoporučuje se zkoušet to s Oknama), kámoš to dělal běžně. Vlastní instalaci stažených balíčků ovšem nech až na doma.

Pro stažení balíčků bez instalování použij volbu -d/--download-only
Neutoneš dvakrát v téže řece.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2007, 17:13:51 »
No mozna me ukamenujete, ale Widle se s tim poprat docela umi (kdyz prenesete HDD z jednoho komplu na druhej a nabootujete XPa, tak se upgradnou samy). Prusvih ale nastava, kdyz to donesete zpet domu (to uz se jim z vyhratyho pelisku vaseho kamose nechce=nedokazou se upgradnout zpet).
To se potom musi neco prepisovat v registrech, jednou sem ty Wokna takhle krisil (uspesne), ale uz si nevzpominam, jak se to dela (bylo to neco jako nahrat nakej olb soubor misto aktualniho v regeditu).
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2007, 17:27:59 »
Citace
Protože přehrávat hudbu a video potřebuji, nezbylo mě nic jiného, než vrátit se k Windows. Ale až si jednou pořídím internet, nainstaluju si ubuntu.
K tomu se nic moc říct nedá. Podle návodů se dá snadno zjistit, že je potřeba stáhnout zhruba 8 balíků, což zas není moc a pak je přehrávání audia/videa na linuxu naprostá pohoda. Je ale pravda, že to není snadné pro začátečníka :(

S netem ve Feisty (7.04) je instalace kodeků na 5 kliknutí myší.


Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2007, 18:12:34 »
Stáhni si VLC a přehraješ tím 95% všeho včetně streamů.

Nebo zkus DVD OpenSuse a vše co chceš Ti to instne z toho DVD a máš to i bez netu.

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2007, 18:42:29 »
VLC i mplayer jsou jen poloviční řešení. Naprostá většina mutimediálních gnome-apps využívá GStreamer, takže je nutné nainstalovat balíčky podle http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9_form%C3%A1ty

Ještě jednou podotýkám, že s funkčním Internetem a příští verzí Ubuntu 7.04 (letos v dubnu) tyto problémy odpadají.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 04 Února 2007, 19:08:51 »
Víte o tom, že reagujete na téměř tři měsíce staré téma (11.11.2006)?

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 04 Února 2007, 22:18:14 »
Nevím, ale zároveň mně to nevadí :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Proč jsem odinstaloval ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 04 Února 2007, 22:21:34 »
No já bych si totiž tipnul, že tazatel se tady již neobjevil a ani neobjeví, a že to byl pouhý pokus o flamewar.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.