Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Líbí se vám moje reklama?

Ano
Ne

Autor Téma: [AKTUALIZOVÁNO] Reklamy na Ubuntu  (Přečteno 6670 krát)

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
[AKTUALIZOVÁNO] Reklamy na Ubuntu
« kdy: 24 Července 2010, 12:38:06 »
Ahojte,
co se týká reklamy a Ubuntu, potažmo celého Linuxu, je na tom dost bledě. Žádné oficiální reklamy na Ubuntu ani neexistují. Na začátku roku se na internetu objevil člověk jménem Arthur, který vytvořil 9 reklam na Ubuntu. Jeho styl se mi hodně líbil a vzhledem k tomu, že dlouho žádnou reklamu nepublikoval a jak píše na blogu, přešel na Mac, rozhodl jsem se, že vytvořím něco obdobného v češtině. U první mnou vytvořené reklamy je vidět značná inspirace, ale ta doufám v dalších videích vymizí :-).

Seznam reklam:
Reklama na Ubuntu - Představte si... - HD podporováno
Reklama na Ubuntu - Akcelerované prostředí - HD podporováno

Když mi napíšete nějaké nápady, postřehy nebo kritiku, budu jenom rád.
« Poslední změna: 26 Července 2010, 09:39:52 od bestvenca »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2010, 13:08:35 »
Pěkné, ale k "plně přizpůsobit" se mi nějak nehodí jen měnění wallpaperů... to by chtělo ukázky různých témat gnome, nebo možná i kde a xfce :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2010, 13:25:54 »
Jo, to máš asi pravdu, nicméně pak by nevynikl ten efekt změny, nebo jak to říct...  ;)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2010, 13:51:59 »
Já to chápu, ale větší důraz by se dal dát i střídáním výrazných témat, menší rozlišení a střídat rozdílná témata... Wallpapery se samozřejmě můžou měnit taky, takhle to stejně vynikne :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 24 Července 2010, 13:56:57 »
Tak v příští verzi ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 24 Července 2010, 19:39:00 »
Kdyby jen tapety, kdyby jen témata, to už rovnou pracovní prostředí.
Ale je podle mě blbost tam prostě něco takovýho dávat. Stejně to případného zájemce vyvede v míry: "Kolik toho sakra je?"

Spíš bych se zaměřil na ty slogany. Bez té vsuvky měnění pozadí by to bylo uplně perfektní!
K++

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 24 Července 2010, 21:09:33 »
Poraďte mi nějaké vhodné slogany... aby to nevypadalo moc šroubovaně. Díky :-)

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 24 Července 2010, 21:17:37 »
Inak krásna myšlienka... keby Ubuntu.cz, prípadne samotní Ó, svätí vývojári usporiadali súťaž o najlepšiu reklamu, alebo niečo také... :D
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2010, 08:01:36 »
Všechno, co jsem chtěl říct, už tu stejně zaznělo (ta pozadí prostě praští do očí hned), ale je to opravdu moc pěkné.

Měl bych k tomu dva dotazy. Za prvé, v čem je to dělané? A za druhé, co to je za hudbu?

Jinak se těším na další!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 25 Července 2010, 08:05:10 »
Inak krásna myšlienka... keby Ubuntu.cz, prípadne samotní Ó, svätí vývojári usporiadali súťaž o najlepšiu reklamu, alebo niečo také... :D

Inu, něco podobného jsme tu už měli, ale vzhledem k tomu, jaký ohlas to (ne)způsobilo, tak nevím, jestli budeme nějakou soutěž ještě někdy pořádat...

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2010, 08:37:25 »
Měl bych k tomu dva dotazy. Za prvé, v čem je to dělané? A za druhé, co to je za hudbu?

Jinak se těším na další!

Díky moc, na dalším už pracuji. Je to dělané v Sony Vegas a jedná se o tuto volně šiřitelnou skladbu.

A ještě bych se chtěl zeptat, co přesně jsi myslel tímto?

...už tu stejně zaznělo (ta pozadí prostě praští do očí hned)...
« Poslední změna: 25 Července 2010, 08:45:31 od bestvenca »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2010, 11:02:34 »
A ještě bych se chtěl zeptat, co přesně jsi myslel tímto?

...už tu stejně zaznělo (ta pozadí prostě praští do očí hned)...

pozadí = pozadí plochy = wallpaper (tj. že změna je jen změna wallpaperu --  toho jsem si prostě všimnul hned)

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 25 Července 2010, 13:52:07 »
Inak krásna myšlienka... keby Ubuntu.cz, prípadne samotní Ó, svätí vývojári usporiadali súťaž o najlepšiu reklamu, alebo niečo také... :D

Inu, něco podobného jsme tu už měli, ale vzhledem k tomu, jaký ohlas to (ne)způsobilo, tak nevím, jestli budeme nějakou soutěž ještě někdy pořádat...

Tak ako, komunita sa mení, čo bolo vtedy, nemusí byť teraz, hneď tu máš prvého kandidáta s reklamou - bestvenca :D
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

bestvenca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: [AKTUALIZOVÁNO] Reklamy na Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2010, 09:41:20 »
Natočil jsem v pořadí druhou reklamu, která představuje akcelerované prostředí. Odkaz na ní najdete v mém prvním příspěvku. Prosím vás o kritiku, chválu, nápady, připomínky, návrhy...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: [AKTUALIZOVÁNO] Reklamy na Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 26 Července 2010, 11:54:29 »
Natočil jsem v pořadí druhou reklamu, která představuje akcelerované prostředí. Odkaz na ní najdete v mém prvním příspěvku. Prosím vás o kritiku, chválu, nápady, připomínky, návrhy...
Nevím, jestli je to jen mnou, ale třeba ta kostka se mi šíleně trhá, to by asi moc velký dojem neudělalo :)
Taky se mi nelíbilo to "Hm?" a opakující se "A co tohle?" - Stačilo by to jen párkrát, pak už třeba jen rychlé ukázky.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: [AKTUALIZOVÁNO] Reklamy na Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 26 Července 2010, 12:38:18 »
Neviem. podla mna by to zo zaciatku chcelo viac vyzdvihnut veci co ulahcia pracu, viac ploch, ten zoom, na konci to kreslenie na plochu a pod. Az ku koncu by som efekty ako trasuce okna a pod. dal iba ako efekty pre oko.
Takto z toho videa mam pocit ze ubuntu je len pre oko a pre pracu tam nieje nic uzitocne. Cize ja by som to skor orientoval na ulahcenie prace.

A este poznamka k tej kocke, trochu ju oddial spravy to lepsi efekt ako ked to takto iba preblikne.
« Poslední změna: 26 Července 2010, 12:40:23 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Reklama na Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 06 Srpna 2010, 12:36:19 »
Díky moc, na dalším už pracuji. Je to dělané v Sony Vegas a jedná se o tuto volně šiřitelnou skladbu.
To je teda reklama dělat to pod video editorem který je určený pro windows. Že tě hamba nefackuje :-\
A vsadil bych se že to celé bylo dělané ve windows (teda krom video nahrávek ubuntu prostředí) :'(
Proč tam vlastně jsou vyzdvižené vlastnosti které výchozí ubuntu nemá aktivní ?
Jinak všechny efekty na které poukazuješ samozřejmě můžeš mít i ve windows  :o http://www.youtube.com/watch?v=0xZtSGPpcuE
Zaměřil bych se na výhody a né na blbostičky  ;) Možná něco také zkusím vytvořit abych jen nekritizoval  :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.