Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gmailwatcher  (Přečteno 1954 krát)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Gmailwatcher
« kdy: 30 Července 2010, 05:42:41 »
Gmailwatcher - sledování nových emailů v Gmailu.

Je to malý prográmek, který se usídlí v "Menu zpráv" na panelu. Hledal jsem něco takového, vyzkoušel několik podobných služeb, ale tato mi přijde nejlepší. Například ukazuje ve vyskakovací bublině i náhled emailu. Rychle se vyvíjí, vyjde i několik verzí týdně, takže se dají čekat i další funkce. Program jsem přeložil do češtiny. Mimochodem, hlavní vývojář je student z Kašmíru :0)

Můžete přidat repozitář a nainstalovat:

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:loneowais/ppa

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get install gmailwatcher
Screenshoty a jasný popis v angličtině je zde: http://owaislone.org/blog/2010/jul/gmail-watcher/



Rozhodl jsem se využívat Gmail jako "defaultního klienta". Vzhledem k tomu, že si maily čtu jen když jsem on-line, tak mne nemrzí, že je to nějaké pofiderní s offline verzí v Chromu. Google gears, které offline zajišťují, už nevyvíjejí, protože se čeká na HTML5. Na této technologii to pak v Chromu pojede. Tady je podle mne řada výhod a nevýhod (nevylučuji a je téměř jisté, že to někdo vidí jinak).


Výhody Gmailu:

- Jednotný design (nemusím se po návratu z práce přeorientovávat např. z Outlooku, TB na Evolution atd.)
- Jednoduše si také konečně "synchronizuji" kontakty, emaily a třeba úkoly napříč počítači.
- Rychlejší než např. Evolution, o TB nemluvě. Má např. v Google Chrome menší hardwarové požadavky. Rychlost se s přibývajícím se množstvím mailů nesnižuje.
- Otevírají se mi obrázky v těle mailu, nemusím na ně jednotlivě klikat (Evolution).
- Náhled mailu, "o čem kdo píše", vidím přímo v souhrnu zpráv.
- Mám integrovaný Chat, který funguje s většinou "Jabbrových sítí"
- Když mi někdo pošle něco z Youtube, Picassa, Flickr, a nebo mapy Google tak to vidím přímo v těle mailu.
- Když někdo nemá na počítači Officy, tak se mi dokument otevře do Google Dokumetů a přílohu si přečtu.
- Funguje "doplňování" mailových adres, nebo-li, když začnu psát, zobrazí se našeptávač a když je tam správná adresa, tak zmáčknu Enter a adresa je doplněna. Evolution to několik posledních verzí neumí spolehlivě. Nějak se mi jméno adresáta většinou rozhodí.
- Při přeinstalu systému nemusím řešit zálohování a klepat se, jestli všechno vyjde.
- Notifikace přímo v panelu pomocí mnoha služeb, například díky Gmailwatcheru.
- I Gmail je možné v Chromu udělat si tak, aby vypadal jako normální aplikace - bez adresního řádku prohlížeče a Tabů (na ploše a v aplikacích se dá udělat zástupce). Ušetří se dost místa. Je možné pro toto využít i Mozilla Prism. Screenshot v priloze...


Nevýhody:

- Trochu pomalejší načítání pop3 pošty (nelze určit interval stahování).
- Zatím nejde Gmail offline v Chromu. Firefox to umí.
- Nefunguje klávesová zkratka Ctrl+Enter pro odeslání ani Ctrl+N pro nový mail.
- Není notifikace příchozích Chatů.
- Člověk je zavislý na vrtochách mocného internetového hráče.



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 27 Září 2010, 07:01:43 od funk »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.