Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Navrhovaný přechod na vBulletin  (Přečteno 4302 krát)

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Navrhovaný přechod na vBulletin
« kdy: 23 Října 2010, 23:07:27 »
Tento kacířský příspěvek propaguje nesvobodný software. Čtení pouze pro otrlé!

Co si budeme povídat, tohle fórum má velmi málo funkcí a nevyhovuje mnoha lidem včetně mě. :)
vBulletin jsem používal pěkně dlouho jako uživatel, ale nově i jako administrátor jednoho fóra (link najdete v podpisu).
Musím říct, že za ty prachy se fakt vyplatí (základní licence vyjde na necelých $200). Jedná se o profesionální publikační platformu a dá se v něm udělat úplně všechno, na co si vzpomenete. Zákaznická podpora je ochotná a velmi rychlá.

Co navrhuju:
  • zahodit předsudky vůči placenému softwaru
  • sebrat prachy na vBulletin (klidně přispěji)
  • současná témata a příspěvky vyexportovat do archivu
  • nainstalovat vBulletin a vesele diskutovat

Tak, a teď mě kamenujte. ;D
« Poslední změna: 23 Října 2010, 23:10:18 od Lelkoun »
^\-(o)_(o)-/^

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2010, 00:05:20 »
Naše fórum je náhodou celkom slušné.Hlavne je podla môjho názoru intuitívne.Nemenil by som ho.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2010, 00:17:53 »
vBulletin ale není jenom klasické fórum. Můžeš tam mít i CMS a vydávat články, což by mnozí jistě ocenili. Kromě toho k němu existuje spousta pluginů a rozšíření.

Ale nechci na nikoho tlačit. Pokud tu nějaký mod založí anketu (já blbec zapomněl), budu jedině rád.
« Poslední změna: 24 Října 2010, 00:20:27 od Lelkoun »
^\-(o)_(o)-/^

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2010, 00:36:59 »
Hej hej pravda...tie články by sa hodili.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2010, 00:46:53 »
A mimochodem, ubuntuforums.org taky běží na vBulletinu. ;)
^\-(o)_(o)-/^

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2010, 10:18:46 »
Ahoj, tak to vezmu popořadě:

- placený SW: nevadí, ale plus to rozhodně není
- CMS: to umí SMF taky (nějak tinyportal se to jmenuje), ale fakt nevidím důvod proč -- máme vlastní server, na kterém si můžeme nainstalovat jakýkoli CMS nás napadne (dva už tu dokonce máme). Co se tvorby článků týče, proběhla tu anketa ohledně blogu a žádný valný zájem nebyl (ano, číst pěkné články chce každý, ale taky je musí někdo psát)
- pluginy a rozšíření - viz http://custom.simplemachines.org/ -- dost jich taky používáme

Moje argumety proti
- přechod: jeden přechod mezi systémy už jsem zažil (punbb → SMF) a rozhodně si to nechci zopakovat -- problémy se řešily skoro rok
- zvyk: ano, jsem líný a jsem rád, že se mi povedlo zvyknout si na ovládání a kód smf, ve kterém už se trochu vyznám
→ oboje jsem schopný přejít za předpokladu, že se najde nějaký pádný důvod pro přechod, ale zatím žádný nevidím

Pavel Půlpán

Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2010, 10:31:33 »
Souhlasím s Vojtou. SMF je kvalitní platforma a myslím si, že svému účelu slouží dobře. Osobně bych neviděl v přechodu na vBulletin nijak velký přínos.

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2010, 12:27:14 »
SMF je sice dobré fórum, nicméně by mohlo být lepší. Spousta věcí tu chybí (například i taková primitivní funkce jako je zrušení sledování vlákna, pokud mě už nezajímá).
^\-(o)_(o)-/^

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Navrhovaný přechod na vBulletin
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2010, 12:40:40 »
Tento kacířský příspěvek propaguje nesvobodný software. Čtení pouze pro otrlé!

Co si budeme povídat, tohle fórum má velmi málo funkcí a nevyhovuje mnoha lidem včetně mě. :)
vBulletin jsem používal pěkně dlouho jako uživatel, ale nově i jako administrátor jednoho fóra (link najdete v podpisu).
Musím říct, že za ty prachy se fakt vyplatí (základní licence vyjde na necelých $200). Jedná se o profesionální publikační platformu a dá se v něm udělat úplně všechno, na co si vzpomenete. Zákaznická podpora je ochotná a velmi rychlá.

Co navrhuju:
  • zahodit předsudky vůči placenému softwaru
  • sebrat prachy na vBulletin (klidně přispěji)
  • současná témata a příspěvky vyexportovat do archivu
  • nainstalovat vBulletin a vesele diskutovat

Tak, a teď mě kamenujte. ;D


Není třeba kamenovat - názor každého je nám svatý, ale nemusíme s ním souhlasit.

Neměnit, a už vůbec ne za vBull. Přečtete si v preambuli stanovisko Ubuntu: vždy bez placení. A teď bychom měli za část, významnou část, která tvoří podstatu existence - styk jednotlivých uživatelů, které jsme preambulí nalákali (vím, nejen jí), zpoplatnit. Řekl bych, trochu business morálky.

Pst

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.