Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04  (Přečteno 18669 krát)

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
[HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« kdy: 28 Února 2011, 00:41:38 »
Postup zprovoznění tarifu Internet na cesty Standard pomocí USB modemu Huawei E1750 od společnosti T-Mobile v Ubuntu ve verzi 10.04 LTS - Lucid Lynx.

1) PŘÍPRAVA
Součástí internetového balíčku, který od T-Mobile obdržíte, je mj. Universal SIM karta a PIN1. Přesvědčte se, zda-li je SIM karta zaktivovaná, např. vložením do mobilního telefonu, kdy by standardně měla naběhnout síť T-Mobile. SIM kartu aktivuje T-Mobile po obdržení informace kurýrem, že jste si převzali internetový balíček (údajně trvá i několik dní). Pokud SIM karta není aktivní, objeví se v mobilu nápis "chyba registrace SIM karty" a musíte vyčkat její aktivaci.

2) ZJIŠTĚNÍ STAVU #1
Pokud je tedy SIM karta aktivní, vložte ji do USB modemu Huawei E1750. Přístroj připojte k USB portu počítače. Po chvíli se na ploše objeví ikona šedé zeměkoule s červeným telefonem a názvem HUAWEI.
Spusťte Terminál v menu Aplikace -> Příslušenství a zadejte příkaz lsusb, měl by se mj. objevit obdobný řádek (musí souhlasit ID 12d1:1446):
Bus 001 Device 007: ID 12d1:1446 Huawei Technologies Co., Ltd.
Přístroj je nyní ve stavu, kdy jej ještě nelze použít jako modem.

4) INSTALACE OVLADAČE
Nainstalujte následující dva balíky:
usb-modeswitch
usb-modeswitch-data

5) ZJIŠTĚNÍ STAVU #2
Přístroj vyjměte a opět připojte k USB portu počítače. Po chvíli se na ploše opět objeví ikona šedé zeměkoule s červeným telefonem a názvem HUAWEI. Spusťte opět Terminál v menu Aplikace -> Příslušenství a opět zadejte příkaz lsusb, měl by se místo předešlého objevit tento řádek (musí souhlasit ID 12d1:1001):
Bus 001 Device 023: ID 12d1:1001 Huawei Technologies Co., Ltd. E620 USB Modem
Nyní je přístroj připraven plnit funkci modemu.

6) KONFIGURACE PŘIPOJENÍ
Spusťte Připojení k síti v menu Systém -> Předvolby.
V otevřeném okně Připojení k síti přepněte na záložku Mobilní širokopásmová a klikněte na tlačítko Přidat.
Zobrazí se okno Nové mobilní širokopásmové připojení.
Dole v okně by se za větou Vytvořit připojení pro toto mobilní širokopásmové zařízení: mělo objevit HUAWEI Technology HUAWEI Mobile. Ponechte to takto nastavené a klikněte na tlačítko Vpřed.
Na další obrazovce ponechte volbu Czech Republic a klikněte na tlačítko Vpřed.
Na další obrazovce vyberte ze seznamu volbu poskytovatele T-Mobil a klikněte na tlačítko Vpřed.
Na další obrazovce ponechte tarif Výchozí s přístupovým bodem APN: internet.t-mobile.cz a klikněte na tlačítko Vpřed.
Na další obrazovce si zkontrolujte údaje:
Vaše zařízení: HUAWEI Technology HUAWEI Mobile
Váš poskytovatel: T-Mobil, Czech Republic
Váš tarif: Výchozí
APN: internet.t-mobile.cz
a klikněte na tlačítko Použít.
V novém okně Úprava... si změňte libovolně dle potřeby Název připojení (např. T-Mobile) a doplňte dole do kolonky PIN vaše číslo PIN1. Dále je mj. možnost zatrhnout volbu Připojit automaticky.
Číslo ponechte *99#, Uživatelské jméno a heslo ponechte prázdné nebo libovolně shodně pojmenujte (např. Uživatelské jméno: gprs, heslo: gprs). APN ponechte internet.t-mobile.cz, Síť ponechte prázdné. Ostatní záložky Nastavení PPP a IPv4 zůstávají nezměněny.
Klikněte na tlačítko Použít.
Zavřete okno Připojení k síti kliknutím na tlačítko Zavřít.

7) PŘIPOJENÍ
Na horní liště plochy vpravo klikněte na ikonu Žádné připojení k síti a v části Mobilní širokopásmová klikněte na dostupnou síť, která se bude jmenovat dle vašeho nastaveného názvu připojení (např. T-Mobile).
Po úspěšném připojení se objeví nápis názvu připojení s informací Spojení navázáno.
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2011, 08:17:28 »
šup na wiki, jestli to tam není ;D

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2011, 18:59:32 »
Ještě by to chtělo pár obrázků. Taky by to chtělo vyzkoušet na aktuální verzi 10.10.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2011, 08:44:07 »
Ikdyž už 10.10 není aktuální, já ji ještě mám, tak to ještě vyzkouším...na 11.04 už není třeba dělat každopádně nic..balíky jsou již v systému, takže stačí kliknout na ikonu připojení k síti, zaškrtnout políčko a pokračovat od bodu 6, KONFIGURACE PROSTŘEDÍ
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2011, 12:10:45 »
Dobrý den, nemůžu přijít na to co dělám špatně: V NM stále nemohu vybrat HUAWEI modem, políčko je zašedlé.
Všechno ostatní by mělo být v pořádku, připojím se pomocí příkazu:
Kód: [Vybrat]
sudo /usr/sbin/pppd /dev/gsmmodem user gprs password gprs updetach defaultroute usepeerdns connect '/usr/sbin/chat ABORT BUSY ABORT "NO CARRIER" "" ATZ OK "AT+CGDCONT=1,\"IP\",\"internet\"" OK ATD*99***# CONNECT'Ale nedokážu nastavit NetworkManager.. :-(
 Děkuji za pomoc!

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2011, 12:16:33 »
PS: Zapomněl jsem: Mám Ubuntu 11.04/64bit
usb-modeswitch 1.1.7-1 (natty)
usb-modeswitch-data 20110227-2 (natty)

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2011, 13:09:38 »
Tedy jsem na to přišel. Chyběl mi balíček modemmanager. Z nějakého důvodu ho závislosti při instalaci nepožadovaly. Nyní vše již funguje jak má  :-\

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2011, 20:18:15 »
Díky za tento návod. U 11.04 jsou opravdu všechny balíčky připraveny. Stačilo jen vybrat operátora, jen mě zastavilo to, že jsem nevěděl, že je třeba PIN. ;) Poté jsem ho již vyplnil (mám net na zkoušku) a vše jede OK. Díky za nakopnutí. ;)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2011, 12:43:44 »
Měl jsem tenhle modem od O2, konfigurace je dost podobná. Avšak fungoval dost zvláštně, navíc s fupem a faktem, že se modem připojí až na několikátý pokus to bylo dost zbytečná hračka. Takže jsem ho vrátil, abych ho nemusel mít doma rok...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

pivik

  • Host
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2011, 16:29:30 »
Zkoušel jsem od O2 na Debianu Squeeze a fungovalo ihned po připojení modemu. Stačilo v Network manageru zvolit pařičné připojení. Divil bych se, že by to v Ubuntu nešlapalo out of box.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2011, 16:49:06 »
"Out of the box" :D to fungovalo, ale jak kdy a nechtělo se mi zjišťovat, jestli je problém v základní desce, nebo v modemu. Ať si na to slavnej státní čínskej Huawei s pobočkou v ČR najme testery...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

pivik

  • Host
Re: [HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #11 kdy: 28 Srpna 2011, 17:01:27 »
...Ať si na to slavnej státní čínskej Huawei s pobočkou v ČR najme testery...

V Číně jsem byl minulej rok a když jsem to tam tak viděl, jakej je tam bordel, tak myslím, že tohle je zajímá asi ze všeho nejméně... ;D

3.14.TR

Re:[HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #12 kdy: 21 Srpna 2012, 13:11:21 »
návod funguje i na 12.04 - paráda, jenom to potom chtělo restart :)
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

Gamu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:[HOWTO] T-Mobile Huawei E1750 USB modem v Ubuntu 10.04
« Odpověď #13 kdy: 30 Srpna 2015, 16:14:23 »
ahoj,
mám Lubuntu a když modem zatrčím do USB, tak se nic nestane a zařízení není vůbec vidět(ani jako flash disk). Předpokládám že je to tím , že je Lubuntu hodně odlehčené. Co je potřeba doinstalovat aby se modem chytl?
dík

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.