Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Distro pro instalaci na 4 GB flashku [VYRESENO]  (Přečteno 1440 krát)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Distro pro instalaci na 4 GB flashku [VYRESENO]
« kdy: 28 Listopadu 2011, 19:50:58 »
Zdravim vsechny,

jsem (ne)stastnym majitelem laptopu Toshiba Satelite L300D, ktery vytrvale (po case) nici HDD. Nevim jak, nevim proc, ale je tomu tak. Na praci jsem si poridil jiny laptop, ale rad bych tohle zelezo jsete nejak vyuzil. Napadlo me tedy nainstalovat nejake nenarocne distro na flashku (4 GB). Ubuntu tusim pozaduje nejakych 4,5 GB, dotaz tedy zni: Ktere distro pouzit?

Predem dekuji za odpoved!
« Poslední změna: 28 Listopadu 2011, 21:28:26 od Václav Sobota »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Distro pro instalaci na 4 GB flashku
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2011, 21:13:56 »
Třeba Ubuntu. Jako desktop třeba Xfce, ale bez xubuntu-desktop.

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Distro pro instalaci na 4 GB flashku
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2011, 21:28:07 »
Perfektni odkaz, diky moc. Ja jsem se mezitim vrhnul na Debian Squeeze, protoze podle dokumentace mu staci opravdu malo mista - stejne chci ten laptop pouzit v podtstate jenom pro Google Chrome a Libre Office. Ale kdyby se mi s nim instalace nepovedla (nebo bych si s Debianem "nepotykal"), zkusim stare dobre Ubuntu :)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Distro pro instalaci na 4 GB flashku [VYRESENO]
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2011, 22:58:46 »
Kdyz mi u stareho pocitace (Athlon64 3000+, 1GB RAM) shorely disky, vyhrabal jsem 1GB flashku a nainstaloval jsem na ni SLAX (www.slax.org). Slax je puvodem ceska portable distribuce s KDE3.5, presne delana pro tyto ucely - zakladni obraz ma 200 MB a samozrejme je mozne si tam nahrat dalsi baliky s aplikacema. Umi i nahrat cely obraz pri spusteni do RAM a to je pak rychlik! Pouzival jsem to takhle docela dlouho na takovy to domaci surfovani, muzu vrele doporucit.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Distro pro instalaci na 4 GB flashku [VYRESENO]
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2011, 20:43:52 »
Tak to je urcite super tip, rozhodne SLAX zkusim, uz jen pro tu zkusenost. Ale stala se mi v pri te vcerejsi instalaci velice zvlastni vec, viz: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=60199.0 (nechci to michat do tohoto vlakna), ktera me dost prekvapila...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.