Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu nezformátuje HDD, Debian ano  (Přečteno 1828 krát)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Ubuntu nezformátuje HDD, Debian ano
« kdy: 29 Listopadu 2011, 20:42:53 »
Dobry den.
Jak uz jsem psal v jinem tematu, muj laptop Toshiba Staellite L300D trpi tim neduhem, ze mu vzdy po nejakem case odejde HDD... System jednoho dne zatuhne, je potreba nasilne vypnuti a od te doby uz nenabootuje. Nekdy pomuze preinstalace, jindy uz s diskem nehnu...
Stalo se mi to i pred nejakym casem, koupil jsem tedy nakonec novy laptop a na Toshibu takrka zapomnel. Ale abych vyuzil ten hardware, rekl jsem si, ze nainstaluju linux na flashku a pouziju ho jenom na surfovani atd.
Ale, vcera pri instalaci Debianu na flashku se stala velice zvlastni vec - instalace se mi nepovedla (nepodarlo se mi zapsat GRUB) a tak jsem se rozhodl, jen tak pro pokus, nainstalovat Debian (6.0.3) na ten "defektni" HDD. A byl jsem sokovan, protoze to vyslo! Se samotnym Debianem jsem musim priznat vubec spokojen nebyl (napr. lspci vubec nehlasilo wi-fi kartu, ackoliv jsem pri instalaci pouzil wi-fi pripojeni  :-\ ) a tak jsem nainstaloval 10.04 pres Debian, znovu (netusim proc) bez problemu...
Jinak receno - Ubuntu pri instalaci vzdycky pohorelo na zformatovani disku (tusim ze nemohlo nikdy vytvorit oddily), ackoliv napr. formatovani pres gparted z live CD slo... Debian se nainstaloval bez problemu a potom uz byla snadna i instalace Ubuntu...
Ma pro to nekdo vysvetleni?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ubuntu nezformátuje HDD, Debian ano
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2011, 21:34:42 »
Těžko říct co znamená "Ubuntu pohořelo", to jsi při každé instalaci nechal zformátovat celý disk a Ubuntí instalátor zatuhl? Třeba je to tím nevyzpytatelným diskem. Bohužel ceny hdd jsou aktuálně tak astronomické, že se nevyplatí kupovat ani starší menší disk..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Ubuntu nezformátuje HDD, Debian ano
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2011, 23:51:36 »
Instalator nezatuhl, vzdycky nahlasil chybu, tusim "Nelze vytvorit oddil" nebo tak neco (uz je to delsi cas)... Stalo se mi to pri kazdem pokusu (asi 4-6×, jak s instalaci 10.04, 10.10 tak i 11.04), potom jsem to vzdal. Chtel jsem vyzkouset ten disk pripojit pres USB, ale nedostal jsem se k tomu. Az vcera jsem provedl ten test si instalaci Debianu a z mne nepochopitelnych duvodu se to povedlo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.