Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sudo mount & change owner  (Přečteno 6167 krát)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
sudo mount & change owner
« kdy: 12 Ledna 2007, 17:18:39 »
hello

blbnem trocha s MOUNTovanim sietovych diskov (na win2003 serveri) a mam zopar otazok na ktore som nejako nenasiel odpoved ani v manualoch ani inde (asi si stojim na kabli)

cez smbmount a fstab to moc riesit nechcem, lebo mi to nefunguje kvoli nejakej kravine:
"smbmount cli_negprot SMB signing is mandatory and we have disabled it protocol negotiation failed"
ale toto teraz nie je predmetom co ma zaujima (ale ked niekoho napadne riesenie ako z toho von, tak nebudem proti :) )

cize mam prikaz :
sudo mount -tcifs //servername/share /mnt/folder -o username=user,workgroup=domain,password=heslo

s tymto v pohode pripojim sietovy disk

a zaujimalo by ma:
1. da sa cez MOUNT nejako prikazat aby zmenil ownera toho co pripoji ? pretoze vsetko co pripoji ma automaticky vo vlastnictve ROOT. vrtal som sa v roznych parametroch (-o owner, user a pod.) prikazu MOUNT, ale nic z toho co som skusal toho ownera po pripojeni nezmenilo. napadlo ma na to automaticky pustit chown -R username /folder , ale to mi pripada dost brutal riesenie.

2. da sa nejako spustit MOUNT prikaz pod normalnym userom aby som furt nemusel cez SUDO a pod?


thx
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
sudo mount & change owner
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2007, 17:24:42 »
1. ano - parametry uid,gid,umask,gmask
2. ano - pridanim do /etc/fstab s parametrem "users"

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
sudo mount & change owner
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2007, 17:33:52 »
1. jeej dik, to ma kua nenapadlo ze uz aj UID bude fungovat, videl som to tam , ale bolo to uvedene ako parameter pre ine file systemy, tak som ma nenapadlo to vyskusat

2. hm, a bez toho FSTABu to nepojde? pretoze ako som vyssie pisal, tak mi to pre tu "SMB signing" chybu nemoze po starte cez FSTAB pripojit, tak neviem ci to bude mat na to nejaky vplyv. ale skusit to mozem, ale az v pondelok



diky
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.