Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.10 lenovo T420 psaní číslic s fn  (Přečteno 5856 krát)

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
11.10 lenovo T420 psaní číslic s fn
« kdy: 06 Února 2012, 17:57:17 »
Ahoj,
zdravím vás všechny na tomhle fóru. Nevěděl jsem si moc rady, kam můj problém umístit, proto prosím omluvte, jestli jsem to dal na špatné místo.
Mám Thinkpad T420 s DE klávesnicí, na které jsou natisklé mimo jiné číslice na klávesách jkluioáíé. Vzhledem k tomu, že píšu všemi deseti, psaní číslic shift + horní řada mi nepřijde úplně ideální, psaní s pomocí fn a kláves, na které všechny mohu pravou rukou, zatímco levou stisknu fn. Je to jen můj pocit? Jaké rozložení vyhovuje více vám? Spíše řečnické otázky, rád bych to vyzkoušel sám a rozhodl se. Problém je v tom, že tenhle způsob psaní číslic mi nefunguje, a to jak na české, tak ani na asi desítce různých zahraničních layoutech.
Notebook má zabudovaný numlock (fn + rollen (nevím, co to je na normální klávesnici)), poté však klávesnice píše jen čísla, příslušná písmena nelze nijak napsat. Možná, že to tak bylo zamýšleno a že jsem si svou představu vybájil, ale mám pocit, že jsem to tak u někoho viděl. Popravdě řečeno to nefunguje ani na win7, ale já stále doufám, že na to v ubuntu bude nějaké kouzelné nastavení. Nevíte o něm?
Děkuji moc pánové, snad vám to budu moci někdy oplatit
hyg

Rover623

Re:11.10 lenovo T420 psaní číslic s fn
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2012, 21:01:30 »
Koukni se na tenhle článek http://petrkrcmar.blog.root.cz/2011/10/05/jak-psat-ceske-uvozovky/ postup je univerzální, můžeš si tím předělat celou klávesnici

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:11.10 lenovo T420 psaní číslic s fn
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2012, 22:38:35 »
Díky moc, zítra se na to podívám a napíšu, jak to dopadlo.

Amigo

Re:11.10 lenovo T420 psaní číslic s fn
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2012, 12:34:32 »
Díky moc, zítra se na to podívám a napíšu, jak to dopadlo.
Ahoj, tak jak to teda dopadlo, smím-li se zeptat i za jiné?
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.