Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo Edge E530 - screen (VGA)  (Přečteno 5015 krát)

dibalaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« kdy: 22 Června 2012, 18:47:20 »
Zdravím  :)

přišel mi nový ntb - Lenovo Thinkpad Edge E530:
HW specs:

CPU: Intel Core i5 2520M - 2,5 GHz
RAM: 4 GB DDR3 1600 MHz
GPU: NVIDIA GeForce 610M s 1 GB vlastní paměti + Intel HD Graphics 3000

Tak jsem se rozhodl tam nainstalovat Ubuntu - 10.10 MM.
Jenže, při initu:

ještě před naběhnutím do GUI instalace, v momentě, kdy by se měla grafika přepnout do nativního rozlišení, a zobrazit se GUI instalace, se zobrazí pouze černá obrazovka. Napadá mě, že v téhle distibuci ještě není podpora pro tuhle grafiku.

Co s tím? Preferuju tohle distribuci, protože Unity nemám moc v lásce, a jsem na Ubuntu zvyklý.
Ještě mi nevadí Fedora, ale Ubuntu mám přece jenom radši. Nevíte někdo, co s tím?

Jde instalace zavést s nějakým přepínačem (četl jsem tu něco o --no-acpi)? Nebo tam opravdu 10.10 MM nepůjde?

Předem všem děkujiza odpovědi.

jmp

  • Host
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2012, 19:06:48 »
obecně nevhodný HW a navíc stará distribuce, tak to je myslím neprůchodná kombinace...

dibalaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2012, 19:42:52 »
HW nevhodný z důvodu špatné HW podpory ze strany Ubuntu?
Jakou distribuci bys teda doporučil? Novější Ubuntu by na tom šlo? Nebo něco jiného?

dík za reply

jmp

  • Host
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2012, 19:53:40 »
mno jedno neslušné vyjádření přímo vztažené ke zde použité technologii a podpoře od výrobce HW http://www.root.cz/zpravicky/linus-torvalds-se-vyjadril-negativne-smerem-k-firme-nvidia/

doporučit konkrétní distribuci asi nelze, ale musí být *extra* nová a nikoliv stará...

dibalaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2012, 11:23:45 »
To jsem četl. Ale -

neměla by se nejdřív zapínat ta v CPU? Intel HD 3000?

jmp

  • Host
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2012, 16:05:47 »
sorry, ale nehodlám se tím dále zabývat
doufám jen, že ono "tudy ne" bude postačující...

Ivosh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2012, 11:41:37 »
Ahoj, neměj strach - E530 s novou distribucí pujde skvěle.

Zkus ubuntu 12.04, nainstaluj bumblebee pro podporu nvidia optimus. U mě bumblebee běží asi docela dobře (spotřeba hodně klesla), ještě jsem nezkoušel zapínat aplikaci s optirun. Kdyžtak se dá méně pohodlněji přepínat grafika v biosu.

Nainstaluj si thinkfinger pokud chceš používat čtečku otisků prstů. Pokud ji chceš používat i pro přihlášení do systému, nešifruj domovskou složku.

Vše ostatní, zdá se, jede rovnou.

Ubuntu 12.04 má sice unity, ale je tam i gnome classic, tedy gnome3 se vzhledem gnome2, což sice taky není super, ale možná lepší než unity.

Další možnost je vyzkoušet grafické rozhraní MATE - nevím, jak funguje v ubuntu - na to je lepší distribuce Linux Mint, která z ubuntu vychází. Tu jsem ještě ale na E530 nezkoušel, takže nevím, jestli nebude někde problém.

Každopádně i pokud nemáš rád nová grafická prostředí, je určitě lepší jít do nové distribuce. Gnome classic, případně MATE by mohlo vyhovovat.

Rover623

Re:Lenovo Edge E530 - screen (VGA)
« Odpověď #7 kdy: 29 Června 2012, 22:25:56 »
Ještě můžeš použít Mint, MATE je jeho prostředí (klon GNOME 2) nebo Cinnamon. Mint je plně kompatibilní odnož Ubuntu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.