Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]  (Přečteno 14602 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Starám se už o dost pracovních stanic s Ubuntu a u poslední verze 12.04 mě štve jedna věc a to je hlášení "Zjištěn problém se systémovým programem".
Poraďte mi někdo jak se tohoto hlášení zbavit na vždy, je to problém když mi furt uživatelé volají že mají asi něco s počítačem...

Navíc pokud koukám jaký že to je problém tak to jsou kraviny jako že spadla samba která není ani v počítači nainstalovaná atd...

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 29 Srpna 2012, 11:18:29 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:Zjištěn problém se systémovým programem
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2012, 10:39:36 »
To víte... Microsoft přispívá na jádro...
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

beer

  • Host
Re:Zjištěn problém se systémovým programem
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2012, 10:46:55 »
To víte... Microsoft přispívá na jádro...

To nesouvisí s jádrem.

Co to zobrazuje? Apport?

http://askubuntu.com/questions/93457/how-do-i-enable-or-disable-apport

Kedrigern

Re:Zjištěn problém se systémovým programem
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2012, 10:55:46 »
je to otravne, také mi to začalo  delat na několika instalacích.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zjištěn problém se systémovým programem
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2012, 10:57:03 »
tipuju, ze to je monitoring toho vaseho divnyho upstartu nebo jak se to jmenuje .. zkuste zjistit, jak se to vypne
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zjištěn problém se systémovým programem
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2012, 11:18:03 »
@BERR
Vypnul jsem ten apport a restartoval a vypadá to zatím dobře, nastavím to ještě na druhém našem počítači a dokud se to znova neobjeví tak to považuji za vyřešené. Díky ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 29 Srpna 2012, 11:29:09 »
super, není zač

CaptainFrancois

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2012, 15:08:16 »
do příkazového řádku napsat:
sudo rm /var/crash/*

a už by to nemělo vyskakovat.

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2012, 00:07:39 »
Smazat všechno co má co odčinění s apportem (krom toho python pluginu). Tohle je snad největší bug v 12.04 :D
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2012, 12:29:09 »
Jelikož tento "bug" *censored* čím dál víc lidí tak přihazuji lama návod ;)

Otevřít terminál a do něj napsat příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/apportbude to po vás chtít vaše heslo a pak enter (při psaní heslo není vidět)

V následujícím otevřeném editoru změnit na konci 1 na 0 a pak uložit a zavřít ;)


ps: gksudo nepoužívám záměrně pač v 12.04 funguje na prd. howgh
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2012, 13:14:26 »
Jelikož tento "bug" *censored* čím dál víc lidí tak přihazuji lama návod ;)

Otevřít terminál a do něj napsat příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/apportbude to po vás chtít vaše heslo a pak enter (při psaní heslo není vidět)

V následujícím otevřeném editoru změnit na konci 1 na 0 a pak uložit a zavřít ;)


ps: gksudo nepoužívám záměrně pač v 12.04 funguje na prd. howgh

Co myslíš tím "funguje na prd"?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2012, 13:40:16 »
Co myslíš tím "funguje na prd"?
si to zkus ;) zadej ten stejný příkaz ale s gksudo... Neotevře se ti jen ten soubor ale ještě jeden nový a ten se brání uzavření a chce uložit... prostě je to matoucí a na prd ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 09 Září 2012, 13:54:01 »
Co myslíš tím "funguje na prd"?
si to zkus ;) zadej ten stejný příkaz ale s gksudo... Neotevře se ti jen ten soubor ale ještě jeden nový a ten se brání uzavření a chce uložit... prostě je to matoucí a na prd ;)

Hmm, už jsem tohle zaznamenal, ale vzhledem k tomu, že na systém používám nano, nebo vim, tak mě to nijak nezasáhlo. Každopádně tahle chyba se táhne zase už nejméně rok, ale nejsem si jist, že je to v gksudo, které zatím ani nikdo nepřepsal do Gtk3, ale spíš geditu.

Rover623

Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 09 Září 2012, 14:00:14 »
Každopádně když se gedit otevře přes "gksudo", otevřou se 2 gedity, v jednom požadovaný soubor a v druhém prázdný soubor (ani nevím kam se to ten prázdný pokouší uložit), je to matoucí a otravné.

Naproti tomu, pokud se Nautilus otevře přes "sudo", hlásí že nemůže nalézt adresář roota. Obojí jsem zaznamenal až s GTK3 (tedy vydání 11.10).

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 24 Října 2012, 16:16:00 »
Také mě ta hláška otravovala. Vypnul jsem ji podle výše uvedeného návodu. (Zatím se neobjevila, uvidím jak dlouho to vydrží.)
Jen se chci zeptat jestli to není řešení typu:
Svítí Vám kontrolka mazání? Vyndejte z ní žárovku a už nebude otravovat ;-)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

beer

  • Host
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 24 Října 2012, 16:22:08 »
Také mě ta hláška otravovala. Vypnul jsem ji podle výše uvedeného návodu. (Zatím se neobjevila, uvidím jak dlouho to vydrží.)
Jen se chci zeptat jestli to není řešení typu:
Svítí Vám kontrolka mazání? Vyndejte z ní žárovku a už nebude otravovat ;-)

Ale ano, samozřejmě. Systém je zřejmě hodně zabugovaný. Přesto ale tak nějak drží při sobě a tak nějak funguje :).

Navíc původní dotaz zněl, jak se toho hlášení zbavit, ne jak situaci vyřešit "správně". Tedy tak, aby se zjistilo, jaký program má chyby na svědomí. Mne toto dělal třeba rhytmbox a byl neskutečně pomalý, padal. Vyřešil jsem to tak, že jsem přešel na audacius. Nebo to může generovat třeba zabugovaný compiz či unity.
« Poslední změna: 24 Října 2012, 16:27:30 od beer »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 24 Října 2012, 16:26:37 »
Také mě ta hláška otravovala. Vypnul jsem ji podle výše uvedeného návodu. (Zatím se neobjevila, uvidím jak dlouho to vydrží.)
Jen se chci zeptat jestli to není řešení typu:
Svítí Vám kontrolka mazání? Vyndejte z ní žárovku a už nebude otravovat ;-)
Hlavně to nikomu neříkej a všem ten apport vypni ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 24 Října 2012, 16:48:42 »
Hlavně to nikomu neříkej a všem ten apport vypni ;D
VYPNUTO  ;)
Navíc původní dotaz zněl, jak se toho hlášení zbavit, ne jak situaci vyřešit "správně". Tedy tak, aby se zjistilo, jaký program má chyby na svědomí. Mne toto dělal třeba rhytmbox a byl neskutečně pomalý, padal. Vyřešil jsem to tak, že jsem přešel na audacius. Nebo to může generovat třeba zabugovaný compiz či unity.
Mě se nepodařilo nikdy přijít na to co to způsobuje, pokaždé se zobrazila jen cesta a pak to hledalo dokud mě nepřešla trpělivost. (No má trpělivost dochází obvykle po dvou minutách  :D)
Navíc co si pamatuji ty cesty byly nejméně dvě a chyba se zobrazovala krátce po přihlášení se do Ubuntu, tak po minutě a víc. Zatím jsem nezpozoroval žádné podezřelé chování. Tak to nechám plavat a uvidím, co se zadře...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Rover623

Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 24 Října 2012, 17:07:49 »
Na aktualizované 12.04 jsem to už pěkně dlouho neviděl, naposled když spadl plugin počasí, ale jeho pád jsem si způsobil sám. Zato na 12.10 to vidím dost často a zdroj pokaždé stejný, compiz

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 24 Října 2012, 17:10:50 »
Tyhle chyby jsou na 12.10, omlouvám se, zapomněl jsem provést změnu v podpisu. Na 12.04 jsem tuto hlášku nikdy neviděl :-)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 24 Října 2012, 18:10:45 »
Na aktualizované 12.04 jsem to už pěkně dlouho neviděl, naposled když spadl plugin počasí, ale jeho pád jsem si způsobil sám. Zato na 12.10 to vidím dost často a zdroj pokaždé stejný, compiz
Compiz je zlo...proto pokaždé raději přejdu na Gnome-Shell  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Rover623

Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 24 Října 2012, 18:35:52 »
Compiz je asi nejobsáhlejší správce oken jakého jsem kdy viděl, problém je, že je v něm díky tomu docela dost chyb

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 24 Října 2012, 21:27:16 »
Compiz ve většině případů není problémem sám o sobě, průsery dělá jeden jeho plugin, který má v názvu "Unity". Mám dva systémy s U12.10, jeden jede na fglrx, druhý na intelu. Na obou systémech se chová Unity úplně stejně - kurví výkon compizu. Jedině se zapnutým Unity pluginem žere compiz při animacích výkon CPU stejně jako GPU. Jakmile ho vypnu, nejsou grafiky zatěžované bez důvodu a CPU nikdy (compizem), což se samozřejmě projevuje na plynulosti všech animací a hlavně spotřebě systému.

tooshy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 19 Ledna 2013, 10:11:07 »
Mohla by dáma v nesnázích požádat některého z gentlemanů o pomoc?
Podle návodu zde popsaného jsem zkusila vypnout apport, ale terminál po mně hodil tuto hlášku:
sudo: gedit/etc/default/apport: command not found
Co s tím?
Díky za radu!
*** Čím víc sýra, tím víc děr. Čím víc děr, tím míň sýra = Čím víc sýra, tím míň sýra! ***

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zjištěn problém se systémovým programem [vyřešeno]
« Odpověď #24 kdy: 19 Ledna 2013, 10:14:43 »
Příkaz má vypadat přesně takto a né jinak... Raději ho zkopíruj a vlož do terminálu ;)
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/apport
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.