Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přímý vs. křížený kabel  (Přečteno 11836 krát)

TomAker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Přímý vs. křížený kabel
« kdy: 28 Ledna 2007, 17:16:24 »
Kdy použít rovný kabel a kdy křížený ví snad každý. Chtěl jsem tátovi názorně ukázat, že opravdu nejdou propojit dva PC (notebook a desktop) pomocí rovného kabelu. Vzal jsem rovný kabel, nakonfiguroval oba PC a hle, počítače se bez problémů propojily a šly přenášet soubory. Pětkrát jsem zkontroloval kabel, že opravdu není křížený. Projistotu jsem doma vyštrachal další OPRAVDU ROVNÝ kabel, propojil počítače a opět spolu komunikovaly. Do třetice jsem vzal křížený kabel a komunikace proběhla OK.

Zřejmě se vyrábí síťovky, které sami rozpoznají, jakým kabelem jsou propojený. Pokud máte možnost, vyzkoušejte... Pro mě to je novinka :)
Kriegovo základní pravidlo:
Práce na počítači se podobá předem prohrané válce.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Přímý vs. křížený kabel
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2007, 17:33:28 »
Ano, stejne jako vetsina modernich switchu take ma detekci typu kabelu. Stejne ale doporucuji vzdy pouzit radeji spravny typ kabelu a nespolehat se na inteligenci sivoych zarizeni ;)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Přímý vs. křížený kabel
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2007, 17:34:43 »
Presne jak rika lukas.svoboda, prevazna vetsina dnesnich sitovek si dokaze "krizeny" kabel vyrobit i z rovneho, ale spolehat se na to opravdu nelze.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Přímý vs. křížený kabel
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2007, 17:50:55 »
no ... sietovky standardne nekrizia kabliky :)) to robia len notebookove, aby user nemusel nosit haldu kablikov..na pripojenie do siete..a na prepojenie bookov :))

ale..ja aj tak nosim aj priame..aj krizene kable...pretoze napr pri upgrade firmwaru v cisco smerovaci musim pouzit krizeny. inak to nejde :P
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.