Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio  (Přečteno 8544 krát)

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Ahoj,

mám takový dost podivný problém se zvukem a potřeboval bych pomoct s analýzou problému. A teď k věci:

V nastaveni zvuku mám zobrazeno pouze "Dummy output" zařízení místo toho "normálního". Jediný ověřený způsob jak přinutit NB aby zvuk fungoval je reinstalace alsa-base a pulseaudio s následným restartem:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get -y remove --purge alsa-base pulseaudio
sudo apt-get -y install alsa-base pulseaudio indicator-sound
sudo alsa force-reload
sudo shutdown -r now

po naběhnutí sytému mi zvukovka funguje do prvního restartu/vypnutí. Pak se situace opakuje a zobrazí se pouze dummy zařízení. Vůbec si to nedovedu vysvětlit. Žádné řešení v podobě smazaní ~/.pulse a restart nefunguje.

Další taková zvláštnost, je, že zvuková karta je normálně detekovaná

icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ lspci | grep -i audio
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05)
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Cedar HDMI Audio [Radeon HD 5400/6300 Series] (rev ff)

jako největší provokaci vidím, že před samotným přihlášením v login screen při startu, se ozve takový ten zvuk bubínků - nejspíš abych se opravdu už naštval. Jakmile se přihlásím, tak zvuk nikde :(


Notas: Acer Aspire-4820TG
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2012, 00:57:28 »
zkus nejdříve tyhle stránky
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Help_To_Debug_Intel_HDA
https://wiki.ubuntu.com/Audio/AlsaInfo
výsledek z druhého kdyžtak pošli sem a určitě odešli vývojáři přes rozranní, aby se na to mohl podívat.

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:10:19 »
Ok, tak mam pripraveny bugreport, ale nemam ho kde dat, pac jim nefunguje bugTracker https://bugtrack.alsa-project.org/alsa-bug
-----------------
Diky, posbiral jsem vystupy ze skriptu, teda v druhem pripade spis jen to co zbylo, pac zamrzl a ted to jdu hodit do nejakeho bugreportu. Diky...

P.S. Pokud se neco dozvim, tak dopisu co a jak...
« Poslední změna: 06 Listopadu 2012, 22:35:16 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:33:47 »
Mrznutí způsobuje jádro, když je nastavené nevhodně pro konkrétní HW. Pokud možno aktualizovat.

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:36:59 »
Myslis aktualizovat script, nebo kernel? Protoze oboje je zrovna nejaktualnejsi mozne:

Linux icewind-Aspire-4820TG 3.5.0-18-generic #29-Ubuntu SMP Fri Oct 19 10:26:51 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

a script jsem stahl aktualni....
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:41:36 »
samozřejmě jádro. Nebo si sestavit svoje (teď budu ukamenovanej)

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:49:09 »
Tak do sestavovaní jádra se raději nepouštět, to si fakt netroufám.... Strávil bych nad tím měsíce přípravou a výsledek by byl stejně velmi nejisty.....
Když už bych kompilaci jader dával, asi bych neseděl u fora Ubuntu, ale spíš Gentoo :) Ne vážně, tohle fakt ne, nějaké jiné varianty?
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2012, 22:56:25 »
bohužel, s mrznutím jsem se setkal vždy u distribučních jader, v gentoo jen u generovaného, prostě i když je modulární, spousta věcí je tam napevno, pro nejširší hw (není možné modulárně).

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2012, 23:20:06 »
No že to bude problém jádra mě nadlo taky, páč si vybavuju akorát že to šlo a po některém z update to už nešlo....Mám takové tušení, že to byl zrovna update 12.10 z 12.04. Něco mi říkalo, zůstaň u LTS a vykašli se na nějakou trapnou aktualizaci kvůli akceleraci GPU....

Na druhou stranu připravit si svoje vlastní jádro a ještě si jej udržovat, to není žádná sranda. Jak k tomu přidám ještě řešení virtualizace a tak podobně, tak by mě z toho mohl už šlak trefit.

Kdysi jsem se chtěl na sestavování jádra podívat alespoň teoreticky, ale tohle je oldschool i pro ostřílene unixáky, natož tak pro mě. tudy cesta určitě nepovede. Nechápu ale jak je možné, že to tak kixne podivně. Nikde nic zvláštního, moduly načtené, zařízení zdetekované, ale prostě jenom není vidět...
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2012, 00:24:42 »
Nic, na tom není, prostě jen odebereš věci (když víš, že to nepotřebuješ) a pak zabalíš jako je to distribuční.
Zkušené linuxáky (to fakt nejsem, programovat neumím).
Není potřeba nic udržovat, je prostě pak úplně stejné, jako disribuční jen trochu osekané.
Klidně můžeš pak nainstalit zase novější distribuční, a pak zase v případě upravit to.
Stačí jen zdroj. kódy (a z 1. upraveného mít šablonu konfigračního soboru).
Ale vykašli se na to, a proveď downgrade na LTS.
Když zamrzne, nic nezjistíš, už vůbec ne, po novém zavádění, ani s live. K tomu jsou speciální kernel utility (např. kgdb), opravdu pro lidi, co tomu rozumí.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2012, 00:42:01 od jadd »

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2012, 00:48:48 »
No mě hlavne *censored* několik veci:

- ta mrcha provokativně zabubnuje vždy před přihlašením na login screenu a to nezávisle na tom, jestli zvuk zrovna má, nebo nemá jít - tím padem asi nepůjde o problém kernelu - vše je už dávno zavedené... teda si já alespoň myslím
- reinstalace alsa-base a pulseaudio problém "vyřeší" do dalšího restartu/uspání
- vytvoření nového accountu nemá na obnovení zvukovky vliv
- login screen je nějak zbugnutý taky. Po přepnutí z login screenu do TTY pomocí např. ctrl+alt+F1 a návratu zpět, podbarvi se na solid fialovou barvu s pravidelnýma světlejšíma tečkama uspořádanýma do matice a vůbec nereaguje na vstup. To samé udělá po přepnutí/odhlášení přihlášeného uživatele s tím rozdílem, že po nějaké době se umoudří a zase začne reagovat na vstup.
- Jak to ale zopakuju a znovu se odhlásím/přepnu, tak je ta doba už hoooodne dlouha a stále se prodlužuje.

nevíš kam se podívat a co oťukat co by mohlo mít na vliv a něco podezřelého vypsat do logů. Vypadá to spíš na nějaký pozůstatek či pahýl z předchozí verze. Live 12.10 jede úplně v pohodě...
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2012, 01:12:49 »
to bych nedelal .. diky za bugreport ..

zkus prosim pridat `set +x; exec 2>/var/tmp/audiorun.log' do skriptu, ktery startuje zvuk a prohledni log ..

zdravim, ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2012, 01:22:22 »
Citace
nepůjde o problém kernelu - vše je už dávno zavedené... teda si já alespoň myslím
nejde jen o zavádění, může to kixnout, kdykoliv a nemusí to být ani vytížením, klidně když odejdeš od kompu, pak přijdeš a jedinné co reaguje je vypínací HW tlačítko.
Mě kdysi šel v Recordmydesktop zvuk (cca do jádra 2.6.39 už nevím) na tom samém laptopu, a pak už ne (verze rmd stejná).

Citace
a mrcha provokativně zabubnuje vždy před přihlašením na login screenu a to nezávisle na tom, jestli zvuk zrovna má, nebo nemá jít - tím padem asi nepůjde o problém kernelu - vše je už dávno zavedené... teda si já alespoň myslím
- reinstalace alsa-base a pulseaudio problém "vyřeší" do dalšího restartu/uspání
co se teda stane když smáznež (vím, že si to už dělal) .pulse.. a .pulse-cache apod., pak spustíš přes repro v panelu (nastavení zvuku), stále jen dummy (test zvuku nefunguje)?

Citace
login screen je nějak zbugnutý taky. Po přepnutí z login screenu do TTY pomocí např. ctrl+alt+F1 a návratu zpět, podbarvi se na solid fialovou barvu s pravidelnýma světlejšíma tečkama uspořádanýma do matice a vůbec nereaguje na vstup. To samé udělá po přepnutí/odhlášení přihlášeného uživatele s tím rozdílem, že po nějaké době se umoudří a zase začne reagovat na vstup.
znám z Gentoo (lightdm, i gdm), nevím zda je to u tebe stejné, dal jsem správné heslo (v horším případě čekám 30s ukáže se plocha a oops jsem zase v loginu), a po strnutí se přihlásím.

Citace
nevíš kam se podívat a co oťukat co by mohlo mít na vliv a něco podezřelého vypsat do logů. Vypadá to spíš na nějaký pozůstatek či pahýl z předchozí verze. Live 12.10 jede úplně v pohodě...
/var/log a .xsession-errors jsou vhodná místa.

vím, ntz vstal, když už jsem to psal...
« Poslední změna: 07 Listopadu 2012, 01:37:19 od jadd »

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2012, 18:29:17 »
Citace
co se teda stane když smáznež (vím, že si to už dělal) .pulse.. a .pulse-cache apod., pak spustíš přes repro v panelu (nastavení zvuku), stále jen dummy (test zvuku nefunguje)?
presne ja pises, vubec nic. Ma chvilku se indikator odmlci (pravdepodobne restart pulse) a jsme tam kde jsme byli.

Citace
znám z Gentoo (lightdm, i gdm), nevím zda je to u tebe stejné, dal jsem správné heslo (v horším případě čekám 30s ukáže se plocha a oops jsem zase v loginu), a po strnutí se přihlásím.
Neni to uplne presne. Ja se nakonec prihlasim, ale teprve az se login screen zmeni do klasickeho zobrazeni jak je na obrazcich - takove to krasne barevne s prechody a pak vse funguje. Dokud tam je jen ta matice tecek velikosti pixelu a jednolitym podkladem, tak si muzu akorat tak pockat. Mys se hybe, ale nereaguje to ani na klavesnici ani na klik.

Citace
nevíš kam se podívat a co oťukat co by mohlo mít na vliv a něco podezřelého vypsat do logů. Vypadá to spíš na nějaký pozůstatek či pahýl z předchozí verze. Live 12.10 jede úplně v pohodě...
/var/log a .xsession-errors jsou vhodná místa.

vím, ntz vstal, když už jsem to psal...
[/quote]
X-ka mozna az posleze, ted chci prijit na kobylku tomu zvuku....

zkus prosim pridat `set +x; exec 2>/var/tmp/audiorun.log' do skriptu, ktery startuje zvuk a prohledni log ..
ok, rozbiju zvuk restartem a hned to sem pridam.
---
nutno podoktknout, ze tedkom nemam uz ani dummy output a nejede pulseaudio vubec... coz je je krapet divne... vetsinou pak znovu restart pomohl, tedkom to nejak zlobi....

takže výtězem je.....
aplay -l
Kód: [Vybrat]
......
+ ls -la /dev/snd/by-path /dev/snd/controlC0 /dev/snd/controlC1 /dev/snd/hwC0D0 /dev/snd/hwC1D0 /dev/snd/pcmC0D0c /dev/snd/pcmC0D0p /dev/snd/pcmC0D1p /dev/snd/pcmC1D3p /dev/snd/seq /dev/snd/timer
+ echo ''
+ echo ''
+ withconfigs
+ [[ -e /home/icewind/.asoundrc ]]
+ [[ -e /etc/asound.conf ]]
+ [[ -e /home/icewind/.asoundrc.asoundconf ]]
+ withaplay
+ echo '!!Aplay/Arecord output'
+ echo '!!--------------------'
+ echo ''
+ echo APLAY
+ echo ''
[b]+ aplay -l[/b]
^C++ cleanup (terminated by ctrl+c)
++ '[' -n /tmp/alsa-info.2NINLeCAdq -a '' '!=' yes ']'
++ rm -rf /tmp/alsa-info.2NINLeCAdq
++ test -n ''
++ rm -f /tmp/alsa-info.txt.XKA3hZoyZX

celý log na pastebin
« Poslední změna: 07 Listopadu 2012, 18:54:25 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2012, 19:02:10 »
Ok , tak po nejake chvili se zkousenim nahozenim a zabitim pulseaudia stridave pulseaudio -k a pulseaudio a pulseaudio --help se to nahodilo, zvukovka je videt, zvuk jede ale script se stejne sekne tentokrat na
Kód: [Vybrat]
amixer -c1 infopred tim, po reinstalaci, kdyz to v3echno jelo bez z8sahu, tak ten script problemy nemel....


a aplay -l funguje normalne...
Kód: [Vybrat]
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Intel [HDA Intel], device 0: ALC271X Analog [ALC271X Analog]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 0: Intel [HDA Intel], device 1: ALC271X Digital [ALC271X Digital]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
  Subdevices: 0/1
  Subdevice #0: subdevice #0
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #15 kdy: 14 Listopadu 2012, 18:18:57 »
Tak jo dummy je zp2t :D Mohl by jste mi n2kdo vysv2tlit o co jde?

Btw me napadla jeste jedna moznost, nasel jsem nejake zminky o souvislsti mezi switcheroo a zvukovymi zarizenimi od intelu ale moc mi ty popisy nedavaji smysl, nemuze to spolu nejak souviset? Nejsem si uplne jist, ale je mozne, ze se TO zaclo projevovat nekdy v tomhle obdobi, kdy jsem presel z acpi_call na switcheroo.

a jenom k tomu amixer -c1 info, ted, kdyz mam dummy output mi to uz vypise alespon tohle, ale zamrzne taky:
Kód: [Vybrat]
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ amixer -c1 info
Card hw:1 'Generic'/'HD-Audio Generic at 0xdc420000 irq 46'
  Mixer name : 'ATI R6xx HDMI'
  Components : 'HDA:1002aa01,00aa0100,00100200'
  Controls      : 6

« Poslední změna: 14 Listopadu 2012, 18:27:46 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #16 kdy: 14 Listopadu 2012, 18:35:45 »
Můžeš zkusit spustit
Kód: [Vybrat]
sudo pulseaudio -v --systemjen by to mohlo něco napovědět..

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2012, 19:00:47 »
Mi to nereklo nic zvlastniho teda... :( Nutno podotknout, ze jsem se v tom pred tim trochu rypal a parkrat pulse restartoval, nicmene ta posledni cast se tvarila uplne stejne jako po tom restartu - dummy audio v device.

Kód: [Vybrat]
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ sudo pulseaudio -v --system
[sudo] password for icewind:
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-exit not set!
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time!
I: [pulseaudio] core-util.c: Successfully gained nice level -11.
I: [pulseaudio] main.c: Found user 'pulse' (UID 109) and group 'pulse' (GID 118).
I: [pulseaudio] main.c: Successfully dropped root privileges.
I: [pulseaudio] main.c: This is PulseAudio 2.1
I: [pulseaudio] main.c: Page size is 4096 bytes
I: [pulseaudio] main.c: Machine ID is 5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c.
I: [pulseaudio] main.c: Using runtime directory /var/run/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using state directory /var/lib/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using modules directory /usr/lib/pulse-2.1/modules.
I: [pulseaudio] main.c: Running in system mode: yes
W: [pulseaudio] main.c: OK, so you are running PA in system mode. Please note that you most likely shouldn't be doing that.
W: [pulseaudio] main.c: If you do it nonetheless then it's your own fault if things don't work as expected.
W: [pulseaudio] main.c: Please read http://pulseaudio.org/wiki/WhatIsWrongWithSystemMode for an explanation why system mode is usually a bad idea.
I: [pulseaudio] main.c: Fresh high-resolution timers available! Bon appetit!
I: [pulseaudio] cpu-x86.c: CPU flags: CMOV MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 SSE4_1 SSE4_2
I: [pulseaudio] svolume_mmx.c: Initialising MMX optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_mmx.c: Initialising MMX optimized remappers.
I: [pulseaudio] svolume_sse.c: Initialising SSE2 optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_sse.c: Initialising SSE2 optimized remappers.
I: [pulseaudio] sconv_sse.c: Initialising SSE2 optimized conversions.
I: [pulseaudio] svolume_orc.c: Initialising ORC optimized volume functions.
I: [pulseaudio] module-udev-detect.c: Found 2 cards.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-udev-detect" (index: #0; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-native-protocol-unix" (index: #1; argument: "").
I: [pulseaudio] module-stream-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-stream-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-stream-restore" (index: #2; argument: "").
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-device-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-device-restore" (index: #3; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-default-device-restore" (index: #4; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-dbus-protocol" (index: #5; argument: "access=local").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-rescue-streams" (index: #6; argument: "").
I: [pulseaudio] sink.c: Created sink 0 "auto_null" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] sink.c:     device.description = "Dummy Output"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.class = "abstract"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.icon_name = "audio-card"
I: [pulseaudio] source.c: Created source 0 "auto_null.monitor" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] source.c:     device.description = "Monitor of Dummy Output"
I: [pulseaudio] source.c:     device.class = "monitor"
I: [pulseaudio] source.c:     device.icon_name = "audio-input-microphone"
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-null-sink" (index: #7; argument: "sink_name=auto_null sink_properties='device.description="Dummy Output"'").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-always-sink" (index: #8; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-suspend-on-idle" (index: #9; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-position-event-sounds" (index: #10; argument: "").
I: [pulseaudio] main.c: Daemon startup complete.
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Storing port for device sink:auto_null.
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Storing volume/mute for device+port sink:auto_null:null.
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Storing port for device source:auto_null.monitor.
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Storing volume/mute for device+port source:auto_null.monitor:null.
I: [pulseaudio] module-suspend-on-idle.c: Sink auto_null idle for too long, suspending ...
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Synced.
I: [pulseaudio] client.c: Created 0 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 0 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 1 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 1 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 2 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 2 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 3 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 3 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 4 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 4 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 5 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 5 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] main.c: Got signal SIGTERM.
I: [pulseaudio] main.c: Exiting.
I: [pulseaudio] main.c: Daemon shutdown initiated.
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-udev-detect" (index: #0).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-udev-detect" (index: #0).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-native-protocol-unix" (index: #1).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-native-protocol-unix" (index: #1).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-stream-restore" (index: #2).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-stream-restore" (index: #2).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-device-restore" (index: #3).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-device-restore" (index: #3).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-default-device-restore" (index: #4).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-default-device-restore" (index: #4).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-dbus-protocol" (index: #5).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-dbus-protocol" (index: #5).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-rescue-streams" (index: #6).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-rescue-streams" (index: #6).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-null-sink" (index: #7).
I: [pulseaudio] sink.c: Freeing sink 0 "auto_null"
I: [pulseaudio] source.c: Freeing source 0 "auto_null.monitor"
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-null-sink" (index: #7).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-always-sink" (index: #8).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-always-sink" (index: #8).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-suspend-on-idle" (index: #9).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-suspend-on-idle" (index: #9).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-position-event-sounds" (index: #10).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-position-event-sounds" (index: #10).
I: [pulseaudio] main.c: Daemon terminated.
Ukonceno pomoci killall pulseaudio od suda v jinem terminalu, pak hned obratem nastartovano
Kód: [Vybrat]
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ sudo pulseaudio -v --system
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-exit not set!
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time!
I: [pulseaudio] core-util.c: Successfully gained nice level -11.
I: [pulseaudio] main.c: Found user 'pulse' (UID 109) and group 'pulse' (GID 118).
I: [pulseaudio] main.c: Successfully dropped root privileges.
I: [pulseaudio] main.c: This is PulseAudio 2.1
I: [pulseaudio] main.c: Page size is 4096 bytes
I: [pulseaudio] main.c: Machine ID is 5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c.
I: [pulseaudio] main.c: Using runtime directory /var/run/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using state directory /var/lib/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using modules directory /usr/lib/pulse-2.1/modules.
I: [pulseaudio] main.c: Running in system mode: yes
W: [pulseaudio] main.c: OK, so you are running PA in system mode. Please note that you most likely shouldn't be doing that.
W: [pulseaudio] main.c: If you do it nonetheless then it's your own fault if things don't work as expected.
W: [pulseaudio] main.c: Please read http://pulseaudio.org/wiki/WhatIsWrongWithSystemMode for an explanation why system mode is usually a bad idea.
I: [pulseaudio] main.c: Fresh high-resolution timers available! Bon appetit!
I: [pulseaudio] cpu-x86.c: CPU flags: CMOV MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 SSE4_1 SSE4_2
I: [pulseaudio] svolume_mmx.c: Initialising MMX optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_mmx.c: Initialising MMX optimized remappers.
I: [pulseaudio] svolume_sse.c: Initialising SSE2 optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_sse.c: Initialising SSE2 optimized remappers.
I: [pulseaudio] sconv_sse.c: Initialising SSE2 optimized conversions.
I: [pulseaudio] svolume_orc.c: Initialising ORC optimized volume functions.
I: [pulseaudio] module-udev-detect.c: Found 2 cards.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-udev-detect" (index: #0; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-native-protocol-unix" (index: #1; argument: "").
I: [pulseaudio] module-stream-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-stream-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-stream-restore" (index: #2; argument: "").
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-device-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-device-restore" (index: #3; argument: "").
I: [pulseaudio] module-default-device-restore.c: Saved default sink 'auto_null' not existent, not restoring default sink setting.
I: [pulseaudio] module-default-device-restore.c: Saved default source 'auto_null.monitor' not existent, not restoring default source setting.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-default-device-restore" (index: #4; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-dbus-protocol" (index: #5; argument: "access=local").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-rescue-streams" (index: #6; argument: "").
I: [pulseaudio] sink.c: Created sink 0 "auto_null" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] sink.c:     device.description = "Dummy Output"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.class = "abstract"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.icon_name = "audio-card"
I: [pulseaudio] source.c: Created source 0 "auto_null.monitor" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] source.c:     device.description = "Monitor of Dummy Output"
I: [pulseaudio] source.c:     device.class = "monitor"
I: [pulseaudio] source.c:     device.icon_name = "audio-input-microphone"
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-null-sink" (index: #7; argument: "sink_name=auto_null sink_properties='device.description="Dummy Output"'").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-always-sink" (index: #8; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-suspend-on-idle" (index: #9; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-position-event-sounds" (index: #10; argument: "").
I: [pulseaudio] main.c: Daemon startup complete.
I: [pulseaudio] client.c: Created 0 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 0 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 1 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 1 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] module-suspend-on-idle.c: Sink auto_null idle for too long, suspending ...
I: [pulseaudio] client.c: Created 2 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] client.c: Created 3 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 2 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 3 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 4 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] client.c: Created 5 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 5 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 4 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 6 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 6 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 7 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 7 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 8 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 8 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 9 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 9 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 10 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 10 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 11 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 11 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 12 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 12 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 13 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 13 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 14 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 14 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 15 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 15 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 16 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 16 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] client.c: Created 17 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Got credentials: uid=1000 gid=1000 success=0
W: [pulseaudio] protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.
I: [pulseaudio] client.c: Freed 17 "Native client (UNIX socket client)"
I: [pulseaudio] protocol-native.c: Connection died.
I: [pulseaudio] main.c: Got signal SIGTERM.
I: [pulseaudio] main.c: Exiting.
I: [pulseaudio] main.c: Daemon shutdown initiated.
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-udev-detect" (index: #0).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-udev-detect" (index: #0).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-native-protocol-unix" (index: #1).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-native-protocol-unix" (index: #1).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-stream-restore" (index: #2).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-stream-restore" (index: #2).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-device-restore" (index: #3).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-device-restore" (index: #3).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-default-device-restore" (index: #4).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-default-device-restore" (index: #4).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-dbus-protocol" (index: #5).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-dbus-protocol" (index: #5).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-rescue-streams" (index: #6).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-rescue-streams" (index: #6).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-null-sink" (index: #7).
I: [pulseaudio] sink.c: Freeing sink 0 "auto_null"
I: [pulseaudio] source.c: Freeing source 0 "auto_null.monitor"
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-null-sink" (index: #7).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-always-sink" (index: #8).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-always-sink" (index: #8).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-suspend-on-idle" (index: #9).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-suspend-on-idle" (index: #9).
I: [pulseaudio] module.c: Unloading "module-position-event-sounds" (index: #10).
I: [pulseaudio] module.c: Unloaded "module-position-event-sounds" (index: #10).
I: [pulseaudio] main.c: Daemon terminated.
no a nakonec jsem to zkusil nacisto primo pomoci dvojice killall a pulseaudio:
Kód: [Vybrat]
icewind@icewind-Aspire-4820TG:~$ sudo killall pusleaudio;sudo pulseaudio -v --system
pusleaudio: no process found
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-exit not set!
W: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, but --disallow-module-loading not set!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling SHM mode!
N: [pulseaudio] main.c: Running in system mode, forcibly disabling exit idle time!
I: [pulseaudio] core-util.c: Successfully gained nice level -11.
I: [pulseaudio] main.c: Found user 'pulse' (UID 109) and group 'pulse' (GID 118).
I: [pulseaudio] main.c: Successfully dropped root privileges.
I: [pulseaudio] main.c: This is PulseAudio 2.1
I: [pulseaudio] main.c: Page size is 4096 bytes
I: [pulseaudio] main.c: Machine ID is 5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c.
I: [pulseaudio] main.c: Using runtime directory /var/run/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using state directory /var/lib/pulse.
I: [pulseaudio] main.c: Using modules directory /usr/lib/pulse-2.1/modules.
I: [pulseaudio] main.c: Running in system mode: yes
W: [pulseaudio] main.c: OK, so you are running PA in system mode. Please note that you most likely shouldn't be doing that.
W: [pulseaudio] main.c: If you do it nonetheless then it's your own fault if things don't work as expected.
W: [pulseaudio] main.c: Please read http://pulseaudio.org/wiki/WhatIsWrongWithSystemMode for an explanation why system mode is usually a bad idea.
I: [pulseaudio] main.c: Fresh high-resolution timers available! Bon appetit!
I: [pulseaudio] cpu-x86.c: CPU flags: CMOV MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 SSE4_1 SSE4_2
I: [pulseaudio] svolume_mmx.c: Initialising MMX optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_mmx.c: Initialising MMX optimized remappers.
I: [pulseaudio] svolume_sse.c: Initialising SSE2 optimized volume functions.
I: [pulseaudio] remap_sse.c: Initialising SSE2 optimized remappers.
I: [pulseaudio] sconv_sse.c: Initialising SSE2 optimized conversions.
I: [pulseaudio] svolume_orc.c: Initialising ORC optimized volume functions.
I: [pulseaudio] module-udev-detect.c: Found 2 cards.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-udev-detect" (index: #0; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-native-protocol-unix" (index: #1; argument: "").
I: [pulseaudio] module-stream-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-stream-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-stream-restore" (index: #2; argument: "").
I: [pulseaudio] module-device-restore.c: Successfully opened database file '/var/lib/pulse/5bf9abb24890bf8c0977b20c0000000c-device-volumes'.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-device-restore" (index: #3; argument: "").
I: [pulseaudio] module-default-device-restore.c: Saved default sink 'auto_null' not existent, not restoring default sink setting.
I: [pulseaudio] module-default-device-restore.c: Saved default source 'auto_null.monitor' not existent, not restoring default source setting.
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-default-device-restore" (index: #4; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-dbus-protocol" (index: #5; argument: "access=local").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-rescue-streams" (index: #6; argument: "").
I: [pulseaudio] sink.c: Created sink 0 "auto_null" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] sink.c:     device.description = "Dummy Output"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.class = "abstract"
I: [pulseaudio] sink.c:     device.icon_name = "audio-card"
I: [pulseaudio] source.c: Created source 0 "auto_null.monitor" with sample spec s16le 2ch 44100Hz and channel map front-left,front-right
I: [pulseaudio] source.c:     device.description = "Monitor of Dummy Output"
I: [pulseaudio] source.c:     device.class = "monitor"
I: [pulseaudio] source.c:     device.icon_name = "audio-input-microphone"
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-null-sink" (index: #7; argument: "sink_name=auto_null sink_properties='device.description="Dummy Output"'").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-always-sink" (index: #8; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-suspend-on-idle" (index: #9; argument: "").
I: [pulseaudio] module.c: Loaded "module-position-event-sounds" (index: #10; argument: "").
I: [pulseaudio] main.c: Daemon startup complete.
I: [pulseaudio] module-suspend-on-idle.c: Sink auto_null idle for too long, suspending ...

jinak tohle taky vypada zajimave:
Kód: [Vybrat]
root@icewind-Aspire-4820TG:/home/icewind# cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
0:IGD:+:Pwr:0000:00:02.0
1:DIS: :Off:0000:01:00.0
2:DIS-Audio: :Off:0000:01:00.1
« Poslední změna: 14 Listopadu 2012, 19:03:29 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2012, 19:25:28 »
Hele tak jo, vypada to na problem se switcheroo. dal jsem
Kód: [Vybrat]
echo DDIS > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch

a nasledne v TTY pomoci ctrl+alt+f1
Kód: [Vybrat]
sudo service lightdm restart a muzete hadat trikrat - zvuk byl na svete.....

Kód: [Vybrat]
root@icewind-Aspire-4820TG:/home/icewind# cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
0:IGD: :Off:0000:00:02.0
1:DIS:+:Pwr:0000:01:00.0
2:DIS-Audio: :Pwr:0000:01:00.1

otazka tedy asi zni, jak nakopnout korektne intelackou zvukovku.... s intelackou grafikou...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2012, 19:28:42 od The_ERROR »
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #19 kdy: 14 Listopadu 2012, 20:19:01 »
Hm, teď ještě to někam zapsat, aby to bylo trvalejší..

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re:12.10, Dummy output, zvuk jen po reinstlaaci alsa-base pulseaudio
« Odpověď #20 kdy: 14 Listopadu 2012, 20:34:01 »
No hlavne ja bych trebas rad ficel na integrovane i se zvukem a zaroven s vyplou dedikovanou :) Hry hraju opravdu jen velmi velmi vyjimecne, takze malokdy ma u me smysl tu dedk. kartu vubec zapnout. Je to kazdopadne nejake divne a nejde mi to do hlavy kde muze bejt problem...
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.