Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu  (Přečteno 13546 krát)

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« kdy: 13 Května 2013, 22:17:01 »
Ahoj všem, už jsem projel google tam i zpět ale nenašel jsem řešení svého problému...

mám ntb: Asus M50VC s grafikou NVidia 9300M GS
a dále server: s MTB Gigabyte GA-M85M-US2H - GeForce 8100   

Můj problém:
Po zapojení HDMI v 1.4 do TV Samsung UE40ES6300 a do NTB nebo do Serveru a zapnutí nějakého videa, je obraz ok, ale zvuk nikde.

V nastavení zvuku vidím HDMI/DisplayPort; Digital Output (S/PDIF); Speakers - ani u jednoho nemám dostupné bližší nastavení

Poradíte někdo jak donutit PC a Server aby poslali i zvuk?

P.S. na starší TV plazma Samsung po připojení do HDMI vše automaticky funguje :(

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2013, 13:45:54 »
vůbec jsem to nepobral  ::) tak promiň ale ještě jednou  ;D píšeš že ti nejde zvuk HDMI na TV z notebooku a serveru, ale ze stejného notebooku a serveru na jinou TV ti HDMI zvuk funguje?? pak hledej potíž v TV

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2013, 13:52:12 »
Po reinstalaci na xubuntu jsem měl to samé na desktopu. V nastavení zvuku stačilo vypnout vnitřní zvukový systém, a znovu kliknout na hdmi. Vnitřní zvukový systém nezapínat.

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2013, 17:24:41 »
Tak jsem se unáhlil ... bohužel ani na starší TV to nefunguje ...  :-[

vůbec jsem to nepobral  ::) tak promiň ale ještě jednou  ;D píšeš že ti nejde zvuk HDMI na TV z notebooku a serveru, ale ze stejného notebooku a serveru na jinou TV ti HDMI zvuk funguje?? pak hledej potíž v TV

Takže výsledek, ať to připojím k jedné nebo druhé TV zvuk žádný a můžu přepínat mezi těmi možnostmi jak chci...

Po reinstalaci na xubuntu jsem měl to samé na desktopu. V nastavení zvuku stačilo vypnout vnitřní zvukový systém, a znovu kliknout na hdmi. Vnitřní zvukový systém nezapínat.

P.S. co myslíš tím "vypnout vnitřní zvukový systém" ??? mám tam jenom volbu ztišit ...

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2013, 17:47:49 »
Myslím, že se do nastavení dostaneš přes pravé myšítko nad tou ikonou zvuku v horním panelu...

Mělo by být u vnitřního zvukového systému rozbalovací menu, tam prostě nastavíš vypnuto... Nejsem teď doma, tak ti nepošlu screen.

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2013, 20:09:35 »
Myslím, že se do nastavení dostaneš přes pravé myšítko nad tou ikonou zvuku v horním panelu...

Mělo by být u vnitřního zvukového systému rozbalovací menu, tam prostě nastavíš vypnuto... Nejsem teď doma, tak ti nepošlu screen.

Žádný rozbalovací menu ani na pravý klik u toho není jenom možnost ztišit, ale to mi nepomáhá :(



[příloha smazaná administrátorem]

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2013, 21:31:55 »
Proč máš vybrané Speakers, když potřebuješ HDMI? Když označíš HDMI tak ti to nefunguje? (pokud jsem něco přehlédl a ty jsi to tu psal tak se omlouvám za zbytečnou otázku.)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2013, 21:51:16 »
Proč máš vybrané Speakers, když potřebuješ HDMI? Když označíš HDMI tak ti to nefunguje? (pokud jsem něco přehlédl a ty jsi to tu psal tak se omlouvám za zbytečnou otázku.)

to byla samozřejmě první věc kterou jsem udělal z minulých zkušeností když to nezareagovalo automaticky ... vyzkoušeny všechny tři funkce -> jen pro úplnost :) ovšem výsledek je ten že se dívám na němé obrázky  :-\

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2013, 23:18:03 »
Zkusil jsi to i z jiného OS? Zkus to pomocí Ubuntu Live, pokud jsi to nezkoušel...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 16 Května 2013, 01:46:01 »
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install pavucontrol
jdi na kartu nastavení v pravo, a měl by si tam mít toto:

v rozbalovacím menu vybereš vypnuto...


mělo by to vypadat takto:

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 16 Května 2013, 08:06:51 »
beer ty obrázky nejsou vidět.... píše to místo nich cosi francouzky:

[příloha smazaná administrátorem]
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 16 Května 2013, 08:50:13 »
mě většinou pomohlo stáhnout "gnome alsa mixer" ze zdrojů softwaru a tam zaškrtnout IEC958

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 16 Května 2013, 10:15:59 »
OK, tak dám alespoň do přílohy

[příloha smazaná administrátorem]

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 16 Května 2013, 19:25:33 »
Tak výsledky mých pokusů ...

Zkusil jsi to i z jiného OS? Zkus to pomocí Ubuntu Live, pokud jsi to nezkoušel...

zkusil jsem live CD a nic ... bohužel jiný OS nemám k dispozici ...

mě většinou pomohlo stáhnout "gnome alsa mixer" ze zdrojů softwaru a tam zaškrtnout IEC958

stáhnul jsem, ale těch voleb tam mám poněkud více, ale ať jsem zaškrtl v podstatě cokoliv, stále reaguje pouze ta hlavní služba na ovládání zvuk(viz. můj první screen) (reproduktor -> pravým -> nastavení zvuku) :(

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install pavucontrol
jdi na kartu nastavení v pravo, a měl by si tam mít toto:


nainstaloval jsem, ale mám tam volbu pouze zvukového výstupu, ty jich tam máš víc ... když jsem dal vypnout, tak logicky nefunguje zvuk vůbec ... :(

Přikládám screeny



[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 16 Května 2013, 19:30:10 od petan058 »

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 17 Května 2013, 08:22:56 »
Jinak zvuk přes repráky jede? Zkusil bych jinou grafickou kartu. Když jsem si kupoval poslední grafiku, tak jsem jeden kus musel vrátit, protože jí nefungovalo HDMI.

Se samsung tv většinou problémy nejsou, ale také se tam dá nastavit zvuk přes jack atd, tak si to překontroluj, jestli to nemáš přehozené.

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 17 Května 2013, 12:38:48 »
Jinak zvuk přes repráky jede? Zkusil bych jinou grafickou kartu. Když jsem si kupoval poslední grafiku, tak jsem jeden kus musel vrátit, protože jí nefungovalo HDMI.

Se samsung tv většinou problémy nejsou, ale také se tam dá nastavit zvuk přes jack atd, tak si to překontroluj, jestli to nemáš přehozené.

Zvuk přes repro jede v pohodě ... výměna grafické je nemožná jelikož obě jsou integrované v NTB je výměna nemyslitelná už z technického hlediska, zajímavé by bylo že by šel obraz a zvuk nic ? To asi nebude problém grafiky... napadají mě ovladače, bug NVidie, nebo chyba v TV

beer

  • Host
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 17 Května 2013, 13:12:28 »
Ne, u mého problému s HDMI bylo HDMI na kartě úplně mrtvé, grafika fungovala pouze přes VGA. To tedy vlastně nebude tvůj případ, neuvědomil jsem si to.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 17 Května 2013, 20:27:25 »
Nikde nevidim verzi Ubuntu, asi bude nejnovejsi, ale jen pro jistotu, nebyl jsem schopen rozchodit na PC u rodicu zvuk pres HDMI do TV a az od Ubuntu 12.04 to zacalo hned po instalaci bez nejakeho zvlastniho nastavovani chodit naprosto v pohode. Takze snad mas nejakou novejsi verzi.

petan058

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 17 Května 2013, 22:53:47 »
Nikde nevidim verzi Ubuntu, asi bude nejnovejsi, ale jen pro jistotu, nebyl jsem schopen rozchodit na PC u rodicu zvuk pres HDMI do TV a az od Ubuntu 12.04 to zacalo hned po instalaci bez nejakeho zvlastniho nastavovani chodit naprosto v pohode. Takze snad mas nejakou novejsi verzi.

Sorry na to jsem nějak úplně zapomněl :D u obou je verze 12.04 - povýšení mi zatím nebylo nabídnuto ....

Šikus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 21 Října 2016, 15:31:06 »
Ahoj, otevírám starší diskuzi. Mám Ubuntu 16.04 a ten stejný problém. Když notebook Lenovo propojím přes HDMI kabel s TV nedaří se mi videa z internetu (YT, Kodi) zprovoznit zvuk do HDMI. Videa spouštěná z PC přes nativní přehrávač normálně přehrávají zvuk i obraz do HDMI.
Snažil jsem se právě rozchodit Kodi na TV. Zkraje myslím že zvuk šel, ale pak se něco pokazilo. Zkouším dát i v nastavení zvuku, aby šel do HDMI, ale nepomáhá při internetovém vysílání.

Nějaké rady?

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 16 Listopadu 2016, 23:04:34 »
Nejspolehlivější na nastavení zvuku je pavucontrol a jak psali výše je třeba vypnout vnitřní zvukový systém.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

Šikus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 20 Listopadu 2016, 19:55:27 »
Jestli koukám správně, tak pavucontrol by mělo být standardní nastavení zvuku v Ubuntu, tedy Zvuk?

Jak vypnu ten Vnitřní zvukový systém. Mám tam zaškrtávací políčko jen na vypnout zvuk. Překliknu, aby šel zvuk do HDMI. Test zvuku mi z TV funguje, ale jakmile pustím zvuk z prohlížeče, tak přestane jít zvuk z TV. Film z PC jde. Překliknu-li na vnitřní zvukové zařízení, tak jde i zvuk z prohlížeče.

Ještě doplňující otázka. Dá se nějak přehodit okno na druhou plochu přes klávesovou zkratku? Ve Win je to Win + Shift + šipka vlevo nebo vpravo.

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 21 Listopadu 2016, 02:13:14 »
Úplně pravá karta s názvem nastavení --> built-in audio nastavit na off.
Ohledně té zkratky
Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/unity
« Poslední změna: 21 Listopadu 2016, 02:31:23 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

Šikus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 21 Listopadu 2016, 16:21:32 »
Bohužel toto nastavení tam nevidím. Asi jsem někde jinde. https://goo.gl/photos/LwD5GfTPZHM2PNe6A

K té zkratce. Jak udělám z TV jednu z virtuálních ploch. Bere mi to jen virtuální plochy bez TV.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2016, 19:46:07 od Šikus »

Šikus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:nefunkční zvuk přes HDMI ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 26 Listopadu 2016, 18:26:56 »
Nakonec mi přijde užitečná klávesová zkratka Super + S, kde se zobrazí všechny plochy a mohu alespoň myší přetáhnout okno, kam potřebuji.

Co mi ještě vadí, když rozšířím plochu o TV, tak se mi zobrazí ikony v levém panelu na TV, ale na notebooku nejsou vidět. Zůstane tam průhledné místo, ale po kliknutí do prostoru, kde je ikona, tak se spustí aplikace. Nějaké řešení?

https://goo.gl/photos/oPfks4zHBvvDL59y7

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.