Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho  (Přečteno 3677 krát)

JaroSwawe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« kdy: 08 Října 2014, 21:24:45 »
zdravim

dnes som inštaloval program....chcel som zapnut graficke efekty na ubuntu. ale akonahle som ho nainstaloval a zapol tak mi nabehla obrazovka iba s wallpaperom a nič viac. teraz somv recovery menu a chcel by som vediet ci je nieaky prikaz na obnovu systemu. zalohu som nerobil ziadnu. mam ubuntu 14.04 a notebook Lenovo G50-30

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2014, 23:01:45 »
To vyzera na zle nastavenia v unity. Mozes ho skusit restartovat do default, tymto prides o vsetky nastavenia unity cize rozlozenie ikon, nastavenie virtualnych ploch, pridanie appletov, efektov a pod.
Skus najprv ci sa ti na tej prazdnej ploche podari spustit terminal skratkou Ctrl+Alt+t . Ak ano mozes skusit.
Podla tohto
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/04/reset-unity-and-compiz-settings-in-ubuntu-14-04/
staci zadat
Kód: [Vybrat]
dconf reset -f /org/compiz/a
Kód: [Vybrat]
setsid unityPripadne este
Kód: [Vybrat]
unity --reset-iconspre default nastavenie launcheru.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2016, 13:55:16 »
Potvrzena funkčnost tohoto návodu po experimentech s compiz-config-managerem... Nejtěžší bylo spustit terminál (nefungovala klávesová zkratka). Z funkční plochy se ale dal otevřít nautilus (po vytvoření nové složky se tato dala normálně otevřít), pak stačilo v / hledat binárku gnome-terminal a tu přes pravé tlačítko myši spustit. Pak už stačily první dva příkazy tohoto návodu.
« Poslední změna: 12 Června 2016, 13:58:41 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2016, 19:07:32 »
....nebo pomocí ctrl+alt +F1 přepnout do příkazové řádky rovnou  ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2016, 07:09:18 »
....nebo pomocí ctrl+alt +F1 přepnout do příkazové řádky rovnou  ;)

Zpatky se prepnes ctrl+alt+F7 nebo F8, podle nalady Xek.

Hlavne se nezapomen jako posledni krok v tty ("celoobrazovkove konzoli") odhlasit - prikaz "exit", uz jsem videl mraky "zamcenych" pocitacu, ktere stejne mely prihlaseneho uzivatele na jine tty...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #5 kdy: 13 Června 2016, 08:57:01 »
Jeste pro jistotu - to prepnuti zpet do GUI je casto bez ctrl. Nebo bez alt, ted presne nevim, ale vim, ze mnohdy to prepinam jen dvema klavesama ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2016, 20:16:10 »
Aha.... Jsem asi špatně pochopil ty Ctrl+Alt+Fx. Myslel jsem že z nich nemůžu ovlivnit běžící přihlášení v X - kromě restartu, pro který jsem to používal. Instalaci balíků nepočítám. (A vždy jsem se zpět přepínal s Ctrl i s Alt a vždy s F7 nezávisle na náladě, asi mám méně náladový počítač :D)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #7 kdy: 25 Září 2016, 08:55:17 »
Mám podobný problém ale nechápu jak to že se mi nefunguje password :(

Přihlásím se ke svému účtu (jediný na pc) a obrazovka zčerná.. Spustím příkazový řádek a ejhle nemohu se se svým heslem přihlásit.. Samozřejmě capslock atd je v pořádku..




Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2016, 10:55:13 »
Muze byt problem ne s heslem, ale se jmenem. Linux sice rozlusije mala a velka pismena, ale u jmena to nemusi platit. Jestlize mas ve svem jmenu velke pismeno, tak do konzole ho zadej jen s malymi. Jednou jsem diky tyhle schizofrenii ztratil pul dne, nez se tato zahada vyresila. Prestoze jsem mel jmeno jasne zadane "PC1" tak konzole mi nakonec po marnem patrani a reseni zde na foru, proc se nejde prihlasit, vzala "pc1" ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2016, 13:46:20 »
Vše malá písmena..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2016, 13:46:46 »
No co je tohle za parádu..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2016, 18:43:18 »
Jestli to zkoušíš v tty a máš tam číslice, tak musíš vypnout a zapnout num lock, on se totiž vypíná i když svítí.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Ubuntu čista obrazovka bez všetkeho
« Odpověď #12 kdy: 27 Září 2016, 02:24:54 »
Bohužel to nepomohlo

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.