Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun [Vyřešeno]  (Přečteno 3423 krát)

kxmx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Zdravím, mám problém s hrami na steamu. Hra se spustí když ji zapínam přes integrovanou grafiku, ale ne přes dedikovanou. Když jsem nainstaloval mint, tak stačilo po čisté instalaci systému stáhnout ovladače (zkoušel jsem 331) a hry normálně běhaly. Na ubuntu se mi zbarví zeleně rámeček avataru na 4 vteřiny a dál nic se neděje. Nikde žádný chybový výstup.

Ubuntu gnome 14.04.1
Nvidia GeForce GT 630m
testovány ovladače current, 331, 340, 343
testované hry dota 2, cs:go

primusrun glxspheres64 funguje

děkuji za každou radu
« Poslední změna: 13 Ledna 2015, 21:38:30 od kxmx »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2015, 12:04:30 »
Už jsem si dlouho nehrál s primusem, ale v tray byla ikonka, pomocí které se dalo přepínat, která grafika Ubuntu běží. Přepnout tam na NVIDIA kartu před spuštěním hry nepomáhá? (Možná byl nutný restart po přepnutí, to si ale nepamatuji)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

kxmx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2015, 19:45:24 »
ahoj no v gnome ten indikátor není, možná na něj je nějaký plugin, ale co si matně vzpomínám z unity tak to pouze ukazovalo, že nějaká aplikace využívá dedikovanou grafiku a nedalo se to jen tak zapnou na prázdno... jinak dnes jsem měl bádací náladu tak jsem zkusil místo primusrun %command% použít optirun %command% a konečně jsem dostal chybu

Kód: [Vybrat]
Could not find required OpenGL entry pint 'glGetError'! Either your video card is unsupported, or your OpenGL driver needs to be updated.
Bohužel ani po několika hodinách na diskuzích, kde lidé mají stejný problém jsem nenašel řešení. Rady vždy spočívaly v odstranění určitých knihoven, ale mě se hry stále nechtějí rozeběhnout.

kxmx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2015, 19:36:32 »
tak dneska jsem přeinstaloval systém, jelikož jsem ho rozbil instalací milionu neznámých knihoven v naději, že to nějak pořeším... po první spuštění jsem nainstaloval pouze
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia primus nvidia-331
a problém s libGL.so.1 jsem fixnul odkazem
Kód: [Vybrat]
sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/libGL.so.1
a hry běží...

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2015, 21:32:57 »
Díky že jsi napsal řešení, bál jsem se do toho vrtat s bumblebee když jsem až asi na třetí reinstal zprovoznil nvidia driver.

Označ vlákno jako vyřešené.

kxmx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Hry na steamu nejdou spustit přes primusrun [Vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2015, 12:51:42 »
zdravím, tak po roce jsem se vrátil k ubuntu a ejhle ve verzi 15.04 jsem měl ten samý problém, ale moje staré řešení už nefungovalo, takže přináším update

co se týče základních balíčků tak jsem nainstaloval opět  jen
Kód: [Vybrat]
bumblebee bumblebee-nvidia primus nvidia-340
problém s libGL.so bych doporučil opravit následovně podle návodu na který odkazuje samo valve
https://cjenkins.wordpress.com/2013/01/01/steam-for-linux-on-optimus-enabled-computer-running-ubuntu-12-04-64bits/

Kód: [Vybrat]
sudo nano /etc/ld.so.conf.d/steam.conf
zapsat
Kód: [Vybrat]
/usr/lib32
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa

spustit
Kód: [Vybrat]
sudo ldconfig
nyní mi běžel steam a primusrun mimo steam, zde je vlákno kde řada lidí řeší ten samý problém a jednu rozumnou opravu poskytuje tento týpek
https://github.com/ValveSoftware/steam-for-linux/issues/3506#issuecomment-72085544

Kód: [Vybrat]
1) # nano /etc/apt/sources.list
2) add this repository:
deb http://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/ utopic main restricted
3) DO NOT UPGRADE your system
4) # aptitude update
5) # aptitude install libdrm-intel1=2.4.56-1 libdrm-intel1:i386=2.4.56-1
6) # reboot
7) # nano /etc/apt/sources.list
8) Delete the Ubuntu Utopic repository (deb http://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/ utopic main restricted)
9) # aptitude update (just to be sure that the Ubuntu repository is gone)

zkráceně, je potřeba downgradnout nějaké balíčky a pak vše běží.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.