Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace php 5.4  (Přečteno 2152 krát)

jamkril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
instalace php 5.4
« kdy: 18 Března 2015, 14:20:48 »
Potřeboval bych pomoci s instalací php 5.4  na server. Bohužel nemám zrovna moc zkušeností s instalací ze zdrojových kodů. Budu rád pokud mi někdo z vás poradí.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:instalace php 5.4
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2015, 16:27:23 »
Instalaci ze zdrojových kódů bych nedoporučoval, to zkončí tak, že se to jednou nainstaluje a zádnej update na to už nikdy nepřijde, ono stačí když jsou neaktualizovaný kódy aplikací natož mít neplátovaný díry ještě podtím,...

když už to musí být starší verze tak aspoň z ppa o který se někdo stará https://launchpad.net/~ondrej/+archive/ubuntu/php5-oldstable Ondřej Surý se stará o phpko v Debianu tak se tomu snad dá věřit. A koukal jsem vypadá to že to repo drží srovnaný s upstramem tedy asi do té doby než 5.4 nezaříznou. + v popisku je nějaká restrikce na verzi Ubuntu tak by se to muselo vyzkoušet.

Každopádně by bylo ještě jedno možný řešení místo Ubuntu nainstalovat Debian Stable tam je php verze 5.4 s tím že po vydání nové verze stable (nejdřív Duben 15) se "snaží" dělat updaty old-stable po dobu aspoň jednoho roku,... A rozdíl na serveru mezi Ubuntu a Debianem nebyl nikdy moc velky (snad to tak platí).
jabber: etnyx@jabbim.cz

jamkril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:instalace php 5.4
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2015, 16:54:28 »
Já potřebuju nainstalovat php 5.4 na servr na kterém již běží několik aplikací a nemám zrovna moc času  se v tom dlouho vrtat. jestly by jste mě prosím mohl navést na instalaci ze zdrojových kodu. Upřímě nemyslím si, že ve starý verzi  byla nějáká velká bezpečnostní díra.
Děkuji a cením si vaší rady :D

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:instalace php 5.4
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2015, 18:39:47 »
asi bych zkusil ten ppa repository jak jsem navrhoval to testnete celkem rychle, co se týká kompilace toho phpka tak doporučuju najít nějaký návod, osobně jsem to dělal jen jednou několik let zpět a nebylo to úplně triviální natož to vyčíst z jednoho postu na fóru. Spíše poradíme když nebude něco konkrétního fungovat.

Na otázku jak zkompilovat vlastní phpko je jen jediná dobrá odpověd apt-get install php :-D
jabber: etnyx@jabbim.cz

Standa99

  • Host
Re:instalace php 5.4
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2015, 19:59:04 »
Já dával před měsícem rovnou PHP 5.5 na Ubuntu 12.04 (kvůli owncloud "8") a taky jsem použil PPA od Ondřeje Surého. Pokud si dobře pamatuju, tak přes dist-upgrade se povýšil i Apache2 na verzi 2.4.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.