Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LibreOffice Viewer  (Přečteno 1209 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
LibreOffice Viewer
« kdy: 25 Září 2015, 09:50:23 »
Nevím tak se zeptám, nevěděl jsem přesně jestli toto fórum nebo OO fórum ale týká se to hlavně Ubuntu.

Mám tabulku v Libreoffice .ods a ta se odkazuje vzorci na jiné sešity v počítači. Když otevřu sešit na svém počítači tak se vše přepočítá, soubor uložím a následně soubor nasdílím do telefonu Android kde je Libreoffice viewer kde se vzorce nepřepočítávají ale ukáže se uložený stav hodnot. Když soubor nasdílím do Windows s MSOffice tak se také zobrazí uložený poslední stav. Problém je když nasdílím/pošlu soubor do jiného počítače s Ubuntu/Linux tak se vždy snaží aktualizovat vzorce a logicky nic nenajde a všude jsou nuly nebo chyby.

Ptám se, existuje nějaký Viewer .ods na Ubuntu?

ps: hlavně mi neraďte abych si to ukládal do pdf atd... potřebuji v tom prohlížeči listovat v kartách atd...
tenhle program na Android funguje nejlépe na prohlížení.
https://play.google.com/store/apps/details?id=at.tomtasche.reader&hl=cs
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:LibreOffice Viewer
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2015, 11:25:29 »
Tak si to posilej v archivu i s ostatnima souborama. Vsechno ostatni je prasarna...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:LibreOffice Viewer
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2015, 18:31:52 »
No ono to jsou stovky/tisíce souborů ze kterých se to vypočítává. Doposud to funguje jak říkám. Jen je nutnost na ostatních počítačích používat MSOffice i když otevírají soubor vytvořený LibreOfficem .ods. MSOffice když nenaleznou odkazy tak ukáží poslední známou vypočítanou hodnotu, což je možná chyba ale pro mě žádoucí chyba. :D

Raději bych nějakou tu prasárnu alá obyč viewer jako je na androidu.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:LibreOffice Viewer
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2015, 00:52:01 »
Ale ta aktualizace dat probehne pouze, pokud to povolis, ne? Obvykle se vytvori dialogove okno "Maji se aktualizovat odkazy na externi data"...

Jinak gnumeric by mel zvladat *.ods, tak mozna tudy by to slo...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:LibreOffice Viewer
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2015, 10:38:24 »
No v podstatě pokud jsou to standardní vzorce s odkazy tak to tak skutečně funguje ale...

přiložím vzor kde v Buňce A2 by měla být hodnota 10
http://mujweb.cz/barevnej/calc/Test.ods
LibreOffice hodí nulu protože nenajde zdroj dat, a jediný způsob je to otevřít MS office třeba i přes Wine a ukáže se poslední vypočítaná hodnota.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.