Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Jízdní řády CZ, SK  (Přečteno 2128 krát)

zubozrout

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog.idnes.cz
Jízdní řády CZ, SK
« kdy: 01 Červen 2016, 10:42:34 »
Nejsem si jistý, kolik lidí v ČR používá Ubuntu Phone ... a bohužel ze statistik na myapps.developer.ubuntu.com netuším ani kolik lidí v ČR používá mou aplikaci pro jízdní řády, vidím jen celkové číslo 69, z nichž většina si to ale určitě stáhla jen na vyzkoušenou nebo omylem. Každopádně mi přijde, že v ČR o této aplikací ví asi tak 5 a půl lidí z 10, co mají zrovna náhodou Ubuntu telefon či tablet, takže pro ten zbytek se tady podělím o odkaz: https://uappexplorer.com/app/transport.zubozrout

Nechci se příliš chvástat, zase tak úžasná aplikace to není, má nejspíše hromadu bugů, o pár vím sám - ale moc se mi je nechce řešit, víceméně se neprojevují nebo jen velmi zřídka kdy. Obyčejně to tak nějak funguje, používám ji téměř denně.

Po přechodu z Androida mi velice chyběl Pubtran a IDOS web mi přišel být, zvláště na Ubuntu telefonu, nepoužitelný. Tak jsem někdy v říjnu/listopadu začal s vlastní aplikací (chtěl jsem už v létě, ale nevěděl jsem jak se dostat k API) a víceméně na ní pracuji dodnes. Například včera jsem přidal podporu zobrazení trasy na mapě, před pár dny pak vůbec podporu ukládání GPS souřadnic pro zastávky, vyhledávání pomocí GPS (funguje pouze pro již uložené zastávky) a historii více než jednoho vyhledávání napříč různými dopravci.

A nenechte se klamat screenshotem, aplikace je mj. i v češtině a starám se o to, aby v každém vydání byla čeština i angličtina kompletní. Ostatní překlady jsou bohužel na komunitě, ale pokud se cítíte, že byste s nimi mohli pomoct, včetně oprav chyb (mj. mých, často to dělám dost ve spěchu) atd, budu více než rád když si prohlédnete stránku projektu zde: https://www.transifex.com/zubozrout/transport/

Za připomínky budu rád, ale neslibuji že je implementuji - třeba se mi nebude chtít nebo to nebude snadno realizovatelné :D.

Děkuji a určitě mi dejte vědět, jestli aplikaci používáte a třeba i jak ji používáte, ať mám představu co bych mohl zlepšit.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Milhouse

• Moderátor
  • Guru
    • Zobrazit profil
Re:Jízdní řády CZ, SK
« Odpověď #1 kdy: 01 Červen 2016, 11:19:39 »
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

zubozrout

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
    • blog.idnes.cz
« Odpověď #2 kdy: 01 Červen 2016, 11:45:03 »
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?

Nepřikládal jsem tomu takový význam :), ale můžu to zkusit, je fakt, že mimo forum to bude asi víc na očích.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Perina

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09 Říjen 2016, 13:10:39 »
@zubozrout : vynikajici applikace! Diky moc, applikace ktera nemam konkuenci. Skoda jen toho nazvu, vubec by mne nenapadlo hledat pod tak obecnym a jeste k tomu anglickym nazvem "transport" jizdni rady pro CR & SK! Hodne jsem to potreboval v lete, kdy jsem se trapil s idosem v prohlizeci... :-( doporucuji prejmenovat. S Tvym nickem Zubozrout Te urcite neco vystiznehe ceskeho napadne  :-) Mimojine, mapy pro Map Quest od 11 Cervence nefunguji....