Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vypálene dvd se nenačte [vyřešeno]  (Přečteno 4873 krát)

jjjjenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
vypálene dvd se nenačte [vyřešeno]
« kdy: 08 Června 2016, 20:59:12 »
V Braseru jsem vypálil dvd-r ( soubor " Rambo-4.mkv") všechno v pořádku. Po opětovném vložení do mechaniky se normálně načte a hraje.
Potom jsem na další dvd-r hodil dva soubory ( Rambo-2.mp4 a Rambo-3.mp4 ) vypálení v pořádku, ale po vložení do mechaniky sice dioda indikuje nějakou činnost ale dvd se nenačte.
Včem je problém? Z pevnýho disku oba soubory normálně jedou.
Asi to bude nějaká prkotina, dlouho jsem nepálil tak nevím na co jsem zapomněl.
Za rady předem děkuju. Honza
« Poslední změna: 14 Června 2016, 06:50:36 od Petr Merlin Vaněček »

pepan1717

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2016, 08:32:40 »
Vadné DVD ?

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2016, 08:35:39 »
A v Braseru jsi předtím vypaloval dlouhodobě? Já musím říct, že mi tento program nikdy moc nefungoval. Několikrát se mi stalo, že jsem něco vypálil a na jiném počítači jsem to už nepřečetl atd.

Jinak je možné, že máš vadné médium.

jjjjenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2016, 12:39:26 »
Braserem pálím normálně. Starší dvd co jsem pálil dřív,  na kterých mám taky víc filmů, v pořádku načtu. Asi tam ale mám většinou avi-čka.
Teď jsem zkoušel asi 20 dvd, +R, -R, original, dvd format, víc souboru na disku, některé pálené na win. Vše Ok. Takže mechanika to nebude.
Jestli třeba není problém v tom Mp4? Comp to z disku přehraje tak jsem to nijak neřešil, jestli je třeba pro ubuntu lepší jiný formát?
Ještě mě napadlo: co volba "uzavřít disk"
Myslím že když "šistém" šlape ok tak by to mělo být jedno. Ostatně pálil jsem to stejně a jedno funguje a druhé ne.
Co případně preferujete?
Uzavírat - neuzavírat jaký formát filmu vypalujete?

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2016, 12:50:30 »
Podle mě, nemá vypalování s formátem videa nic společného. Pokud mám funkční video na HDD a vypálím ho na DVD, tak musí být opět funkční. Vypalovačce, systému a vypalovacímu softwaru je to jedno. Pro ně jsou to data.

Zkus vytvořit hash ze souboru na HDD a ze souboru na DVD.

Zkoušel jsi to vypálit i na další DVD nebo se bavíme pouze o jednom nepovedeném?

jjjjenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2016, 13:20:10 »
Já to jako laik vidím stejně jako ty, že by to mělo být jedno.
Na druhou stranu formátů je víc druhů, tak třeba podpora některých je upřednostňovaná od vývojářů přehrávacích aplikací a tak. Nevím jak to je. Jen přemýšlím nahlas.
Další dvd jdu zkusit teď. Mám poslední 2 a nerad opakuju stejnou chybu dvakrát.
Mně se nikdy nestalo že by dvd bylo špatné ( cca 500 pálení cd - dvd ), třeba to teď bude tím a já zbytečně plaším.


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2016, 09:21:36 »
Neznam Brasero a nemam presna cisla, takze obecne:

Mozna je prilis preplnene nebo spatne nastavene preplneni DVD.

Dale je porad ve hre samotna mechanika. Optika amortizuje jako cokoliv jineho - zaruceno je nejakych 3000 hodin. Kombinace slabsiho laseru a prilis plneho disku muze zpusobit presne toto - u paleni i u cteni.

Vadne medium je na dennim poradku. Z kazde varky 50 jich vzdy mam kolem 4. Takze take ve hre ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2016, 20:59:49 »
Já od jisté doby vždy disk uzavírám, právě proto že jsem měl tyto potíže taky. Nevím jestli mi to dělalo Brasero, ale K3b to dělalo určitě. S formátem souborů to nemá nic společného.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

jjjjenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2016, 21:11:54 »
Tak sem na to asi došel. Problém bude v tom že na dvd je 4.7GB ale de tam dát tak 4.3GB

Ty dva díly Ramba měly 4.4GB vůbec se dvd nenačte.

Teď jsem nahodil tři filmy. Celkem 4.5GB. Dvd se načte, jsou tam vidět všechny tři soubory ale funkční na přehrání je jen jeden.

Na další jsem hodil tři soubory aby to bylo do 4.3GB a vše v pořádku.

Jak se natáhnou do Brasera soubory tak to dole ukazuje naplnění. Je tam třeba 1.4 volno ( pracuje to ale jako by dvd mělo kapacitu 4.4 a ne 4.7 - takže těch 1.4 volného by mělo být 1.7 ) ale jak tam přetahnu 1.4 tak se to zešedne že je toho moc a volnou kapacitu to zase ukazuje 4.4

To sem přehlédl. Jak jsem psal čekal jsem že to bude nějaká prkotina a taky že jo.
Viděl jsem 1.4 volno tak jsem prostě přetáhl 1.4 a dal pálit už jsem to neřešil protože i hrubý součet byl kolem 4.4 a na dvd je 4.7
Teď vím že to musím hlídat a to je asi celé.
Dík za snahu pomoct. Lamě se holt pomáhá těžko. Připadám si jak v IT crowd - " Zkusili jste to zapnout a vypnout"
Nevím jak se to označuje za vyřešené nemůžu tu nikde najít takovou volbu?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2016, 12:56:58 »
Vsadil bych hned od zacatku botu na to preplneni a je to tak:

1. Skutecna kapacita je vzdy nizsi, nez ta uvedena
a) vylepsena a zaokrouhlena cisla vyrobce = marketingove barveni
b) GB versus GiB = cistej marketingovej podvod schvaleny urady

2. Program na vypal. je default nastaven na " bezpecnou kapacitu" a dale ma nastaveni pro preplneni ( overburn) - aspon ten dobry program - kde pak samozrejme klesa kvalita zaznamu v soucinu s amortizaci mechaniky a kvalitou media.

Dej zmenit svuj prvni prispevek a dole v editaci pak mas tlacitko na oznaceni za vyresene. Take jsem na nej prisel az skoro za dva roky, jak je tam nenapadne :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jjjjenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:(VYŘEŠENE)vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #10 kdy: 13 Června 2016, 21:34:39 »
No nic jsem nenašel. Tak jsem to prostě přepsal do předmětu a ikona změna na palec hore.
Nevím jestli se to tak dělá? Myslel jsem že tam spíš na něco kliknu ale není na co.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:(VYŘEŠENE)vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #11 kdy: 13 Června 2016, 23:26:00 »
No nic jsem nenašel. Tak jsem to prostě přepsal do předmětu a ikona změna na palec hore.
Nevím jestli se to tak dělá? Myslel jsem že tam spíš na něco kliknu ale není na co.

Tady :
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:(VYŘEŠENE)vypálene dvd se nenačte
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2016, 06:41:40 »
[offtopic]
„Prasečí“ návrh, jak to zviditelnit + samozřejmě přeložit, možná ještě přidat do té lišty nápis Moderování. <a>čku jsem přiřadil novou barvu pozadí a popředí, u <ul>ka jsem dal text-align na center a u <li> jsem dal float na none a display na inline-block
[/offtopic]
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.