Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak streamovat DVB-T?  (Přečteno 1617 krát)

xtonda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Jak streamovat DVB-T?
« kdy: 11 Června 2016, 19:00:35 »
Ahoj,

mám PC s Ubuntu 14.04 Server 32bit a rád bych do něj strčil USB DVB-T tuner a streamoval vysílání po domácí síti, prosím doporučte mi vhodné aplikace pro server/streamer a klient/přehrávač, která splní následující kritéria:

- streamovat jednotlivé programy, nikoliv celý mux, půjde to po wifi ať to zbytečně nebere pásmo
- klientská aplikace poběží na Windows XP, chci vyexportovat seznam naladěných kanálů a nahrát ho do klienta a jednoduše přepínat přímo z toho klienta.
- řešení musí podporovat timeshift, je mi jedno zda bude buffer na klientu nebo serveru, ale chci mít možnost program pozastavit a pak zase pokračovat ve sledování.

Budu rád za jakékoliv podněty.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2016, 10:28:18 »
Aj dont spíík ííngliš :)

xtonda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2016, 11:02:36 »
tvheadend jsem rozchodil, instalace i detekce tuneru proběhla fajn, dvě hodiny jsem se vztekal než se mi povedlo naladit multiplexy, to ovládání je fakt psychopatický, ale nakonec to chodí.

Chodí mi i XBMC a VLC na XPčkách, hraje to pěkně, ovládání a řešení některých věcí mi přijde horší než v DVB Vieweru, ale to bych překous.

Co se mi ale překousnout nedaří je nepoužitelnost timeshiftu, ono to sice v základu funguje, když to pausnu, tak se nahrává a když to pak zase pustím, tak to pokračuje, ale ani ve VLC ani v XBMC se v tom nedá skákat (přeskakovat reklamy) a ani to neukazuje pozici - o jaký čas jsem pozadu od živého streamu. Je to dost otravné, v DVB Vieweru to funguje perfektně, nechápu, že tak elementární funkce tam není.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.