Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HDMI- problém se zvukem  (Přečteno 4882 krát)

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
HDMI- problém se zvukem
« kdy: 29 Června 2016, 22:21:16 »
Ahoj,
když po startu nastavím v nastavení zvuku v položce Hardware Digital stereo HDMI2, zvuk jede.
Když se ale po nějaké době přihlásím, zvuk už nejede  a nastavení je jako zařízení nastaveno Digital Stereo (ICE958), když přepnu zpět na HDMI2, zvuk stále nejde.

Nainstaloval jsem "PulseAudio Volume Control"
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install pavucontrolV nastavení se mi zobrazí, že jsou všechna zařízení kromě (IEC958) odpojena, tudíž i včetně HDMI2.
Nevíte proč se výstup HDMI2 vypíná?
Dík ;)

Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2016, 10:36:10 »
Tak nepomohla ani přeinstalace :( Problém je zpět.
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2016, 17:53:08 »
ICE958 je optika. Když to nejde, nastav zpět " Hardware Digital stereo" a jako výchozí výstup HDMI2. Mělo by to jít...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2016, 18:57:33 »
Ahoj,
jak již jsem psal, když to nastavím zpět, zvuk stále nejede. Pokaždé, když se přihlásím, je zvuk nastaven na jiný výstup a v ovládaní hlasitosti PulseAudio je u všech ostatních: odpojeno. Ale nefunguje žádný.

EDIT: Zkusil jsem i v BIOSu SPDIF nastavit output na HDMI, v nastavení zvuku mi přibilo HDMI3 ale nic se nezměnilo a problém přetrvává.
« Poslední změna: 01 Července 2016, 19:08:29 od doga312 »
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 06 Července 2016, 20:23:35 »
Ahoj, snažil jsem se odpozorovat, jak se ta chyba chová a tak vznikla tato tabulka.

AkceVstup nastaven systémemFunkceMnou přepnut naFunkce
RestartHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ano
Přepnutí/přihlášeníHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ne
PřihlášeníHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ne
PřihlášeníHDMI3Ne
PřihlášeníHDMI3Ne
Přepnutí/přihlášeníHDMI3Ne
Odhlášení/přihlášeníHDMI3Ne
PřihlášeníHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ne
RestartHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ano
PřihlašeníHDMINeHDMI3Ne
Odhlášení/přihlášeníHDMI3Ne
PřihlášeníHDMI3Ne
RestartHDMI2NeHDMI3Ano

Při zamčení/přepnutí uživatele systém přepne výstup a tom správném si "myslí" že je odpojen a ani po manuálním přepnutí nejede.
Jde nějak na tvrdo nastavit HDMI3, evidentně v tom má Ubuntu Mate trochu hokej.
Dík za nápady, už jsem s toho nešťastnej :(
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2016, 06:28:36 »
Tak jsem provedl i z důvodu úpravy LUKS/LVM třetí přeinstalaci a problém přetrvává.
Nově stažená instalace, jiné medium ....... a zase.
Už tomu vůbec nerozumím, na této sestavě jelo vše v pořádku, 3 roky Win7, 1 rok Ubuntu .... ale Ubuntu Mate mě přivede asi do blázince :(
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2016, 08:32:55 »
Tak se to děje při vypnutí monitoru/televize. Celá správa zvuku se chová divně, občas zmizí i tlačítko "Otestovat reproduktory". Snad to spraví nějaká záplata.
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

Šikus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:HDMI- problém se zvukem
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2016, 16:13:58 »
Řeším podobný problém mezi mým notebookem Lenovo V560 a televizí Samsung, Ubuntu 16.04. Rád bych, aby mi přehrávala zvuk televize, když rozšířím plochu a dám na TV nějaké video. Bohužel se to chová dost podivně.  Vypozoroval jsem tyto věci.

Když přehrávám video z PC standardním přehrávačem, tak zvuk z TV jde. Chci-li ale přehrát zvuk z prohlížeče nebo Kodi, tak není z TV nic slyšet. V nastavení zvuku přepnu, aby šel zvuk z HDMI, ale nic - automatické přepnutí zvuku do HDMI bych také ocenil, když se video odesílá přes HDMI. Přepnutí na zvuk z notebooku funguje.
Zjistil jsem ale, že když video vypnu, tak po nějaké chvíli jde otestovat repráčky na TV testovacím zvukem. Při spuštění internetového streamu ale opět přestane zvuk jít.

Ubuntu všude chválím, ale tohle bohužel na rozdíl od Win nefunguje korektně. Za každou radu, jestli něco nedělám špatně a jak dostat jednoduše zvuk z prohlížeče a Kodi do TV budu rád.

Ještě k rozšíření plochy. Na Win jsem si zvykl na skvělé klávesové zkratky. Win + P na Ubuntu také funguje, i když má nějak více možností a bohužel se nezobrazí, co mám právě vybráno. Chybí mi zde ale Win + Shift + šipka vlevo, vpravo pro přenesení okna na jednu či druhou plochu. Ani ve zkratkách jsem nenašel nic vhodného. Poradíte, jestli nějaká klávesová zkratka je? Případně, jestli jde udělat?
Našel jsem jen, jak přenést okno mezi pracovními plochami, ale už nevím, jak z TV udělat jednu z těch pracovních ploch.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.