Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klávesnice píše špatné znaky  (Přečteno 2883 krát)

JirkaVor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Klávesnice píše špatné znaky
« kdy: 24 Července 2016, 17:28:39 »
Ahoj,
na mém notebooku (HP ProBook 4710s, Ubuntu 14.04) se mi zbláznila klávesnice a píše hlouposti. Např. pokud na numerické klávesnici stisknu klávesu 1, napíše se 15. Písmenko v napíše vt a třeba mezerník udělá mezeru okamžitě následovanou entrem (což při zkoušení něco napsat třeba do Googlu je dost problém). Takhle tam zlobí cca 10 kláves, kdy se píší jiné znaky/dvojice znaků. Když jsem projížděl fóra, nenarazil jsem na řešení, tak jsem systém komplet přeinstaloval na verzi Ubuntu 16.04 (stejně jsem se na to chystal, tak jsem využil příležitosti). No a hle, problém zůstal. Stejně tak, pokud přepínám mezi českou a anglickou klávesnicí (obě klávesnice píší stejné blbosti, ale jinak fungují dobře). Taky jsem zkusil vrátit původní Win7, které jsem k PC dostal, ale výsledek stejný. Hned jak jsem měl napsat jméno uživatele při instalaci, už to zlobilo a pořád těch pár stejných kláves dokola. Vůbec si neuvědomuji, co jsem mohl udělat. V nastavení systému jsem si nehrál a nešťourám se tam, kde tomu nerozumím a spíš je to taková ta "to samo" chyba - v pátek v práci všechno ok, vypnu pc, doma ho zapnu a už je všechno špatně. Celkem mě zaráží, že se chyba nese napříč systémy, ale zas tak IT zdatný nejsem, abych začal tvrdit, že to bude BIOSem a musím ho přeinstalovat, nebo tak něco .... Takže otázka do fóra, nemáte někdo nápad, co s tím? Zatím předem díky za odpověď.     

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Klávesnice píše špatné znaky
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2016, 20:18:08 »
Zozen usb klavesnicu a vyskusaj ju. Ak bude pisat v poriadku pravdepodobne mas hw problem na ntb klavesnici.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

JirkaVor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Klávesnice píše špatné znaky
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2016, 21:12:55 »
Jejda. Že mě tohle vůbec nenapadlo  >:( No tak jasně, že externí klávesnice funguje naprosto v pořádku. Ale aspoň už vím, kde je chyba, takže díky za radu :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.