Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?  (Přečteno 4258 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Našel jsem jen toto:
https://www.alza.cz/dell-precision-t3620-d4121917.htm?o=1

prosím doporučte něco

nový
se zárukou
s ubuntu 16.04
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2016, 16:10:22 »
Se zárukou myslíš co?
NBD?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2016, 21:31:01 »
Se zárukou myslíš co?
NBD?

jasně, nový hw do firmy kupuji s dokladem a zárukou
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2016, 08:13:18 »
Tak ještě jinak - doklad + zákonnou záruku (mimochodem,  záleží také na tom, zda se jedná o záruku v rámci občanského nebo obchodního zákoníku - mezi dvěma IČ je záruka smluvní tj. klidně jen rok, jak nám ukazuje třeba Acer) Ti dneska dá každý.

Pokud se jedná o záruku v rámci NBD - Next Business Day - tj. do 24h opravíme na místě u zákazníka, za tu už se připlácí ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2016, 10:09:44 »
upřesním

potřebuju vobyč paragon s DPH a záruku rok dva, jako když si koupím rychlovarku v tescu

jestli také není trochu na škodu Linuxu, že krámy s Windows prodávají v každém makru, kauflandu či vesnickém elektru, ale krám s ubuntu, aby člověk googlil půl dne

:-)
« Poslední změna: 11 Října 2016, 16:25:52 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2016, 21:03:39 »
Tak tohle Ti snad prodá jakákoliv menší firma, která se linuxu alespoň trochu věnuje, ne? :)

Kdysi tu byl někde seznam takových firem, tak zkus pohledat na wiki, případně jako další příspěvek dej poptávku, nacením když ne já, tak určitě někdo jiný.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #6 kdy: 11 Října 2016, 21:13:20 »
Firma u ktere pracuji nese logo Linux Inside  ;)

Myslim, ze by jsme byli schopni vyhovet takovemu pozadavku, jestli muzes dat nejakou lhutu na vybaveni ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #7 kdy: 11 Října 2016, 21:14:15 »
Tak tohle Ti snad prodá jakákoliv menší firma, která se linuxu alespoň trochu věnuje, ne? :)

Kdysi tu byl někde seznam takových firem, tak zkus pohledat na wiki, případně jako další příspěvek dej poptávku, nacením když ne já, tak určitě někdo jiný.

myslíš tohle? http://instalace.linux.cz/

já hledal blboeshop

bedna 1 ... 4900 Kč
bedna 2 ... 6900 Kč
doprava po ČR 300 Kč
záruka 2 roky

přidej do košíku

:-)

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #8 kdy: 11 Října 2016, 21:18:03 »
Myslel jsem toto:
http://wiki.ubuntu.cz/kde_koupit_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D_s_ubuntu

Koukám ale, že to je relativně krátký seznam :-D
Viz příspěvek před Tebou - hnedle máš nabídku.

Napiš co si alespoň v obrysech představuješ a osobně si myslím, že by se dala vymyslet i sestava s 3 roky záruky.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2016, 21:20:01 »
Presne ...  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #10 kdy: 12 Října 2016, 09:21:33 »
Myslel jsem toto:
http://wiki.ubuntu.cz/kde_koupit_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D_s_ubuntu

Koukám ale, že to je relativně krátký seznam :-D
Viz příspěvek před Tebou - hnedle máš nabídku.

Napiš co si alespoň v obrysech představuješ a osobně si myslím, že by se dala vymyslet i sestava s 3 roky záruky.

1.
 Podobný, jen rozsáhlejší seznam, můžete nalézt na stránkách PC Linux. Je to seznam prodejců PC s libovolným Linuxem, avšak distribuce tam jsou vyjmenovány, takže si tam lehce můžete vyhledat Ubuntu.

2.
Tento web není dostupný
Adresa DNS serveru www.pclinux.cz nebyla nalezena.
Zkuste:
Zkontrolovat připojení
Zkontrolovat proxy server, firewall a konfiguraci DNS
ERR_NAME_NOT_RESOLVED

klasika

Další:

Ověřené obchody

V této sekci jsou obchody, se kterými mají uživatelé (kladné) zkušenosti, nebo daná firma má na svých stránkách dostatečné informace, aby bylo zřejmé, že se o podporu Ubuntu/Linuxu opravdu zajímá, a nejedná se jen o marketingový tah.

zatím prázdné

Poslední úprava: 2014/05/29 10:15, autor: Viktor Ježek

Lunuxáci jsou prostě srdcaři... žádní obchodníci... :-)
« Poslední změna: 12 Října 2016, 09:27:55 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #11 kdy: 12 Října 2016, 09:47:44 »
Napiš co si alespoň v obrysech představuješ a osobně si myslím, že by se dala vymyslet i sestava s 3 roky záruky.

Díky. Mám na mysli bednu pro svižné kancelářské použití, ne sestavenou po dílech, ale osvědčeno konfiguraci, kde se vše se vším rozumí, nic se nepřehřívá a nedrhne. Aby tam byla fungovala špičkově grafika s akcelerací a všemi efekty prostředí i za 5 let, samozřejmě bezchybné uspávání a probouzení do paměti i na disk. Budou na to připojené dva skenery, síťová tiskárna, síťová disk a další počítače v síťce. Pojede tam kanclbalík, gimp, dropbox, a hlavně nonstop crashplan na síťové úložiště, ne kterém si slabší stroje často vylámou zuby. Připojení ADSL.

3 roky záruku nepotřebuju.

Mám strach z přístupu: "zkusím ti tam dát tuhle úplně novou grafiku, co to udělá, nikdy jsem jí nepoužil, ale mělo by to chodit, naistaluj si tam tento udělátor, prej se to zrychlí, ale občas to padá, dej si tam už USB5.0, sice to nikdo nemá, ale má to budoucnost apod. Bohužel se s něčím podobným vždy setkám :-)

Zkrátka, jako když si jablíčkář koupí nového stolního Maca.
« Poslední změna: 12 Října 2016, 09:50:28 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Standa99

  • Host
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #12 kdy: 12 Října 2016, 13:53:52 »
Tím tuplem by sis měl pohlídat komponenty a nekoupit bednu kdoví čeho, abys právě za 5 let nebyl překvapen, pokud budeš 16.04 povyšovat (jestli ne, tak to neřeš).
Jakému výrobci GPU chceš důvěřovat? Většinou se tu řeší kompatibilita i u notebooků a shoda pod kterou se podpíši je u Intel komponent. Tzn. ať je na základní desce raději i LAN od Intelu. Pozor na různé USB 3.0/3.1 řadiče, jako ASMedia apod., opět raději Intel. U GPU jsem pro nVidii, pár týdnů mám GTX 1060 a pro mě nejdůležitější akceleraci (ve Steamu) zvládá, s CUDA jsem se ještě nehrál, samozřejmě s nesvobodnými ovladači. WiFi je taky dost probírané, kdybys ho tam chtěl, tak opět Intel nebo Qualcomm-Atheros.
Sám by jsem si vybral komponenty a nechal si z toho postavit PC, kde tohle některé firmy dělají grátis (např. CZC).

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #13 kdy: 12 Října 2016, 15:04:34 »
Co se týče toho seznamu, bohužel to je fakt mrtvé.
Určitě by to chtělo někoho, kdo se o to aktivně bude starat a i oslovovat firmy atp.

Bohužel aktuálně nejsou lidi. Stará garda, co se tu o to starala prostě zestárla a má i jiné (čti rodinné) zájmy než dělat všechno a zadarmo. Chce to mladou krev.

Psal jsem, že máš oslovit malou firmu, ne bastliče. Firma bude určitě dbát na to, aby to byla vyzkoušená a ověřená cesta, bez překvapení, protože reklamace nikdo nemá rád. Nabízel jsem se Ti tu já i Ventero, takže co s tím uděláme? :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #14 kdy: 12 Října 2016, 16:10:17 »
Tím tuplem by sis měl pohlídat komponenty a nekoupit bednu kdoví čeho, abys právě za 5 let nebyl překvapen, pokud budeš 16.04 povyšovat (jestli ne, tak to neřeš).
Jakému výrobci GPU chceš důvěřovat? Většinou se tu řeší kompatibilita i u notebooků a shoda pod kterou se podpíši je u Intel komponent. Tzn. ať je na základní desce raději i LAN od Intelu. Pozor na různé USB 3.0/3.1 řadiče, jako ASMedia apod., opět raději Intel. U GPU jsem pro nVidii, pár týdnů mám GTX 1060 a pro mě nejdůležitější akceleraci (ve Steamu) zvládá, s CUDA jsem se ještě nehrál, samozřejmě s nesvobodnými ovladači. WiFi je taky dost probírané, kdybys ho tam chtěl, tak opět Intel nebo Qualcomm-Atheros.
Sám by jsem si vybral komponenty a nechal si z toho postavit PC, kde tohle některé firmy dělají grátis (např. CZC).

Díky, ale toto není ten případ. Představuji si, že to dobře udělá někdo, kdo tomu rozumí , přirazí si cenu a prodá mi to... Prostě KOMERCE. Sám si hraju s počítačema s proměnlivými úspěchy dvacet třicet let, ale teď si chci koupit něco 100% funkčního.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Standa99

  • Host
Re:Kde koupit nový kancelářský stolní počítač s Ubuntu 16.04?
« Odpověď #15 kdy: 12 Října 2016, 19:20:58 »
Za tu dobu snad musíš mít nějaký přehled. Pokud to bude Intel Skylake (u následného Kaby Lake to bude chvíli trvat), tak od kernelu 4.3 už je bezproblémový, mám tři desktopy na této platformě (i5-6500, i3-6100, G4400).
Ale budiž, snad ti někdo něco bezproblémového přeprodá, nebo poskládá.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.