Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu software nejde spustit  (Přečteno 4417 krát)

vavrus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
ubuntu software nejde spustit
« kdy: 06 Října 2016, 15:13:17 »
Nejde mi spustit ubuntu software. Co může být špatně?

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2016, 13:36:16 »
Spustit ubuntu software pomocí terminálu... Někdy to vyhodí popis chyby.

oldam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2016, 12:41:19 »
Zdravím vás. Mě sice jde spustit ten nový Ubuntu soft centrum, ale po instalaci čehokoliv mi to píše že program nejde nainstalovat. Nicméně program je v seznamu nainstalovaných a jsou tam vždy dvě stejné ikony toho programu. A navíc tam není na výběr u každého programu doplňující soft. Například tam nemohu najít k programu K3b další nastaveníjako je jazyková sada atd..
Podařilo se mi nainstalovat staré Centrum softwaru pro Ubuntu a tam je všechno v pořádku. Ubuntu používám od roku 2007 ale vývoj se ubírá jak v kosmetickém salónu a pod povrchem je to čím dál horší.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2016, 13:49:49 »
Ubuntu používám od roku 2007 ale vývoj se ubírá jak v kosmetickém salónu a pod povrchem je to čím dál horší.
Je to tak, bohužel. A kladu si otázku, jestli je omluvou, že je Ubuntu přeci zdarma (tak co byste chtěli).
A to nové SW centrum je skutečně otřesné jak funkčně, tak graficky. Do LTS nemělo být vpuštěno.

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2016, 16:12:03 »
A to nové SW centrum je skutečně otřesné jak funkčně, tak graficky. Do LTS nemělo být vpuštěno.
Jedna z dalších věcí, co u mě zanedlouho po instalaci 16.04 letěla. :) Místo toho apt z řádky.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2016, 08:17:13 »
Všechny tyto aplikace jsou určeny spíše pro začínající uživatele. Pro pokročilejší zprávu pod grafikou jednoznačně Synaptic.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2016, 11:14:14 »
Virus pozirajici zdravy rozum se nezadrzitelne siri po cele planete ...  :'(
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2016, 13:27:35 »
Naučte se používat apt-get a dpkg v terminálu a vykašlete se na Ubuntu software..  :)
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2016, 19:41:57 »
Tak me se natom centru SW vzdycky libilo, ze si tam clovek dobre nasel prehled a zakladni informace a pomocne informace k rozhodovani o jednotlivych aplikacich. To apt ani dpkg neumi. Ani Synaptic neni v tomto smeru komfortni uplne. Pro samotnou instalaci uz mi taky nedelalo problem natukat par slov do terminalu  ;D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2016, 22:52:35 »
ze si tam clovek dobre nasel prehled a zakladni informace a pomocne informace k rozhodovani o jednotlivych aplikacich. To apt ani dpkg neumi.
Nepodceňuj sílu a schopnosti apt!  :D
Napiš si do terminálu třeba apt-cache show firefox a voilá, on to umí.  :o

Pokud ti nevyhovují žádné dostupné aplikace, tak si na to napiš vlastní třeba v Pythonu.. :D
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:ubuntu software nejde spustit
« Odpověď #10 kdy: 24 Října 2016, 06:42:03 »
Tak jeste porad muze clovek hledat i na webu, ale jak pises, zvlast pro uplne novacky je to dobra pomucka. Na druhou stranu me vzdy u toho centra stvalo, ze to bylo docela pomale, takze jsem si to kolikrat nasel jinak.

O tom prikazu vim i kdyz jsem nezkousel, ale pochybuji, ze tam jsou screenshoty, hodnoceni a tyhle dopln. info  ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.