Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UNITY - 16.04 - minimalizace okna tlacitkem mysi  (Přečteno 1270 krát)

petrfm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
UNITY - 16.04 - minimalizace okna tlacitkem mysi
« kdy: 27 Října 2016, 15:29:40 »
Ahoj, presel jsem z kubuntu na ubuntu a spokojenost. Chybi mi ale jedna ficura, kterou jsem si udelal na KDE. Mam mys s 5 tlacitky. Z toho dve na boku. Ty bocni jsem pouzival pro zmenu plochy a minimalizaci aktualni aplikace.
Resil jsem to tak, ze jsem mel nejakeho demona, ktery po stisku tlacitka vyvolal bashovy prikaz - KDE ma moznost ovladat urcite signaly z konzole.

Myslel jsem, ze t ovyresim na UNITY pres CompizSetup, ale bud spatne hledam, nebo tam takova moznost neni. Je tam treba zobrazeni plochy (minimalizace vsech oken), zmena plochy, apod.

Ale minimalizace okna s FOCUSEM tam neni. Stejne tak ta zmena plochy funguje divne. Kdyz jsem s kurzorem mysi jen nad plochou, je to ok. Jakmile jsem nad nejakou aplikaci a stisknu tlacitko mysi, nic se nedeje.

Poradite, jak tyhle dve veci vyresit, aby fungovaly globalne? V KDE byl stisk toho tlacitka nadrazeny vsemu a vzdy to shodilo aktualne focuslou aplikaci, nebo otocilo celou plochu na druhou.

Diky za tipy!
Petr

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:UNITY - 16.04 - minimalizace okna tlacitkem mysi
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2016, 22:59:37 »
Mrkni sem.

Myslím, že by měl jít napsat bashový skriptík, který by hlídal tlačítka myši a případně prováděl patřičné klávesové zkratky. Nebo se mýlím?
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

petrfm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:UNITY - 16.04 - minimalizace okna tlacitkem mysi
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2016, 03:18:47 »
Super, díky moc, to jsem uplne prehledl, ze se daji nastavit kl.zkratky pro minimize windows... to jsem prave hledal. Proto pak uz jsem si priradil pres compiz shell command, ktery vyvola klavesovou zkratku.

takhle simuluju prikazem stisk klavesove zkratky :
xdotool key ctrl+shift+alt+0

1) nastavil jsem si zkratku viz vyse pro shozeni okna
2) v compizu jsem si nalinkoval command "xdotool key ctrl+shift+alt+0"  na stisk tlacitka mysi

to je vse, kliknu a okno spadne :-)

Jinak zmenu plochy jsem taky vyresil, dal jsem si to do spatne funkce v compizu.

VYRESENO

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.