Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Poradíte mi s (viz. níže) :D

Nevím jak jinak se ještě zeptat
0 (0%)
Prostě chci funkční PC -_-
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Asi špatně udělaná samotná instalace  (Přečteno 1635 krát)

prodigy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Asi špatně udělaná samotná instalace
« kdy: 28 Října 2016, 11:04:19 »
Zdravím všechny...
Už je to asi třetí den a můj PC od přechodu z Vidlí na Ubuntu 16.06 vyloženě odmítá komunikovat na jakýkoliv podnět. Ať už se snažím nainstalovat aktualizace nebo vůbec cokoliv jiného...prostě peklo jak se mnou Ubuntu nekomunikuje. Když dávám něco stáhnout ze "Software Ubuntu" Jen se tam mihne načítání a pak konec a nikde nic. Tak jsem se rozhodl, že nabootuju Ubuntu 14.04. Ten dokonce podporuje mou GPU. No tak jsem si vytvořil bootflash v Ubuntu (předtím ve Windows a fungovalo to). Flashka jakýmsi záhadným způsobem donutí můj BIOS zamrznout. A jak vím to, že za to může flashka ptáte se? :D :D Jak prosté. Když jí vytáhnu a restartuju systém znovu, tak je všechno OK. Prostě chci poradit, jak buďto přejít na nižší verrzi (14.04 hlavně kvůli grafice) Nebo vyladit můj stávající PC tak aby mi při každé snaze něco nainstalovat vyletěla hláška "Zkontrolujte své připojení" nebo při každé práci s terminálem "Balíky mají špatnou návaznost" (nebo něco podobného...) Prostě z toho začínám být na prášky a chci to napravit :)
Děkuji všem za odpovědi :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2016, 11:54:04 »
Zásada je, že ti to musí napřed běžet z flešky. Až pak má smysl něco instalovat. Fleška musí být řádně připravená, stažené .iso ověřené. Je také rozdíl, zda máš PC s klasickým biosem nebo uefi. Od toho se odvíjí jak příprava boot flešky, tak instalace samotná.

prodigy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2016, 13:19:47 »
Tak je pravda, že jsem instaloval přímo, bez předchozího načtení z flashky. Ale vidím problém v tom, že když jsem vytvořil boot flash ve windows, tak samotné nabootovaní šlo naprosto bez problémů, ale jakmile jsem vytvořil boot flash v Ubuntu, tak už nabootovat nešlo. Přímo, když jsem zapnul PC se zavedenou flashkou, tak mi to zamrzlo už na uvítací obrazovce, ani neproběhla kontrola pamětí a nemohl jsem nic :/ Potom až jsem vytáhl flashku, tak jsem musel provést restart a už se mi systém načetl. Takže s flash nejede a bez flash se načte.
« Poslední změna: 28 Října 2016, 13:23:22 od prodigy »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2016, 13:53:17 »
S nástrojem pro tvorbu usb-flash, který je přímo v Ubuntu a odnožích se problém táhne léta, jestli jsi to dělal v ní. Je lepší použít SW třetí strany a ty pro Ubuntu též jsou ...

V jaké aplikaci jsi ve Windows tvořil Ubuntu 16.04 flešku?

Juwa měl na mysli zejména to, že je třeba nejprve vyzkoušet, zda vše taknějak funguje v Live z flashky či DVD a pak teprve instalovat ...

Zamrzne BIOS nebo jen prostě nic nebootuje?

Jinak ještě jsem se setkal s tím. že řady PC HP dc7800, dc7900 a možná i další mají v BIOS tento bug, že jakmile máš v USB-portu strčenou flashku, která je vybavena zavaděčem na bázi GRUB a to jakýmkoliv, tak opravdu BIOS PC zamrzne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

prodigy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2016, 14:03:25 »
Ano v Ubuntu jsem vytvářel v "Tvůrce spouštěcího disku" a ve Windows v UNETBootin s tím jsem nikdy problém neměl.
Btw. Hodilo by se mi, kdybys mi poradil se SW třetí strany na Ubuntu (Ikdyž teda nemůžu nainstalovat nic)
BIOS úplně zamrzne, jako tak, že na něm neudělám nic dokud nevytáhnu flashku a nerestartuju PC.
Děkuji...mám takový pocit, že už se blížíme k jádru věci :D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2016, 19:10:48 »
Neni pravda, ze se v Live neda nic instalovat  ;)

Myslim, ze zrovna Unetbootin je i pro Ubuntu. Zkusil bych v live otevrit terminal a zadat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unetbootin a zkousej tu 14.04, kdyz 16.04 nejde korektne.

Jinak na strankach programu bude vic informaci. Takze live - firefox a hura hledat.

Dale bude asi i "Yumi" pro Ubuntu - tim by to taky melo jit.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

prodigy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2016, 12:30:03 »
[sudo] heslo pro weiss:
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Pro opravení následujících můžete spustit „apt-get -f install“:
Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 kde-telepathy-minimal : Závisí na: kde-config-telepathy-accounts (>= 15.04.0) ale nebude se instalovat
N: Ignoruji soubor „playonlinux.“ v adresáři „/etc/apt/sources.list.d/“, jelikož má neplatnou příponu
E: Nesplněné závislosti. Zkuste spustit „apt-get -f install“ bez balíků (nebo navrhněte řešení).



A tohle mi vyskočí pokaždé, když se snažím něco nainstalovat...ani přes Ubuntu software...tam mi jednou mihne, že probíhá instalace a ve výsledku *censored*...už mě to fakt začíná unavovat -_-

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Asi špatně udělaná samotná instalace
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2016, 14:06:19 »
Zkousis v Live?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.