Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: adobe flash player na safari  (Přečteno 4811 krát)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
adobe flash player na safari
« kdy: 01 Listopadu 2016, 20:05:47 »
 Dobrý den všem. Můj dotaz je trochu mimo mísu, ale lepší komunitu na tato témata neznám. Již několik let používám Kubuntu. To jen ne okraj. Před Olympiádou v Riu jsem pořídil Smart TV Samsung. Po připojení k netu je vše v pohodě, jen nelze přehrávat Livestreaming. Není totiž Adobe flash player. Na dotaz podpory Samsung, jsem dostal odpověď jakou tady všichni znáte, Adobe již nepodporuje linux. Systém v TV je linux 32bit safari. Na stránkách Adobe verze pro safari není, respektive TV vypisuje hlášku, že formát souboru není podporován. Musí přece být možnost, jak Livestream sledovat jen přes TV, když jiná videa a podobně hrají. Přes hdmi z NB sice můžu sledovat svůj oblíbený hokej, ale řešení to není. Samosebou jsem před tímto dotazem hledal jak tady, tak celkově na netu, ale s mizerným výsledkem a žádným řešením.
 Je tu někdo s podobným problémem?
 Díky

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2016, 06:59:10 »
A kde na ten hokej koukas, ze to jeste neni v html5 ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2016, 14:42:50 »
 Na tipsportu. Je tam většinou celé kolo zápasů. Co se týče jiného prohlížeče, nefunguje to. Zkoušel jsem Firefox, Chrome Operu. Televize hlásí "Nepodporovaný formát souboru". Navíc se neumím dostat do systému TV. Není konzole.
Ale díky za snahu.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2016, 14:46:43 od globus »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2016, 14:53:41 »
A seš si jistej, že to nechce např. Silverlight ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2016, 16:18:08 »
Abych se přiznal, asi jsem já nebo ostatní nepochopili tvůj přesný dotaz.

Pochopil jsem to tak, že sis koupil Samsung TV (nepíšeš ale, jestli se jedná o model 2015 - řada J - či model 2016 - rada K). V čem konkrétně se pokoušíš přehrát Livestreaming? Přes Webový prohlížeč v tvé smart TV? Či má Tipáč pro daný streaming svoji app pro Samsung TV? Nebo používáš jiný způsob přehrávání videa (např. Ubuntu na ntb. + HDMI)?

Samsung TV roku 2015 a 2016 (řada J, respektive K) obsahují OS Tizen, který zřejmě bude odvozen z linuxu. Webové prohlížeče pro TV nesmíš brát jako plnohodnotné webové prohlížeče pro PC, jedná se o odlehčené verze které slouží jako doplňková funkce a ne všechny věci tam fungují. Navíc jak píšeš, zřejmě není nainstalován flashplayer. Jeho instalace nebude jednoduchá, zřejmě bys musel nahrát na TV novou verzi OS a to ještě nějakou uživatelsky upravenou (existují fora, která se dané problematice věnují), nicméně přehráním na neoficiální firmware přicházíš o záruku a není zajištěno, zda flash bude valit. To už nicméně přesahuje rámec tohoto fóra a budeš se muset poohlídnout a získat informaci jinde, např.
https://forum.samygo.tv/

Možným řešením by bylo, kdyby měl Tipsport aplikaci pro samsung TV (v jeho app storu), čímž by mohla být zaručena funkčnost daných streamů - stejně tak, jak je to v jeho app pro android. Tudíž, pokud danou aplikaci nenajdeš v samsung app storu, je možnost se obrátit na Tipsport, zda danou aplikaci nemá pro danou TV v plánu vyvíjet. Bohužel si myslím, že od nich dostaneš negativní odpověď.

Možné řešení sledování tipsport TV na samsung TV:
1) Propojit ntb s TV pomocí HDMI a zobrazení obrazu na TV
2) Zakoupit nějaký ten stick typu Chromecast a streaming videa z telefonu do daného sticku - toto nemám odzkoušené, jedná se o moji teoretickou úvahu. Popř. ještě možno koupit nějaký ten android TV box, připojení přes HDMI + instalace androidí tipsport aplikace do tohoto TV Boxu. Za pár dní je single day, v Číně tak lze v těchto dnech sehnat tyto TV boxy i s Androidem 6 do 20 USD.

to martyj: Silverlight nepotřebuje, opravdu se jedná o Flash, který tipáč používá. Sám jsem nedávno jakožto fanoušek hokeje též řešil něco na technické podpoře Tipsportu a bylo mi oznámeno, že na HTML5 mají v plánu přejít, ale časový horizont mi nesdělili. Vzhledem k jejich dřívějším planým slibům bych to na nějakou brzkou dobu neviděl.


PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2016, 11:53:52 »
Tak zas tak dlouho to snad nebude - vsichni hlavni hraci hlasi do roka flashplayer-out a pak by si to mohli poustet jen ti, co budou mit stare verze. A vzhledem k tomu, ze u vetsiny se prohlizece aktualizuji sami, tak to najednou skoro vsem nepujde a to nevim, jak by ustali v Tipaci. Mozna je na to muzes upozornit, ze by to,meli uspisit, nebo je to bude stat jeste vic ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2016, 15:05:37 »
 Děkuju všem. Tak to je mazec, takovej ohlas jsem nečekal. modelová řada TV je 2016 "K".
Pokouším se sledovat Livestreaming přímo ze stránek Tipsportu. TV vypíše hlášku, že není nainstalován Flash player. Vlastní web prohlížeč jako Firefox nemá. Na stránkách Adobe mi naskočí verze systému v TV: linux 32bit safari. Zatím sleduji přes NB a HDMI. Instalovat systém určitě nebudu, to si to holt pustím přes NB.
Odstavec tři v odpovědi uživatele MACU budu teprve zkoušet a musím konstatovat, že o aplikaci tipsportu pro samsungTV jsem ani neslyšel. Budu hledat a poptávat.
Díky moc všem a dám vědět.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2016, 15:27:01 »
Jen pro upřesnění, já netvrdím, že ta aplikace existuje, nemám odzkoušeno ani jsem nevyhledával. Osobně mám doma řadu D a tam jaksi už aplikace nejsou, nicméně jsem zrovna minulý týden příslušníkům rodiny kupoval řadu K, takže, pokud si na to vzpomenu až tam budu tak se můžu mrknout, zda tam něco takového není. Ale jak říkám, moc nevěřím tomu, že by tuto app měli.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2016, 17:05:10 »
Jasan, to je v pohodě a je mi to jasný.
Moc díky za pomoc a snahu.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:adobe flash player na safari
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2016, 14:55:13 »
Tak chci všem poděkovat za snahu vyřešit mou žádost o pomoc. Nic mi nepomohlo a proto na to kašlu a počkám na HTML5.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.