Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím o pomoc  (Přečteno 4892 krát)

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Prosím o pomoc
« kdy: 11 Listopadu 2016, 10:45:08 »
Ahoj,
manželka pracuje na notebooku, kde je instalován Linux Ubuntu 12.4
Ted se jí ztratil na displeji Launcher, schovaný není, to jsem koukal, a takže nejde nic ovládat.
Restart nepomohl, jinak jsem laik.

Může mi někdo pomoci, pokud to není moc náročné ....?
Díky, Ota

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:50:02 »
tlačítko SUPER (WINDOWS), zadat "nastavení systému" a tam

vzhled - chování - vypnout schovávání launcheru,

jinak přes SUPER jsou i nouzově spouštět potřebné aplikace
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:55:22 »
pokud myslíme oba stejné tlačítko, tak to nejde.. nic se nestane, na žádné tlačítko

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2016, 11:05:07 »
Jestli jde spustit terminál

Ctrl + Alt + T

tak v něm spustit ccsm
a tam vypnout a znovu zapnout Ubuntu Unity Plugin
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2016, 11:08:19 »
bohužel ani v tom případě se nic nestane, nereaguje to  ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2016, 11:09:16 »
bohužel ani v tom případě se nic nestane, nereaguje to  ...

nejde spustit terminál?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2016, 11:40:18 »
nevím, co je terminál, mám prostě  na monitoru otevřené pozadí, ale nic víc nejde spustit .....

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2016, 09:20:33 »
Nemám to zkusit raději celé odinstalovat, a znovu nabrát Ubuntu ? Mám na to CD s Ubuntu 12.4
Jen nevím, jak to odinstalovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2016, 09:36:40 »
Nemám to zkusit raději celé odinstalovat, a znovu nabrát Ubuntu ? Mám na to CD s Ubuntu 12.4
Jen nevím, jak to odinstalovat ...

Jestli se nebojíš o data tak ano. Ale vyzkoušel bych, jestli tam jede něco novějšího a to tam dal. 1404 nebo 1604.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2016, 21:27:45 »
Pokud tvá odpověd neobsahuje návod na odinstalaci, nemá pro mne nijakou cenu.
Ale i tak díky za korespondenci.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2016, 09:33:34 »
Odinstalace je v pripade OS nesmysl. Jestli neresis data, tak proste nainstaluj Ubuntu nove. Compaq ti jeste doporucoval novejsi verzi, ale to bych rozmyslel na zaklade HW.

Nevim, co je na tom k nepochopeni a tva reakce mi, s prominutim, prijde uhozena ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #11 kdy: 14 Listopadu 2016, 10:00:35 »
Pozeram ze sa to tu nehybe tak skusim este poradit.
Nastartuj na prihlasovaciu obrazovku. Tam stlac Ctrl+Alt+F1. Prihlas sa svojim menom a heslom. Zadaj prikaz
Kód: [Vybrat]
unity --reset
Kód: [Vybrat]
rm  -rf ~/.config/compiz-1 ~/.compiz
Kód: [Vybrat]
logoutPrepni sa znova na prihlasovaciu obrazovku Ctrl+Alt+F7 a skus sa prihlasit.

Ak to nepomohlo a chces instalovat tak si odzalohuj data spusti instalaciu, pri vybere rozdelenia disku vyber "nieco ine" co je rucne rozdelenie disku. Tam vyber svoju systemovu particiu, oznac ju zasa ako systemovu a daj ju formatovat. Tym odstranis stary system.
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1id=pr%c5%afvodce_instalac%c3%ad#krok_43_-_ru%C4%8Dn%C3%AD_rozd%C4%9Blen%C3%AD_disku
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #12 kdy: 14 Listopadu 2016, 10:07:16 »
Děkuji, zkusím to podle tvého návodu, jen mi prosím porad, jak se dostanu na přihlašovací obrazovku.
Po naběhnutí systému je na monitoru jen šetřič a na žádou klávesu to nereaguje .... nevím, jak se tedy na přihlašovací obrazovku dostanu .

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #13 kdy: 14 Listopadu 2016, 11:23:09 »
Ty mas nastavene automaticke prihlasenie? Prihlasovacia obrazovka je to kde sa ti pocas startovania systemu zastavi start a caka sa na zadanie hesla do systemu.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2016, 11:30:15 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #14 kdy: 14 Listopadu 2016, 19:28:54 »
Aha... pak ano, v tom případě mám nastavené automatické přihlášení .  Zřejmě jsem to tak požadoval při instalaci Ubuntu  do notebooku, a on nabíhá bez dotazu na heslo . Používám ho sám, heslovat nepotřebuji .-

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #15 kdy: 14 Listopadu 2016, 19:52:37 »
Tak este posledny pokus, ak este mas chut. Nastartuj z livedvd/usb. Prepni sa na disk kde mas nainstalovane ubuntu(pozor nie to z ktoreho bezi live). Najdi tam /home/tvoje_prihlasovanie_meno/ a zmaz v nom subor
"dconf" v /.config/dconf/
vsetko v /.config/compiz-1/
a cely adresar /.compiz
Potom restartuj a skus nabootovat z disku.

Alebo to rovno preinstaluj.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #16 kdy: 15 Listopadu 2016, 00:12:54 »
sorry, je to na me moc komplikované.
pořeboval bych radu, krok po krok, jak odinstalovat a znovu nainstalovat z dvd .

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #18 kdy: 16 Listopadu 2016, 23:28:38 »
Díky,  tohle je návod na instalaci, kterou jsem již jednou úspěšně prováděl.

Jenže á napřed potebuji odinstalovat to, co tam ted mám. Co mi ukáže jen obrazovku, na ní  šetřič obrazovky, a nic víc. Nevím, jestli jsem připojen na wifi, nevím, jestli systém jede.
To je můj problém, jak jsem již několikrát zdůraznil, a se kterým potřebuji pomoct .
Díky

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #19 kdy: 17 Listopadu 2016, 10:07:37 »
Ako som pisal uz hore, ak pri instalacii das formatovat tu particiu kde mas teraz ubuntu tak ho tym odstranis a nova instalacia sa spravi na ciste miesto vytvorene tym formatom.
Formatujes to tym ze v okne "upravit oddil" oznacis "formatovat oblast"
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1id=pr%c5%afvodce_instalac%c3%ad#krok_43_-_ru%C4%8Dn%C3%AD_rozd%C4%9Blen%C3%AD_disku
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #20 kdy: 17 Listopadu 2016, 12:00:37 »
Nevim, proc jsi porad sekly na nejake odinstalaci - uz jsem ti to davno psal, ze to je nesmysl a ted ti to Tibor uz podruhe vysvetluje. Odinstalace operacniho systemu NEEXISTUJE.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jmp

  • Host
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #21 kdy: 17 Listopadu 2016, 12:14:58 »
jsem si díky tomu připomněl jeden starší fórek... http://www.comedycorner.org/75.html

Jenyko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #22 kdy: 17 Listopadu 2016, 16:30:36 »
Protože když dám do nb dvd s Ubuntu, tak díky tomu, že instalovaný Ubuntu systém je seklý nebo co, se mi to dvd vubec neotevře, a nemohu Ubuntu nainstalovat. Tak proto .
taktéd avizované přípojení k wifi nemohu udělat ani zkontrolovoat... je to tak těžké pochopit ??
Pokyny, co mám udělat a kam co napsat, jsou mi nanic, když mi to vubec nenaskočí,abych případné povely někam mohl napsat.
Je to ted opět sice napsáno laicky, ale snad pochopitelně, nebo ne ????

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Prosím o pomoc
« Odpověď #23 kdy: 17 Listopadu 2016, 17:58:50 »
Co má nefunkční systém společného s bootem DVD? Do jsem myslel že se bootuje z BIOSu popř. Efi.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.