Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu  (Přečteno 2574 krát)

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« kdy: 16 Listopadu 2016, 21:29:20 »
Dobrý den
jedu už nějakým rokem na Linuxu. Takže jsem už asi ztratil i pud sebezáchovy. Mám tam ve FF nainstalovaný certifikát na elektronické bankovnictví a systém nelze rozjet.

Provedl jsem aktualizaci. Vůbec mě nevaroval problém známé na 14.04 po aktualizaci (login loop) a klidně si pustil aktualizaci na svém 12.04. Výsledkem je to, že po přihlášení vidím jen prázdnou plochu.

Potřeboval bych to nějak rozchodit. Všechno, co je to k tomu třeba, dodám(logy). Nebo pokud víte o někom v HK or Pardubice, tak jsme ochoten to i zaplatit. Pak už si asi s pocitem potupy půjdu koupit W10.  :-\

Zatím jsem zkusil jen v recovery opravu dpkg a dle jedný porady zde jsem spustil
Kód: [Vybrat]
apt-get remove nvidida-currenta pak
Kód: [Vybrat]
dpkg-reconfigure xserver-xorgnic nezabralo.
Díky za jakoukoli poradu.
Georg Black.
Ještě jsem si vzpomněl, že někdy se tam objeví informační okno o pádu Compizu.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2016, 21:37:55 od gb »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2016, 22:57:04 »
Dobrý den
jedu už nějakým rokem na Linuxu.
Ještě jsem si vzpomněl, že někdy se tam objeví informační okno o pádu Compizu.
Budem predpokladat ze uz mas dajake skusenosti.
Skus toto. Nabootuj do prihlasovacej obrazovky, Ctrl+Alt+F1 . Prihlas sa a zmaz tieto adresare a subory v /home
Subor "dconf" v /.config/dconf/
vsetko v adresari compiz-1 v /.config/compiz-1/
a cely adresar /.compiz
Odhlas sa logout. Prepni sa na prihlasovaciu obrazovku Ctrl+Alt+F7. Pri prihlaseni by sa mali tieto subory a adresare obnovit s povodnym nastavenim ako po instalacii.

P.s. Pre istotu, nemaz cele tie cesty ale iba to co je na konci.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2016, 09:16:29 »
V adr. .config/dconf byl soubor user, přjmenovalnjsem ho na user.orig
V adr .config/compiz-1 jsem přejmenoval adr compizconfig na compizconfig.orig
V homu ani .config adr .compiz není
Vysledkem je opet jen plocha po přihlášení jen tam je ta defoultní jak po instalaci.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2016, 09:58:33 »
A tie nastavenia sa znova vytvorili?
Este ma napadlo skus sa prihlasit ako guest. Ak to nepojde mozno bude problem este v tej GK.
Na aku verziu si vlastne aktualizoval system, aku tam teraz mas. Ak ti to v tom guest pojde tak ovladace GK by mali byt v poriadku. Skus potom googlit "reset unity to default settings" a hladaj navod na tu verziu co mas prave nainstalovanu/povysenu.
Zatial to vyzera len na zle nastavenie grafickeho prostredia unity ale je mozne ze pri povyseni prislo aj k zavaznejsej chybe a budes to musiet preinstalovat z dvd/usb.
Co sa tyka toho certifikatu do bankovnictva, over si kam sa instaluje. Je mozne ze je len v adresari .mozilla v /home. Tym padom by mohlo stacit odzalohovat tento adresar.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2016, 11:09:26 »
Nešlo o žádné povýšení byla to prostá aktualizace v ramci 12.04. Max se tam aktualizovalo jadro (linux headers atd.)
Jsem programatorem v Jávě a navic pracuji i na Aixu, takze nejaky zaklady znam. Jde mi spis o to, jestli se lze podivat do nekakyho logu, urcit symptom zakysu a dle toho urcit reseni. Chapu ze Ubuntu je takovy Windovs v Linuxovych suknich, ale stale doufam ze je toto mozne. Bohuzel doba kdy jsem stavel pc a bojoval s instalaci Linuxu je hodne davna a od te doby jsem hodne veci zapomnel.
Popravde receno je mi divna ta casova korelace mezi nefunkcnosti14.04(login loop) a tou verzi 12.04. Vse pak po normalni aktualizaci  ramci te same verze.
Pratele se me dokonce posmivaji jestli canonics nenabral programatory od M$.
« Poslední změna: 17 Listopadu 2016, 12:25:24 od gb »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #5 kdy: 17 Listopadu 2016, 12:40:06 »
Aha, ja som to pochopil ze si povysoval. Vtedy vznikaju taketo problemy zo starym nastavenym vs. novym nastavenim.
Co sa tyka logu tak ak je to problem s grafikou taka asi /var/log/Xorg.0.log . Inak v terminali dmesg.
A googlit. Osobne ak mi nezaberu rychle navody z netu tak to preinstalujem, je to rychlejsie. Hlavne ak sa jedna o jednorazovu chybu ktora sa po preinstalacii nevrati.
JJ, s tymi programatormi mi to pripada tiez tak. A grafici z applu. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #6 kdy: 17 Listopadu 2016, 14:01:19 »
Ale ja to potrebuji rozchodit abych mohl vyexportovat certifikat z FF a vse dalsi uz neni dulezite.
Ale situace kdy bezna aktualizace ne upgrade zapricini nespustitelnost OS mi prijde s prominutim minimalne tristni.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #7 kdy: 17 Listopadu 2016, 14:21:40 »
Jj, a pozeram ze sa to tu objavuje teraz casto.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

woodisimo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2016, 15:35:12 »
Niečo podobné sa mi stalo predvčerom. Pomohlo mi prepnutie do Unity2D. Potom som ešte odinštaloval Nvidia ovládače

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2016, 16:42:09 »
Omlouvam se ale moje aktivni znalosti konci s pocatky compizu jako takoveho. Jakpak se provede to prepnuti. Ovladace jsem predpokladam vymastil. Ackoli netusim ted jaky je rozdil mezi apt-get purge a remove. Ja udelal remove.

woodisimo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #10 kdy: 17 Listopadu 2016, 17:55:08 »
Nuž ako máš tú prázdnu plochu bez jedinej ikony, stlač CTRL+ALT+DEL a odhlás sa z účtu. Nabehne prihlasovacia obrazovka. V rámci prihlasovacieho okna Klikni na logo Ubuntu a v roletke vyber Ubuntu2D. Potom  sa prihlás.Dúfam ze som ti to povedal správne, píšem to spamäti.



gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #11 kdy: 17 Listopadu 2016, 23:37:48 »
Tak přihlášeni na hosta nezabralo a tu volbu jsem nenašel. :-[

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #12 kdy: 18 Listopadu 2016, 01:14:33 »
Zálohuj si adresář  ~/.mozilla na flešku.  Pak to přeinstaluj a adresář naimportuj zpátky. Po spuštění FF bude vše jak bylo.
PS: Proč si systém nezálohuješ (např. Clonezilla)?  Záloha nebo obnova trvají cca 5 minut. Je to tisíckrát lepší než několik dní (a většinou marně) hledat příčinu.
Svoje data a konfiguraci měj zvlášť na /home oddíle. Při selhání systému (a po jeho případné obnově ze zálohy nebo reinstalaci) zůstanou zachovány.
Nebo použij https://www.unixmen.com/systemback-restore-linux-system-previous-state/  funguje to jako body obnovy ve Win. Pak nebudeš při každé chybě bezmocný a ušetříš si reinstalace.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2016, 01:36:16 od juwa2 »

gb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #13 kdy: 18 Listopadu 2016, 08:18:21 »
Díky za poradu. Stáhnu poslední LTS a zkusím to přes LiveD vyexportovat or zkopírovat na flashku.
Nicméně za 10 let co používám Ubuntu jsem se do takovéto situace nedostal. Už moc neexperimentuji jen to používám s běžnými aplikacemi.

Nebo použij https://www.unixmen.com/systemback-restore-linux-system-previous-state/  funguje to jako body obnovy ve Win. Pak nebudeš při každé chybě bezmocný a ušetříš si reinstalace.
A jak pak řešíte, když nějaká aktualizace shazuje systém. Přestanete od tohoto bodu aktualizovat systém???

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Ubuntu 12.04 po aktualizaci zobrazí jen prázdnou plochu
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2016, 21:07:25 »
A jak pak řešíte, když nějaká aktualizace shazuje systém. Přestanete od tohoto bodu aktualizovat systém???
Postupuje se běžným způsobem - po obnově systému se balíky instalují po jednom postupně a tak se najde "viník".
A podle toho, o co konkrétně se jedná se postupuje dál. Buďto se ten balík uzamče, nebo se najde kolize s jiným balíkem atd. Zkrátka, najde se příčina. Rozhodně to však nekončí mrtvým systémem...
Imho 12.04 za chvíli stejně končí podpora, měl bys přejít tak jako tak.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2016, 21:11:34 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.