Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Babo raď jak na to aneb, když se nedaří bootování z CD [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1653 krát)

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Snažím se instalovat z DVD Ubuntu 16.04. Výsledkem je, že BIOS naprosto ignoruje existenci mechanické jednotky.
V Ubuntu se mi zobrazuje a je vše v pořádku. Když jsem se naštval a udělal v grubu položku recovery, kde místo cd je alternativní cesta rovnou k iso souboru, tak se to ani nespustilo: Kód vypadá takto:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
echo "Adding 40_custom." >&2
exec tail -n +4 $0
# This file provides an easy way to add custom menu entries.  Simply type the
# menu entries you want to add after this comment.  Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.

menuentry "Kubuntu ISO" {
        set isofile="/boot/isoubuntu-16.04.iso"
        loopback loop (hd0,8)$isofile
        linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=$isofile noprompt noeject
        initrd (loop)/casper/initrd.lz
}

Chci se zepta, jestli je možné udělat cestu rovnou do disku nějakou modifikací tohoto kódu, protože BIOS evidentně neumí pracovat s mechanikou zatímco Ubuntu ano. Je to má poslední naděje, že by Ubuntu přes grub spustilo CD a já bych měl konečně pokoj od svého starého, rozbořeného (závislosti naprosto rozbourané) pokoj.

Ubuntu 14.04 LTS
« Poslední změna: 13 Prosince 2016, 22:47:10 od Aranor »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Babo raď jak na to aneb, když se nedaří bootování z CD
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2016, 16:33:59 »
BIOS tu dvd nevidi pretoze je vadna alebo pretoze mas aktivovany secureboot?
Ak nabootujes ISO obraz z HDD tak sa ti pravdepodobne nepodari instalacia pretoze pri instalacii sa musia vsetky disky odpojit.
Cize bud rozbehnut dvd alebo ak to ide instalovat z usb.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Babo raď jak na to aneb, když se nedaří bootování z CD
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2016, 21:48:10 »
a co vyndat disk, připojit ho na jiný stroj (například přes USB) a tam nainstalovat systém i se zavaděčem?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Babo raď jak na to aneb, když se nedaří bootování z CD
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2016, 21:18:47 »
Mechanika funguje, ale bios odmítá jí zařadit. Nainstalováním Ubuntu na jiném stroji vytvořím průšvih. nebude sedět klíč ve fstab a sytém nenaběhne (standart od určitého roku).

To opravdu neexistuje spůsob, jak to v tom grubu přeorientovat ? Mě ani to USB bootování nefunguje. Pokud by šlo ten kód modifikovat tak, aby mi to vzalo flashku, tak by to bylo ideální, protože bios jediné co umí je ignorovat vše mimo hard disky :D Upřímě řečeno ani nechápu, jak se mi tam tehdy to ubuntu povedlo instalovat :D

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Babo raď jak na to aneb, když se nedaří bootování z CD
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2016, 22:46:32 »
Co se týče toho flash disku, tak bych rád zdůraznil, že žádný program na Ubuntu jako je Tvůrce spouštěcího disku, UNetbootin atd. nejsou funkční tak, jak mají.

Výsledkem tedy je, že jediný nástroj, který umí spolehlivě dostat iso do flash disku je samotný diskový nástroj standartně obsažený v každém Ubuntu.

Funguje to takhle:

1) v gnome-disk-utility (v Ubuntu se v menu ukazuje pouze jako program s názvem "Disky") kliknout na nastavení flash disku.

2) formátovat na Fat32

3) obnovit z obrazu

4) Vybrat iso soubor s Ubuntu

Vše funguje krásně a není s tím vůbec žádný problém. V mém případě je tedy vyřešeno, protože ta DVD mechanika je asi skutečně už v pr... první řadě vyřazená :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.