Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu po upgradu 12.04 na 14.04 nelze uspat do RAM [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1714 krát)

tcladin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Kubuntu na Compaq nc6320 po upgradu 12.04 na 14.04 nelze  tlačítkem uspat do RAM

Dobrý den,
snažil jsem se nalézt řešení sám, ale nedaří se mi, prosím o pomoc.

Po upgradu jsem instaloval dodatečné ovladače pro Wifi a díky tomu nejspíš nešlo počítač (Compaq nc6320) softwarově vypnout/restartovat. Končil jsem tímto na černé obrazovce (stisknut Esc)
Kód: [Vybrat]
*Deactivating swap
mount: / is busy
*Will now halt
A dál sem musel vypnout natvrdo - blee, vždy mi bylo zle, když fungl nový HDD při vypínání zaťukal.

Hledáním a zkoušením sem přišel na to, že pokud přeinstaluju wifi, vypnout/restartovat již lze (tlačítkem také).
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge bcmwl-kernel-source
sudo apt-get purge bcmwl-kernel-source broadcom-sta-common broadcom-sta-source
sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer
#reinstall
sudo apt-get install --reinstall b43-fwcutter firmware-b43-installer

zjistil jsem síťové katy:
Kód: [Vybrat]
sudo lspci -nn -d 14e4:
Kód: [Vybrat]
02:0e.0 Ethernet controller [0200]: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5788 Gigabit Ethernet [14e4:169c] (rev 03)
08:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11a/b/g [14e4:4312] (rev 01)

Bohužel uspat (do RAM) počítač tlačítkem v KDE menu stále nejde.
Ale funguje mi hibernate-ram
sice to při přechodu do spánku píše, že něco nenašel, ale usne a pak lze vzbudit.
Kód: [Vybrat]
sudo hibernate-ram
hibernate-ram:Warning: Tuxonice binary signature file not found.

Pokud uspávám tlačítkem, pouze se vypne služba network-manager a nic ani neblikne.
Síť musím pak nahodit příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo service network-manager restart
Mimo to jsem (spletl sem si hibernate a suspend) si do KDE menu doplnil i tlačítko pro hibernaci (uspat na HDD), ale ani toto nefunguje. Tedy přesně, funguje stejně špatně  jako uspat do RAM...

o problému píši také na svém blogu
https://tcladin.cz/joomla-blog/18-pc-software/437-oprava-kubuntu-po-upgradu-z-1204-na-1404
« Poslední změna: 03 Února 2017, 21:46:11 od tcladin »

tcladin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
tlačítka začala fungovat, nejsem si jistý čím to, ale poslední co jsem dělal bylo

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository http://mirror.ppa.trinitydesktop.org/trinity/trinity-r14.0.0/ubuntu
sudo apt-get install trinity
a v KDE>nastavení>nastavení systému>ukončení a spuštění>Správa sezení : Obecné : Nabídnout volby vypnutí > NE
použít

a od té chvíle mi jde uspat
funguje i poté, co dám zpátky volbu Nabídnout volby vypnutí na ANO

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.