Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bluetooth  (Přečteno 1287 krát)

reggie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Bluetooth
« kdy: 23 Ledna 2017, 20:40:58 »
Zdravím,
ubuntu jsem začal používat teprve nedávno a jako můj první problém se vyskytl, když jsem chtěl z mobilu (os: windows 10 mobile) poslat na notebook 1 fotku. Normálně jsem obě zařízení spároval, v ntb i v mobilu stálo, že jsem připojen k tomu druhému zařízení. Z notebooku posílat jde, ale na něj ne (vyzkoušeno na více zařízení), napíše to jen v mobilu chybu, že bylo spojení přerušeno, takže bude asi něco v ubuntu co tomu brání ---> Zkusil jsem vypnout v ubuntu firewall a nepomohlo to. Na internetu jsem tento problém nenašel (možná blbě hledám) ani v angličtině. Tímto vás tedy žádám o přimou pomoc nebo o nějaký odkaz, kde by se toto vyřešilo.

Děkuji za všechny rady, vážím si toho.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:Bluetooth
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2017, 23:08:14 »
Bohuzel - nefunkcni BT je problem mobilnich verzi Windows. Maji tam chlapci nejaky bordel v protokolech cico a tak Lumie a spol. proste nejsou schopne fungovat cca se tretinou BT zarizeni a ze jsem jich vyzkousel ...

Mozna ti tady jeste chlapi poradi, jak treba zmenit modul pro BT v Ubu nebo instalaci jine aplikace pro spravu BT, ale nevim nevim ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

reggie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Bluetooth
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2017, 13:18:40 »
Pokud je pravdě co říkáš, tak doufám že do té 1/3 nepatri bt reproduktor co jsem si objednal :D
Btw. děkuji za odpověď počkám ještě co na to ostatní.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:Bluetooth
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2017, 14:16:14 »
Byly jsme 2, každý s jiným typem Nokie - Lumie. Jeden má Windows 8.1, druhý není smart. Prošli jsme 3 prodejny elektra velkých řetězců a v každém z nich jsme namátkou vybraly 3 BT reproduktory. Ani jeden mobil žádný z těch 9 testovaných zařízení vůbec neviděl, přičemž prodavači se Sony či Samsungem se bez potíží připojili ke všem.

Moje Lumia 535 se běžně nedokáže připojit asi ke třetině NTB či USB BT dongle. BT karty pod W10 na desktopech mají běžně potíže se připojit k čemukoliv, byť ta samá zařízení pod jiným OS normálně šlapou. Ale u W10 je to tak se vším - BT, wifi, webkamery atd.

Osobně se mi koncepce Windows pro MT líbí a je daleko lepší, než Android, ale bohužel Microsoft sype jen samé nedodělky a půlka věcí tam funguje jen napůl nebo naprd. Nejlepší byly MT se Symbian Belle (třeba moje Nokia 500)  - naprosto dokonalá struktura GUI, vzal si dobré prvky z Androidu a vše tam fungovalo dobře a logicky a vše fungovalo jak s Windows tak s Ubuntu bez jakýchkoliv obtíží.

Bohužel SW vývojáři už 10 let ztrácí zdravý rozum a nejlepší funkce a komformita ovládání se opravdu vytrácí. Vše je čímdál horší, přidávají se blbosti a ty nejužitečnější funkce či možnosti se vytrácí. Třeba když srovnám navigaci Here pro Symbian kdysi a nyní pro ostatní platformy, tak toho umí míň a kostrbatějš.  Atd, atd ...
« Poslední změna: 24 Ledna 2017, 14:19:21 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.