Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04  (Přečteno 2681 krát)

oraf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« kdy: 29 Ledna 2017, 16:47:11 »
Zdravim,  snažím se připojit telefon k počítači přes MTP bohužel se mi to nedaří telefon sice ve spravci souboru vidim ale jakmile jej otevru nevidim soubory v zarizeni ani tam nelze nic najopirovat.  Nesetkal se s tim nekdo,  popripade nevite nekdo jak to resit?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2017, 17:58:14 »
Běžně se při propojení kabelem připojí telefon jako zařízení (stav, který popisuješ), ale jeho paměťová média až po odsouhlasení dialogu na v telefonu.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2017, 19:20:05 »
Zial neviem ti v tomto pomoct, ale mam alternativu (aj ked pomalsi prenos dat)


Stiahni z google play appku s nazvom Primitive FTPd

O co ide?  - ako nazov naznacuje, pokial zdielas s telefonom a PC rovnaku siet wifi, appka vytvori ftp server na ktory sa potom cez PC pripojis. Super jednoducha a uzitocna vec, avsak, ak ides kopirovat velke subory, rychlost prenosu je limitovana tvojou wifinou..

Na pripojenie PC k mobilu mozes pouzit klasiku FileZilla, alebo firefox extension FireFTP (druhu moznost mam radsej)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2017, 11:41:24 »
Já používám obrácený přístup. V telefonu mám nainstalovaný ES File Explorer File Manager, a doma mám ssh server. Přes sftp kopíruji soubory z telefonu domů. A nemusím být ani ve stejné síti, protože mám doménu a veřejnou dynamickou ip adresu. Přes dynamické DNS se mi aktualizuje doménový cname záznam (ten odkazuje na mojí subdoménu na duckdns, kde je aktualizovaný A a AAAA záznam pro veřejnou IP adresu). Takže například fotky nebo videa si můžu domů poslat i z dovolené. A mám i možnost si co potřebuji z domova stáhnout do telefonu (či notebooku, čehokoliv). A nemusím zadávat ani žádná hesla, je to šifrované a zabezpečené klíčem.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2017, 12:34:44 »
To je velmi zaujimave a efektivne riesenie, Navsteva. Idem sa na to pozriet tiez.

Standa99

  • Host
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2017, 12:47:04 »
Tak zkus pouvažovat i o OpenVPN. Bude to samé co přes SSH, ale navíc můžeš přes ten tunel surfovat, takže pokud se někde připojíš na WiFi (třeba na nezabezpečenou), tak se nemusíš bát někde přihlásit apod. Taky ti to bude kompresovat data, mám otestované že ušetřím 30%, což je při dnešních FUPech celkem zádsadní atd.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2017, 13:26:38 »
Tak zkus pouvažovat i o OpenVPN. Bude to samé co přes SSH, ale navíc můžeš přes ten tunel surfovat, takže pokud se někde připojíš na WiFi (třeba na nezabezpečenou), tak se nemusíš bát někde přihlásit apod. Taky ti to bude kompresovat data, mám otestované že ušetřím 30%, což je při dnešních FUPech celkem zádsadní atd.

OpenVPN je dobré, je to ale jen tunel, stejně je potřeba sftp, ftp, samba, nebo něco podobného na to posílání dat tím tunelem. Zajímavé na openvpn v kombinaci s mobilním internetem je to, že může být provozováno na portech, kde poskytovatelé neuplatňují FUP. Tudíž může uživatel využívat neomezený internet, v případě, že veškerý provoz tuneluje.

Třeba Vodafone uvádí Seznam protokolů bez limitace:

Kód: [Vybrat]
tcp 20 ftp-data
tcp 21 ftp
tcp 22 ssh
tcp 23 telnet
tcp 25 SMTP
tcp 53 DNS
tcp 80 http
tcp 110 POP3
tcp 143 IMAP
tcp 443 https
tcp 500 ISAKMP
tcp 993 IMAPS
tcp 995 POP3S
tcp 1723 pptp control session
tcp 3128 PROXY
tcp 3389 Remote desktop
tcp 8080 PROXY
tcp 10000 IPSEC in TCP
tcp 53 DNS
tcp 123 NTP
tcp 143 IMAP
tcp 500 ISAKMP
tcp 993 IMAPS
tcp 4500 ISAKMP
tcp   pptp tunnel

Je to sice staré, dnes už to nezveřejňuje, ale je pravděpodobné, že poskytovatelé některé porty stále nezahrnují do fupu (například TCP 53)

rentrod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Xiaomi redmi 3s a ubuntu 16.04
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2017, 16:25:18 »
Při zapojení do PC se ukáže položka v rolovacím menu - USB na nabíjení. Po rozkliknutí je menu POUŽITÍ USB - Pouze nabíjení, Přenos souborů (MTP), Přenos fotek (PTP). Stačí zvolit Přenos souborů (MTP) a Nautilus zobrazí vnitřní paměť i případnou kartu. Pozor! V Xfce Debian Jessie mi Thunar neviděl telefon (jako tobě). Nainstaloval jsem Nautilus, restartoval PC a Thunar začal můj telefon Xioami Redmi 3S vidět. Další návod co jsem našel byl: Nastavení - pro vývojáře - ladění USB (povolit - zatržítkem). Toto jsem netestoval. Jak se do menu dostat: V Nastavení ze zobrazí LUPA a zde se napíše "pro vývojáře". Jinak se do toho menu nedostaneš. Ale dávej pozor co nastavuješ!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.